Testováno na VD: Společenská hra KVAK

Rubrika: Testováno na VD

Nevím, jak u vás, ale u nás k Vánocům neodmyslitelně patří společenská hra. Naše maminky z projektu Školákem s VD, měly možnost otestovat společenskou hru KVAK od českého výrobce hraček DINO. Jste zvědaví, jak se hra dětem líbila a jaká doporučení naše recenzentky posílají?

Co se vám na hře nejvíce líbilo?

Nuninka

Líbí se mi všechno. Zpracování, grafický design, nápad a vytvoření nové hry, která je vhodná pro děti i dospělé. U hry zažijete spoustu legrace. Jak je i v návodu, nejde o hru, která trvá dlouho. Když si nedáváte pozor, skončíte během pár minut. Z hry jsme doma nadšeni všichni. Hrajeme ji skoro každý den. Jenom musím dávat pozor na figurky žabek, protože se jim pak nechce vracet zpátky do krabice.

EE

Napětí, co bude na neodkryté kartičce… dětem se nejvíce líbí hledání samečků. Zajímavé jsou i tahy s využitím komára a překvapivé je i to, že se i v jednom kole můžeme dostat i přes celou herní plochu. A protože je postavení karet při každé hře jiné, je i každá hra úplně jiná a nelze si proto natrénovat stejné tahy, které by se daly využít při každé hře jako např. při dámě.

Peťka

Hra nás vtáhla, pohltila a měli jsme chuť ji hrát znovu a znovu. Rozhodně zaujala. Šikovné je, že každá hra je jiná a čím déle ji hrajete, tím se snažíte strategicky přemýšlet. Dceři  se nejvíce líbí žabičky. Mě se nejvíce líbí desingové zpracování, hra má opravdu povedenou grafiku.

EE2   nuninka4

Dále nás zajímalo, jak jsou popsána pravidla. Znáte to. Chcete si zahrát hru, a kolikrát musíte neskutečně dlouho studovat pravidla, což většinu lidí odrazuje. Jak je to u hry KVAK? Jsou pravidla srozumitelná?

Peťka

Pravidla jsou opravdu krátká a srozumitelná. Stačilo jednou přečíst a pak už začít hrát. Sama jsem se musela k pravidlům vracet, koukat, co které políčko znamená. Dceři stačilo přečíst jednou, vše si zapamatovala hned a mně radila, co mám dalším tahem udělat.

Nuninka

Pravidla ke hře jsou napsána krátce, jednoduše a srozumitelně. I když nám při hře nastala situace, kdy jsme nevěděli, co máme dělat a v návodě jsme řešení nenašli.
Stalo se nám toto: Na políčku kláda, stála královna + malá žabička jedné barvy. Žabka jiné barvy vyhodila tu, co tam stála. Jenomže jak to je? Má si vybrat, kterou vyhodí, nebo vyhazuje obě?
Řešení jsme nakonec našli  ve videonávodu. 🙂 Ono to sice bylo napsané i v návodu, ale dcera, která si ho četla a pak vysvětlovala ostatním, trvala na tom, že takto žáby být můžou. 🙂

EE

Ano, jsou, i když nejlépe se to pochopí až při hře, kdy je nutno vyřešit určité situace hned. Jsou ale situace, kdy není vše přesně jasné, např. když sedí dvě malé žabky na kládě, moje a soupeřova, a já tam skočím, vyřadím ze hry obě dvě původně sedící na kládě, nebo jen soupeřovu a moje (původně tam sedící) pokračuje ve hře? Jsou to ale jen zanedbatelné detaily, jde jen o domluvu se spoluhráči. Ovšem – v první chvíli se mohou oba spoluhráči pohádat…:-)

631434_02_z2 631434_03_z3

Pro toho, komu se nechce číst i tato krátká pravidla, nabízí výrobce videonávod. Ten je moc hezky zpracován. Nuninka doplňuje:

Pravidla jsou jednoduchá a tak videonávod není potřeba. Přesto se mi líbí, že si s tím někdo dal práci a takto návod vytvořil. Díky tomu jsme zjistili, že když někdo vyhodí královnu, nasadí si k sobě malou žabičku. Na druhé straně tam ale nebylo, že se neotáčejí políčka, na kterých na začátku hry žáby stojí.

Peťka

Videonávod je přiměřeně dlouhý a určitě nám pomohl.

V čem se změnila hra při opakovaném hraní?

Nuninka

Určitě ve strategii. První a druhá hra byla taková otrkávací, seznámení s pravidly, co se může, nemůže. Pak už si každý dával pozor na to, co dělají jeho spoluhráči a jak si naplánovat svůj další tah.

EE

Začíná nabírat na strategičnosti, pozornosti, rozvíjí myšlení, logickou úvahu, kombinace, předvídavost… připomíná mi to dámu nebo šachy, ale je to barevnější, zábavnější a občas záleží i na štěstí, což dodává hře „šťávu“.

Co děti při hraní nejvíce zaujalo?

Všechny děti nejvíce zaujaly žáby. Líbí se jim, že si je mohou vzít do ruky a hrát si s nimi. Viky měla radost, když se šla „pářit“ se žabákem. Dokonce dětem ani nevadilo, že jim někdo vyhodil královnu (tím pro hráče hra končí, pozn.redakce), jejich hra pokračovala dál. Žáby měli „poradu“, kde probíraly, co se jim stalo, kdo to udělal atd. Když vypadla další královna, tak se přidala k probíhající poradě. 🙂 dodává Nuninka.

nuninka

Jak hodnotíte grafický design hry? 

Nuninka

Grafické zpracování hry je velice hezké. Kartičky jsou z tvrdého kartonového papíru, takže se jen tak nezničí. Obrázky jsou barevné, veselé a graficky moc pěkné. Celému grafickému zpracování dávám plný počet bodů, protože se mi hra po téhle stránce opravdu líbí.

EE

Moc hezký, pěkné kresby, pěkné figurky… není co vytknout!

Peťka

Na jedničku! Milé obrázky, moc pěkné zpracování. I když někteří žabáci nás pobavili svojí vizáží.

prosinec 2015 009   nuninka1

Doporučila byste ji svým přátelům?

Nuninka

Já už ji doporučila několika lidem. A myslím, že svým nadšením ze hry jsem nakazila i je, protože už se ptají, kde hru koupit.

EE

Rozhodně ano, všichni, kdo si ji s námi zkusili zahrát ji chtějí hrát znova, je to velmi „nakažlivá“ hra. A nejen pro děti. U nás už se plánují vánoční turnaje 🙂 Po dlouhé době se nám dostala do ruky opravdu dobrá hra, která nás chytla a po těchto zkušenostech bych ani nelitovala peněz za její koupi. Pobaví a rozvíjí – super!

Peťka

Ano, už jsem také hru doporučila.

Je nějaké vylepšení, které hře chybí?
Nuninka

Já bych vylepšila ukládání kartiček a žabek. Protože si myslím, že hra je zpracována a opravdu dobře, myslím si, že ukládání hracích karet a figurek by si zasloužilo něco lepšího, než jenom strčení do sáčku. Alespoň nějaká krabička na žáby. Jinak bych neměnila nic.

EE

Zpočátku byly hry příliš krátké, když jsme ještě zkoumali možnosti pohybu žabek po herní ploše, nechávali jsme často královnu „odkrytou“, a tak jsme si stanovili pravidlo, že malá žabka nemůže vyřadit královnu. Se zkušenostmi už není tolik potřeba. Ale chybí nám nějaký prvek „záchrany“ – třeba jen na jedno kolo.

Peťka

Jelikož je hra určena pro děti od 6 let, líbila by se mi nějaká strategická obměna pro starší hráče. A více zapojení velké žáby do hry, kde by měla kromě páření s žabáky ještě nějaká další privilegia.

Zaregistrovali jste na tuto hru reklamu v televizi?
Nuninka

Reklamu na hru Kvak jsem v televizi zaregistrovala až během minulého týdne. Takže až po tom, co nám hra přišla domů. Ale pokaždé, když v televizi zrovna běží, tak děti hlásí: Mami, to je ta hra, co ji máme, že je dobrá? 🙂

EE ani Peťka reklamu v TV nezaregistrovaly, ale můžete se na ni podívat zde:

Za redakci VašeDěti.cz můžeme hru KVAK jednoznačně doporučit.

631434_01_z1Zábavnou a zároveň snadno pochopitelnou strategii si zahraje skupinka 2 až 4 hráčů. V přiložených pravidlech najdete i složitější verzi pro trénování paměti.

Balení obsahuje: 64 kartiček tvořících rybník, pravidla, pro každou barvu 1 žabí královna 3D, 6 žabiček 3D a 6 samčích žetonů.

Hra KVAK pochází z dílny českého výrobce hraček DINO a zakoupit ji můžete mojedino.cz.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Já bych ještě podotkla, že to není hra jen pro děti, ale kdybyste viděli, jak všichni mužští vymýšlejí složité strategie na několik tahů dopředu…jak dlouho jim kolikrát trvá, než vymyslí ten „nej“ tah…no je to sranda! Už 2 kamarádky ji podle nás kupují domů pod stromeček, tak snad je to pohltí tak jako nás:-)

 • mura

  díky za info

 • keenspeed
  keenspeed

  díky za tip, bude se hodit 🙂

 • gabulka73
  gabulka73

  Tomu říkám zajímavá hra!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist