Testováno na VD: Tablet Chytrý Šikulka

Rubrika: Dětské hry, Testováno na VD

Znáte naučný tablet s připojením k televizi Chytrý šikulka? Že ne? Nevadí, v následujících řádcích vás s ním ráda seznámím. A vy, co ho doma již máte, můžete si připomenout a porovnat, jak probíhaly první okamžiky vašich dětí s novým tabletem.

Jak probíhalo samotné testování?

Našimi testujícími jsou 4,5 letá předškolačka Michalka a 7 letý prvňáček Milánek. Po nedočkavém otevření balíčku a spatření nového tabletu prožívaly oba „vánoce“. Dceru okouzlil na první pohled vzhled tabletu a nad obrázkem Pafinky (od Romany Andělové) se jí úplně rozzářila očka. Syn trošičku protestoval, že je růžový „pro holky“. Zde bych jen dodala, že v nabídce je i tablet v modrém provedení s obrázkem Pafíka. Je to až neuvěřitelné, ale tento tablet obsahuje bezmála 100 her a naučných aktivit. A navíc se vůbec není třeba obávat, jak se v tomto množství orientovat. Je to vcelku jednoduché, aktivity jsou pro přehlednost rozděleny do 4 logických celků (abecední, početní, logické a ostatní úkoly), proto si troufám tvrdit, že orientaci zvládne opravdu každý. Dále nás potěšilo, že lze tablet jednoduše zapojit do televize, což bylo pro děti nové a zároveň úžasné (komu toto nevyhovuje, má možnost hrát přímo na samotném tabletu).

20161208_202525 20161208_203336

Krom tabletu ještě balíček ukrýval např. pouzdro, nabíječku na 220V, USB kabel, AV kabel, stereo sluchátka, návod, a tak bylo potřeba nic dokupovat a testování mohlo začít. Nejprve se děti vrhly na abecední aktivity. Zde musím vysoce ocenit, že učení a procvičování písmenek přišlo našemu prvňáčkovi velmi vhod. Zatímco dcera, coby předškolačka, tím dostávala povědomí o písmenkách, syn se zábavnou formou učil. Stejně se osvědčilo i počítání, procvičování příkladů, např. porovnávání čísel, sčítání a odčítání aj. Opět se syn učil, aniž by o tom věděl. Dokonce i dcera si tyto chvíle náramně užívala: v části učení číslic se seznámila, jak psát jednotlivé číslice a v části Sčítání 1 s nadšením a téměř bezchybně sčítala čtverečky. Ani logické úkoly nezklamaly. Děti byly ve svém živlu při plnění úkolů jako např. hledání stejného loga, cesty, kamaráda, stínu, odlišných a stejných obrázků a já jen zírala, jak dlouho byly schopny u toho vydržet. A v poslední části si pro odreagování děti zatančily s pandou, kreslily a zahrály si nejednu zábavnou hru (auta, hasiči…).

Jak jsme uvedla na začátku, testovaný tablet nabízí daleko více aktivit, ale já víc neprozradím. A kdybych si to rozmyslela, bylo by to na moc dlouhé psaní.

Celkově musím konstatovat, že většina herních aktivit byla promyšlena do detailu, úkoly byly zajímavé, přínosné, děti je hodnotily jako vynikající a nemohly se od nich odtrhnout, ať už byly naučné, postřehové, paměťové, nebo jen zábavné. Děti nesmírně bavily a těch „novinek“, co pochytily! (pozn. rovněž i matka např. z oblasti učení hudebních nástrojů). Též si procvičily logické úkoly, potrénovaly paměť či postřeh a jiné dovednosti.

Věřím pevně, že dřív nebo později to ve škole jistě zúročí.

Co děti bavilo nejvíc?

Když jsem se pak ptala: „Co vás bavilo ze všeho nejvíc?“, odpověděl mi Milánek, že příklady (sčítání, odčítání, porovnávání), míření na terč, pexeso, posuvné bloky, hledání loga, auta, ty písmenka, omalovánky. Michalku zaujalo počítání (Sčítání 1, Odčítání 1), tancování, kreslení, omalovánky, oblékání panenky, najdi kamaráda, najdi stín….

20161208_204024 20161208_203537

A jak hodnotím já?

Pro mě tablet splnil, co jsem si od něj slibovala, a to naučit děti zábavnou a nenásilnou formou spoustu nových věcí a naučené procvičit.

Jako jeden z mála nedostatků vidím návod. K tabletu přiložen samozřejmě byl, ale rozšířila bych jej o popis některých her, u kterých není úplně zřejmé, jak je ovládat (např. hra oblékaní panenek aj.). Také nás zlobil konektor, který se pro připojení kabelu k TV musel z důvodu špatného kontaktu několikrát pootočit, aby byl přenos zvuku a obrazu do TV bez rušení. Toto se často opakovalo i v průběhu hry. Syn měl ještě problém s tlačítkovým ovládáním, které je sice jednoduché, ale u některých her např. u hry posuvné bloky „prý to skočilo jinak než mačkal“, což bylo pro něj demotivující (ovšem např. u učení písmen, početních aktivit toto vůbec nevadilo). Žádné jiné nedostatky jsme neshledali. Z důvodu nízkého rozlišení výstupního signálu byl obraz na větší televizi méně zřetelný. Na menší televizi ale absolutně nebyl problém.

Vzhledem k tomu, že pozitiva jasně zvítězila nad nedostatky, jednoznačně bych tablet doporučila pro předškolní a školní děti těch rodičů, kteřím, stejně jako já, oceňují vzdělávání svých dětí zábavnou formou. Mohu jej vřele doporučit jako vhodný dárek pod stromeček či k narozeninám. Jsem si jistá, že si zde každé dítě přijde na své, stejně jako tomu bylo u našich dětí. Zkrátka příjemně a užitečně strávené odpoledne s dětmi, která měla rozzářená očka a s nimi i maminka a já za to moc děkuji.

Tablet s připojením k TV CHYTRÝ ŠIKULKA s Pafinkou si můžete zakoupit zde.

Napsal/a: Jana231

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist