Testováno na VD: Zábava, adrenalin, aquapark

Rubrika: Testováno na VD, Z našich cest

V létě trávíme většinu času u vody, jen tak lenošíme, opalujeme se a užíváme si sluníčka. Ale co teď, v zimě, kdy sluníčko nesvítí? Nestýská se vám po vodním radovánkách? Nám ano! Udělali jsme si výlet do Aquapalace Praha – za tobogány, divokou řekou, vlnobitím a taky trochou tepla v sauně. Prostě den plný zážitků!

Aquapalace Praha se nachází v Čestlicích, v obchodní zóně Průhonice – Čestlice na Praze východ. Nachází se tam i parkovací dům, proto jsme neváhali a vyrazili autem. Parkovné 50 Kč/den. Přeci jen už není teplo a cestovat autobusem s mokrými hlavami se nám nechtělo. Z parkoviště do aquaparku je to jen pár kroků.

Cíl cesty byl pro děti překvapením. Celou cestu hádaly, kam asi pojedeme. A i když už bazén zmínily, překvapení jsme kazit nechtěli. Dokonce jsme i minuli odbočku (samozřejmě nechtěně) a děti nás přemlouvaly, ať to otočíme a jedeme do Čestlic. Ta radost, když jsme na kruhovém objezdu zamířili zpět…

U pokladen dostane čip – hodinky, které slouží ke vstupu, nákupu občerstvení, uzavření skříňky na věci a pokud jste si přikoupili i vstup do saunového světa, tak také jako vstupenka do sauny. Pokud děti do sauny nepůjdou, hodinky na ruce mít nemusí. A musím říct, že to jsem ocenila. I když jsem si je pečlivě připevnila na ruku, tak při vlnobití se mi uvolnily a následně spadly. Naštěstí jsem je stihla přišlápnout nohou  a manžel je vylovil. U dětí bychom to neuhlídali.

Šatny jsou dostatečně velké, skříněk spoustu. Pak ale následoval zmatek. Aquapalace se rekonstruuje (k lepšímu, to uznávám), a když jsem s dcerkou zamířila do sprch, nebyla z nich cesta ven. Oběhli jsme pěkný kus šaten, než jsme našly vstup do světa zážitků. A pak jsme samozřejmě hledaly manžela se syny.

Počáteční rozladění ale vystřídaly zážitky. Jízdy na tobogánech, Divoká řeka, Pirátský svět s prolézačkami, malými bazénky, vlnobitím. Dokonce jsme měli štěstí a shlédli část výcviku před zkušebním ponorem i samotný ponor. Čas plynul jako voda.

Začal se projevovat hlad a únava. Naše kroky vedly do restaurace. Oproti loňskému roku – a to musím vyzdvihnout – zde bylo teplo a útulno. Dali jsme si smažený sýr, špagety a dukátové buchtičky s krémem. Ty byly famózní. Následoval odpočinek. Naše kroky vedly na Saharu. Klidně bychom tam usnuli a spali snad do večera. Takový klid tam byl.

Měli jsme ale spoustu zážitků stále před sebou. Saunový svět byl první z nich. Tam jsme ještě nikdy nebyli a tak jsme byli opravdu zvědaví. Přeci jen bacily útočí ze všech stran a každé posílení organismu se hodí. Finské sauny, římské lázně a venkovní část. Skvělý relax a očista těla. Děti byly trochu nesvé, tak jsme zašli také do dětské sauny.

Když se nachýlil čas k večeru, ani se nám nechtělo domů. Děti stále škemraly, jesště jedna jízda, jedna návštěva relaxačního bazénu, jedna divoká řeka… Museli jsme to utnout. Neradi, ale přece. Děti byly smutné a museli jsme slíbit, že se sem brzy vrátíme.

Cena je sice dražší, ale nechodíte tam každý den, nebo týden. Tak proč si neudělat radost. A jelikož brzy bude chodit Ježíšek, tak co si ještě přát vstupné do Aquapalace? Dětem určitě udělá radost dětská karta hvězdička, která je neomezeným vstupným na celý rok pro děti do 150 cm.

Pokud si i vy budete chtít udělat chvilku pro sebe, určitě oceníte, že v ceně Hvězdičky je zahrnutý také dětský koutek. Vy můžete vyrazit relaxovat třeba do Saunového světa, nebo si dopřát některou z mnoha procedur ve Wellness &Spa.

A co víc? Pořádají tu také dětské kurzy plavání a narozeninové oslavy. Opravdu multifunkční místo plné zážitků. Vyrazíte taky?

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist