Testováno na VD: Mininálepky

Rubrika: Testováno na VD

Také neustále řešíte, aby vaše ratolest měla všechny své věci řádně označené? Ať už chodí do školky či školy, všechno oblečení či pomůcky musí být jasně označené jménem. Jak toho ale docílit, abychom neustále nekontrolovali, zda se fix nevypral apod.? Zajímavým nápadem, jak toto vyřešit, jsou Mininálepky.


Ať už vaše dítko chodí do školy či školky, jistě si vyberete to pravé právě pro vás.  My jsme otestovali set pro děti, které navštěvují MŠ.

První dojmy z mininálepek

Milhauzice: Nápad jmenovek od společnosti Mininálepky velmi oceňuji, protože Michalka chodí do školky a všechno musí být podepsané. Nadchlo mě, že obrázky opravdu korespondují se značkami, které děti mají ve školce.
Michalka sice protestovala, že má ve školce modrý kočárek a v eshopu jsme našly jenom růžový, ale nakonec to skousla. Velmi ji potěšilo, že si sama mohla vybrat barvu. Nenechala si sice vysvětlit, že růžový kočárek na růžovém pozadí nebude zrovna originální, ale to jsem skousla zase já.

Co se eshopu týká, vyjadřuji naprostou spokojenost, jednoduše ovladatelné, velký výběr typů písma, bleskové dodání.

Když jsme aršíky otevřely s Michalkou, nadšeně si chtěla proužky se jménem lepit do svého sešitu na nejrůznější samolepky a docela se divila, že tyhle nálepky nalepíme na trička, abychom nemuseli pořád všechno podepisovat.

Nejdřív se bála, že nálepky na tričku budou škrábat a nechtěla se do experimentu pustit, ale poté, co jsem opravila „nalepit“ za „nažehlit“ a při aplikaci mi mohla asistovat, už se začala těšit.

Nejdřív jsem použila deset nažehlovaček na pyžamo a náhradní oblečení, které zůstává ve školce a občas se přemístí do cizího kapsáře. Docela jsem přemýšlela, kam aplikovat samolepicí štítky, zatím ve školce nemáme ani potřeby na výtvarku, ani knížky…
Michalka si vymyslela, že samolepky nalepíme na „ocásky“ plyšáků ze superosmy, protože ty se ve školce scházejí v hojném počtu. Po týdnu nošení do školky a zpět samolepky stále na látkovém podkladě drží.

Kyller: Jako maminka 3 dětí (2 ve školce, 1 ve škole) si občas říkám, že nedělám nic jiného, než podepisuji oblečení, tužky, boty; neustále kontroluji, zda je vše popsané a nápis nezmizel. Nemohu říct, že by mě to zrovna bavilo, pořád vše hlídat. Proto mě velmi potěšilo, že se někdo pokusil s tím nám rodičům pomoci.

Velmi oceňuji nejen to, že mininálepky neobsahují jen text, ale také obrázek, který koresponduje se značkami ve školce (sice není vždy přesný, ale pes je prostě pes, myš je myš apod.). I děti, které neumí číst, tak hned poznají, zda věci jsou jejich či nikoli.

Pavluschka: Jsem hodně ráda, že jsem se mohla účastnit testování mininálepek. Ještě před tím, než jsme se testování účastnily, na stránku Mininálepky jsem narazila náhodou. Nápad mne zaujal, ale cena odradila.
… S Tinkou jme vybraly obrázek a barvu nálepky. Samozřejmě, že vyhrála růžová (maminka ji nemá ráda (-: ) a doprovodný obrázek jsme nakonec vybraly medvídka, kterého má Tinka i ve školce jako svou značku. Ale dlouho jsme váhaly nad kočičkou, která je u Tiny velmi oblíbená. Obálku s mininálepkami na jméno Tina B. jsme dostali „pod stromeček“. Takže o svátcích se u nás lepilo a nažehlovalo.

Děkuji, že jsme mohly tuto novou formu vyzkoušet. Už mám tip k dalším Vánocům, nebo možná i o něco dříve – razítko na textil, které je také v nabídce na uvedených stránkách.

Jak se se jmenovkami pracuje?

MilhauzicePráce se jmenovkami je velmi snadná a pohodová, jak při výběru a objednávání, tak i při aplikaci. Nejdřív jsem byla nejistá, protože nažehlovačky se občas liší svým návodem, ale pak jsem si všimla, že návod je přiložen, takže nelze nic moc zkazit. I když v návodu se píše o použití pečicího či hedvábného papíru, zkoušela jsem nažehlit pár jmenovek přes kapesník, a funguje to úplně stejně. Navíc je jedno, jestli jmenovku aplikujete na měkké bavlněné tričko, lněnou košili nebo na tlustější džínovinu, fungují spolehlivě.

Kyller: Se jmenovkami se pracuje naprosto báječně. Celá sada přišla krásně zabalená a opatřená návodem. Nažehlovačky stačí nažehlit třeba přes pečící papír a je hotovo. Samolepky prostě nalepíte a je to. Není nic jednoduššího jak dětem věci označit. A jak jsme vyzkoušeli, opravdu drží na svém místě i po několikátém vyprání. Nemění barvu, neodlepují se (teda až na jednu, ale u té jsem růžek asi špatně nažehlila já).

Pavluschka: Nažehlování šlo skvěle. Nálepky jsem použila na tričkách, která mají původní hladký lísteček a hlavně na věcech, které nejdou jen tak podepsat. Tj. na věcech chlupatých a tmavých, kde si s černým fixem na textil těžko poradíte.
Nažehlovačky i nálepky zatím drží, tak uvidíme, jak to bude po několika praních a sušeních v sušičce. Jelikož Tina roste pomalu, většinu věcí do školky máme podepsané postaru – černým fixem na textil. Na jaře ale hodlám použít zbytek nažehlovaček a nálepek při obměně šatníku. Výhoda? Ano – pro všechny čitelné jméno a pro mne skoro bez práce.

 

 

Jak se dětem mininálepky líbí?

Milhauzice: Jmenovky se dětem líbí, zejména když můžou design ovlivnit, vybírají-li s rodiči. Asi je dobré do školky opravdu dodržet obrázek dítěti přidělený, ale vzhledem k tomu, že na štítku je i jméno, tak to nebude úplně nutné…

Jmenovky se líbí nejen dětem, jak povídala Michalka.

„Maminko, ty proužky, kde je napsáno Michalka, se moc líbily i paní učitelce, smála se, že maminku nebude tolik bolet ruka.“

Kyller: Dcerka je ze samolepek nadšená. Své věci si hned pozná a líbí se jí, že svého pejska nemá jen ona (nosí si do školky háčkovaného pejska, protože má značku pejska), ale i její věci.

Máte ke jmenovkám nějaké výhrady?

Milhauzice: Přiznám se, že by mi spíše vyhovoval obrácený poměr samolepek a nažehlovaček v setu, tedy 50 nažehlovaček a 32 samolepek, pro dítě ve školce se upotřebí více nažehlovaček.

Kyller: Celý set je super, jen bychom asi využili v setu pro MŠ více nažehlovaček a méně samolepek.

Pavluschka: Jediné, co bych občas potřebovala, jsou nálepky ještě v menším vydání – občas je prostě i ta nejmenší nálepka dost velká.

Co byste vylepšili či doplnili?

Milhauzice: Asi bych si už vymýšlela příliš, ale třešničkou na dortu by mohlo být i to, že si zákazníci budou moci vybrat nejen barvu podkladu, ale i barvu konkrétního obrázku.
Celkově tedy musím pochválit nejen nápad, ale i provedení. Po prvním praní na 60° i s aviváží nažehlovačky drží, neloupou se a podle toho, jak se výrobek jeví, vydrží minimálně do té doby, než z oblečků dcerka vyroste. Jen zatím nevím, jak bude kamarádka, která dědí oblečení pro holčičku po Michalce, nažehlovačky s cizím jménem odstraňovat.

Kyller: Přiznám se, že pokud pominu, že bychom využili spíše více nažehlovaček než samolepek, jsem naprosto spokojená.

Podtrženo, sečteno

Kombinovaný set do školky prošel VD testem na výbornou. Pokud také neustále řešíte, jak dětem označit věci, aby je neztratily a poznaly si je, vřele doporučujeme.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist