Testováno na VD: Pafíkovy kouzelné mluvící karty

Rubrika: Testováno na VD

Jak rozšířit dítěti slovní zásobu? Na to se pokusila odpovědět firma Pafaas, a to hračkou. Pojmenovala ji Pafíkovy kouzelné mluvící karty. Balení obsahuje panel se čtyřmi tlačítky a osm plastových karet s obrázky na obou stranách.

Dítě, potažmo rodič, zasune kartu do panelu, pak stačí jen zmáčknout kterékoliv tlačítko a panel buď pojmenuje jeden ze tří předmětů na kartě, nebo vyzve dítě, aby zmáčklo tlačítko pod konkrétním obrázkem. Následně za to dítě pochválí, či oznámí chybnou volbu.

Výrobce uvádí, že je hračka určena pro děti od tří let. Otestovali jsme ji na pětileté holčičce. Celý systém pochopila okamžitě, sama si dokázala karty i vyměňovat, ale protože již znala všechny předměty, byla pro ni hra vlastně nepotřebná.

Hra učí dítě tři nová slovíčka na každé straně z osmi karet. Celkem to tak dává 48 slov. Přestože je mezi nimi například i pejsek a kočička, což tříleté děti už znají, naučí se dítě i tak něco nového. Hra totiž označuje pejska jako „malé štěně“, jahody zase jako „třikrát jahoda“. Pak ale také například známé a jednoduché okno či dům.

Hra podle mého názoru dítě dokáže zaujmout, karty jsou vyrobeny z kvalitního plastu, který odolá i horšímu zacházení, ale platná je jen do chvíle, než si dítě osvojí necelých padesát slov, z nichž ve třech letech řadu už zná.

Co mi na hře chybělo, byl regulátor hlasitosti. Panel dítě vyzývá, aby zmáčklo tlačítko a také jej chválí či opravuje. Hlasitost je nastavená tak, aby si dítě mohlo hrát v autě nebo při běžící televizi, ale ne v tichu domova. Pak je hlasitost zvuků značně nepříjemná, což jsem musela vyřešit přelepením reproduktoru lepicí páskou.

Hra tedy splní účel, není to však typ hry, která by dítě bavila příliš dlouho. Vhodná je podle mého názoru pro děti ve věku dvou a půl až tří a půl roku.

Pafíkovy mluvící karty si můžete zakoupit na www.superprodukt.cz.

Napsal/a: Lucie Procházková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist