Testováno na VD: Sluchátka pro děti Little Rockerz IFROGZ

Rubrika: Testováno na VD

V dnešní době plné moderních technologií je takřka nemožné od nich děti udržet dál. Když už to nejde, je třeba používat ty správné produkty, které jsou určeny právě dětem. Jedním takovým výrobkem jsou i sluchátka Little Rockerz IFROGZ, která jsou dodávána v různých motivech, které jsou atraktivní hlavně pro děti.

Díky těmto sluchátkům je o sluch vašeho dítěte řádně postaráno. Mají vestavěný omezovač hlasitosti, kdy akustický tlak ve sluchátkách je 85 decibelů, takže si děti mohou užívat bezpečný poslech; 30mm reproduktory a kabel dlouhý 1,2 m. Jsou nabízeny v různých designech, takže si každé dítko vybere právě ty pravé pro sebe.

Peťka

Když jsem prvně viděla foto sluchátek, měla jsem pocit, že jsou určeny pouze pro malé děti. Proto jsem byla překvapena z reakce mé třináctileté dcery, která jimi byla nadšená. Je v pubertálním věku, kdy design čehokoliv je vždy na prvním místě. Vybrala si pandí sluchátka. Vzhled zaujme na první pohled, dcera si je vzala i ven a měla úspěch u stejně starých kamarádek, kterým se tento vzor také zalíbil.

Dcera se vyjádřila, že klasická dospělácká sluchátka jsou nudná.

Velmi ocenila možnost připojení druhých sluchátek, mohly tak poslouchat stejnou hudbu spolu s kamarádkou. Velikost sluchátek odpovídá spíše na věk do cca 12 let.

Příjemně mě překvapila kvalita zvuku.

Ač nejsem hudební odbornice, zvuk je čistý bez ruchů a šumů. Manželovi, který má přeci jen lépe vyvinutý hudební cit, vadila absence basů.

V případě, že se pandí potah ušpiní, nejde z konstrukce sluchátek sundat a vyprat, což je myslím škoda. Sluchátka jsou plastová, ale pevná, a věřím, že vydrží i nějaké ty pády na zem. Na uších sedí dobře, polstrování je měkké a příjemné. Pochvalu zaslouží také lehká konstrukce.

Sluchátka bych doporučila pro děti například na cesty při sledování pohádek. Pro nenáročné posluchače též na poslech hudby. Výhodou je nastavení maximální hlasitosti. Tato funkce předchází poškození sluchu dětí.

Míša s dcerkou Adélkou (8 let):

Když jsme dostali možnost otestovat dětská sluchátka Little Rockerz značky IFROGZ, neváhali jsme. Dcera sice jedny sluchátka má, ale jsou to malé pecky do uší, které velmi špatně drží. Jednoho dne sluchátka dorazila a to ve variantě „Princezna“. Dceři už je téměř 8 let a nejdříve se trochu bála, že bude vypadat jako „malá“. Když však sluchátka vybalila, hned si je zamilovala a vůbec jí nevadilo, že je zdobí třpytivá korunka.

Co se Adélce líbí nejvíce
  • Nápaditá sluchátka jsou velmi hezky laděna do fialové, bílé a růžové a zdobí je jemná třpytivá korunka.
  • Dobře jí drží na hlavě a především jsou strašně příjemná. Netlačí, protože jsou hebce plyšová.
  • Líbí se jí možnost druhého vstupu pro kamaráda. Je to super nápad na cestování, ať už třeba autem či autobusem. Stačí jen jedno zařízení a nemusíte se dělit o sluchátka.
Co se líbí mě, jako rodiči

Provedení je opravdu pěkné, kvalitní a bezpečné. Sluchátka mají možnost nastavení velikosti a hlavně si mi libí, že jsou plyšová. U tak jemného plyše nehrozí opravdu žádné nepohodlí. Nejvíce oceňuji omezení hlasitosti. Sluchátka mají zabudovaný maximální limit hlasitosti 85 dB, takže dětem neničí sluch a vy nemusíte hlídat hlasitost. Výstup pro druhá sluchátka je výborný nápad, zejména pokud máte více dětí nebo jedete někam s kamarády.

Co vylepšit?

Myslím, že by stála vylepšit jen jedna věc, a tou je kabel. Je pěkný, ale spirálovité provedení hodně pruží a kabel není příliš dlouhý. Proto u lehčích věcí, jako je mobilní telefon, může dojít ke shození. Pokud zařízení někde leží a prudčeji se hne hlavou, už ho chytáte. Samozřejmě u těžších a robustních věcí, jako je tablet či notebook, to nehrozí.

Shrnutí

Celkově jsou to moc pěkná roztomilá sluchátka, která určitě potěší nejednu malou slečnu. Mohou si pak nerušeně poslouchat co chtějí, aniž bychom je my, dospěláci rušili :o) Já už teď vím, že když na dceru marně volám a nepřichází, je někde zalezlá v koutě i se sluchátky ve svém vlastním hudebním světě.

Podtrženo, sečteno:

Sluchátka Little Rockerz IFROGZ prošla naším redakčním testem na výbornou. Dětem se líbí a rodiče oceňují zejména omezení hlasitosti.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Pavlinkav

    Dají se sluchátka objednat někde v ČR? Odkazy mě házejí na cizí stránky…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist