Testováno na VD: Ypsilonie – Cesta do vyjmenované země

Rubrika: Dětské hry, Testováno na VD

Být, bydlit, obyvatel, … pýcha, pytel pysk, … brzy, jazyk, nazývati, Ruzyně. Také si pamatujete, jak obtížné bylo naučit se vyjmenovaná slova a rozpoznat slova příbuzná? Rádi byste svým dětem učení vyjmenovaných slov usnadnili? Pak přijměte pozvání společnosti Loris Games do zeme vyjmenovaných slov, do Ypsilonie.

Ypsilonie – Cesta do vyjmenované země

Jako první mě překvapilo, jak poctivě přišla hra zabalená, aby se jí při přepravě nic nestalo. Za to musím společnost opravdu pochválit, protože jakékoli poškození při přepravě by byla veliká škoda. Když se nám podařilo hru rozbalit, následovalo další veliké „jééééééé“. Už na první pohled hra působí téměř „luxusním“ a „vymazleným“ dojmem.

Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

Syn se právě začal vyjmenovaná slova učit, a tak jsme s nadšením hru začali ihned testovat. Tedy, ne až tak hned, protože nejprve jsem se snažila nastudovat pravidla. Nejlepší ovšem je začít hrát zkušební kolo a při hře si pravidla osvojit. Jsou velmi jednoduchá. Co mne hodně potěšilo, děti ke hře nemusí znát vyjmenovaná slova. Jejich znalost či neznalost není podstatná. Naopak, děti se je při hře učí hravou formou.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Hra obsahuje 4 hrací desky, 15 figurek (5 barev po 3 ks), 3 různě barevné kostky a více než 200 kartiček. Kartičky jsou rozděleny symboly shodnými se symboly na hracích deskách. Každá sada obsahuje barevně rozlišené kartičky – Příhody, Nebezpečí, Pomocník a Dar. Princip hry je velmi podobný hře Člověče, nezlob se. Každý hráč má svou figurku, vychází z domečku, hází kostkou, plní úkoly a sbírá pomocníky. Cílem není dojít do domečku, ale nasbírat pomocníky a doručit je na určené místo. Co děti zamrzelo je to, že když hodí šestku, už znovu nehází. Při hře si krásně procvičovaly vyjmenovaná slova i slova příbuzná.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Zajímavé je, že i když budete hru hrát dokola, nikdy není stejná. Vydáte se jinou cestou, máte štěstí na jiné kartičky apod. Zajímavá je také možnost hry v týmech. Tu jsme ještě nevyzkoušeli, přeci jen ještě nejsme tak zdatní.

Syna hra velmi baví, takže ji hrajeme každý den po škole, když má hotové úkoly. Je to prý „zábavnější“, než se učit z učebnice.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Hra je velmi pěkně zpracovaná, co se grafiky i obsahu týče. Pravidla jsou sice trochu zdlouhavá, ale jakmile si zahrajete jedno kolo, je vám vše jasné. Jediné, co jsme v pravidlech nenašli, je, co dělat, když nám dojdou kartičky. Ty si totiž podle pravidel hráči nechávají u sebe. A když třeba pomocníky vrátíte do paklíku zpět, musíte si pamatovat, jaké pomocníky jste měli. Odkazují na ně totiž i další kartičky. To je ale drobnost, kterou lze jednoduše vyřešit třeba lístečky.

l1Ypsilonie – Cesta do vyjmenované země

Počet hráčů: 2-5 pro každou ze 3 mini her, 4-10 pro velké dobrodružství
Věk hráčů: 7-99 let
Hru Ypsilonie – Cesta do vyjmenované země si můžete zakoupit zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist