Testováno na VD: punčocháče Wola

Rubrika: Testováno na VD

Tři z nás se v redakci domluvily a zaměstnaly jsme svoje děti jako pokusné králíčky. Ve spolupráci s eshopem Benito.cz jsme otestovaly dětské punčocháče značky Wola.

Trh je dnes velmi zahlcený snad ve všech směrech a odvětvích. Pokud se jedná o děti, snažíme se být asi nejvíce obezřetní. Při zjištění, že má syn atopický ekzém (AE) jsem oblečení obzvláště pečlivě vybírala. Sice nemá nijak závažný rozsah ekzému, ale o jeho rozšíření či zhoršení samozřejmě nestojím.

Obsazení rolí testovačů a hodnotitelek

Testování punčocháčů jsem uvítala já – Marie spolu s dvouletým synem. Dále Petra s téměř osmiletou dcerou Aničkou a pětiletou Magdičkou a také šéfredaktorka Pavlína s šestiletou Janičkou a roční Lucinkou.

Produkt

E-shop Benito nabízí několik set vzorů od největšího evropského výrobce ponožek a punčocháčů – společnosti Wola. Punčocháče mají certifikát OEKOTEX100, class 1.

Zeptaly jsme se Ing. Doležala z firmy Bewox, čím jsou tyto punčocháče výjimečné?

Na BENITO.CZ máme aktuálně 700 vzorů ve velikostech od kojeneců po školáky. Zcela jasnou převahu máme v tomto – hodně výrobků pro děti se sice tváří jako atestované, bezpečné, u nás to tak ale prostě je. Punčocháče Wola jsou testovány v AZL Otrokovice, navíc mají jako jediné na trhu certifikát OEKOTEX100, class 1. Třída 1 znamená, že punčocháčky vyhovují velice tvrdým požadavkům této světově uznávané rakouské zkušebny. Všechny ostatní produkty sice certifikát Oekotex mají také, vyhovují však třídě 2, kde limity pro obsah těžkých kovů, azobarviv, zbytků pesticidů, formaldehydu atd. mohou být obsaženy až v desetkrát větším množství.
Sám jsem si jako dítě protrpěl atopický ekzém a různé alergie, což je jeden z důvodů, proč mi osobně záleží na tom, abychom na trh uváděli výrobky opravdu kvalitní.

Testovaly jsme několik druhů punčocháčů:

Vzorované punčocháče

Největší materiálový podíl zde má nejlepší egyptská bavlna, dále polyamid a elastan. Vyrábí se na moderních pletacích strojích, sešívají plochými švy, jemnou a pružnou nití. Švy mají perfektní vlastnost- netlačí ani v botě. Výrobce také slibuje perfektní přilnutí k tělu a dlouho udržitelný tvar. Kojenecké velikosti zajišťují pohodlí díky rozšířenému sedu, některé vzory mají vypletený vzor i na zadečku.
Složení : 82% bavlna, 12% polyamid, 2% elastin, 4% polypropylen (128/134: 70% bavlna, 24% polyamid, 2% elastin, 4% polypropylen)
Velikosti: Kojenecké 0-2 roky, předškolní věk 2-6 let, školní věk 6-11 let. Podrobnější dělení je samozřejmě dle výšky.
Možnosti údržby: Doporučuje se prát na 40°C, nebělit chlórem, může se sušit v bubnové sušičce, nesmí se žehlit a chemicky čistit.

Termo punčocháče

Punčocháče s hebkou froté vrstvou z rubu. Ozvláštnění je také vzorováním – na nohavičce je vyplétaný plastický vzor. Opět ploché švy, které netlačí v botě. Perfektní padnutí na tělo zajišťuje elastan, zároveň slibuje dlouhé udržení tvaru.
Složení: 92% bavlna, 6% polyamid, 2% elastan
Velikosti: Kojenecké 0-2 roky a  předškolní věk 2-6 let. Podrobnější dělení je samozřejmě dle výšky.
Možnosti údržby: Doporučuje se prát na 40°C, nebělit chlórem, může se sušit v bubnové sušičce, nesmí se žehlit a chemicky čistit.

Froté punčocháče

Dětské punčocháče s froté vrstvou na lícové straně. Vytlačovaný vzor. Z rubu hladké.
Složení: 92% bavlna, 6% polyamid, 2% elastin
Velikosti: Kojenecké 0-2 roky a  předškolní věk 2-6 let. Podrobnější dělení je samozřejmě dle výšky.
Možnosti údržby: Doporučuje se prát na 40°C, nebělit chlórem, může se sušit v bubnové sušičce, nesmí se žehlit a chemicky čistit.

Samotný test

Pro koho jsi vybírala punčocháče? Příp. má tvé dítě nějaký ekzém, či alergii…?
Petra: Punčocháče jsem vybírala pro osmiletou a pětiletou dceru. Starší žádné problémy nemá, mladší má citlivější pokožku, často dost suchou, takže jí mnohé punčocháče moc nevyhovují. Navíc je ten typ, kterému vadí švy na ponožkách. Obě holky jsou spíš hubeňourky, takže u mnohých punčocháčů řešíme problém s holými zády, proto jsem byla zvědavá, jak padnou tyhle.
Pavlína: Punčocháče jsem vybírala pro roční a šestiletou dceru. Ani jedna nemá kožní problémy. Jen starší je hodně hubená, takže potřebuje na punčocháčích vysoký sed a pružný pas, aby jí dobře držely a nevylézalo neustále tílko nebo tričko.
Marie: Punčocháče jsem vybírala pro dvouletého syna, který má atopický ekzém. AE je u něj vyvoláván především momentálně aktuálním růstem zubů (= stresová situace) a potom jsem vypozorovala, že se nesmí ani maličko zpotit. Takže výběr materiálů a vrstvení oblečení jsou pro mě dost důležité.

Jak hodnotíš způsob vybírání zboží na www.benito.cz?
Petra: Eshop je velmi přehledný, rychle jsem se v něm zorientovala. I když je k dispozici filtr dle velikostí, ještě víc jsem uvítala, když se mi po najetí na obrázek zobrazily rovnou i dostupné velikosti – mohla jsem vybírat punčocháče pro obě holky najednou.
Problém jsem měla jen s velkým množstvím nabízených vzorů 🙂
Pavlína: Eshop se mi velmi líbí, nejen po stránce estetické (barevnost), ale i přehledným uspořádáním. Stejně jako Petra jsem přivítala filtr a dostupné velikosti – nemusela jsem proklikávat všechno. Jediný zádrhel byl, že jsem v množství  nádherných vzorů nemohla vybrat 😉
Marie: obchod mi přijde přehledný. Líbí se mi, že výběr mohu zahájit vedle výpisu kategorií produktů také buď filtrem dle barvy, nebo velikosti. Určitě to ušetří čas. K dobru také připisuji přehlednou „rádcovskou“ tabulku velikostí.

Přijdou ti punčocháče cenově přijatelné?
Petra: Určitě.
Pavlína:Máme i levnější, ale kdoví, jak budou vypadat po sezóně a jak projdou v porovnání s těmito. Cena odpovídá kvalitě. V kamenném obchodě bych u nás takové punčocháče možná ani nekoupila a určitě ne za tuto cenu. Když se domluví dvě maminky, poštovné určitě vyjde zdarma.
Marie: Cena 98,- za punčocháčky mi přijde normální. Někdo se ohradí na poštovné, ale vzhledem k rozsahu velikostí se může více maminek domluvit a při nákupu nad 1000,- je zdarma. Většinou se s poštou zdarma setkávám až při nákupu nad 2000,-.

Asi každá z nás v patřičné velikosti dala přednost určité barvě. Byla jsi při převzetí punčocháčů s barvou a vzorem spokojena?
Petra: Barva se trošku lišila, ale vím, že mám špatně nastavený monitor, takže jsem s odchylkou počítala. Všechny tři jsme byly spokojené.
Pavlína: U mladší jsem si vybrala sama, barva odpovídá. U starší jsem se nechala překvapit, protože jsem nebyla schopná se rozhodnout, které vybrat – ale když porovnám, tak bych řekla, že barvy odpovídají. Možná jsou lehce světlejší barvy, než jsem čekala.
Marie: barvy mi přijdou věrné těm, co jsou v katalogu e-shopu. Příjemné, výšivky pečlivé. Plastický vzor na froté je decentní a zajímavý.

Udržely si punčocháče tvar po vyprání? Je pro tebe dostačující možnost praní na 40°C?
Petra: Úplně bez problémů, jen černé ťapky jsem radši trochu předeprala (nevím proč jim kupuju bačkory, když v nich skoro nechodí). Po vyprání jsou stále jako nové.
Pavlína: Teplota praní mi úplně vyhovuje. Ani jedny punčocháče nebyly nijak kriticky zašpiněné, džus mladší i špinavé ťapky starší dcery se vypraly bez problémů. Tvar drží výborně. Zatím jsem prala 2x a žmolky nikde. Super!
Marie: Tvar je zachovaný. Nějaké smrštění, či natáhnutí jsem nevypozorovala. Dokonce jsem zjistila, že jedny tyto punčocháčky – vzorované už ve skříni máme, takže mohu potvrdit, že opravdu tvar drží. Malý je má od loňska, kdy mu byly maličko větší. Froté jsou také v pohodě, ale i tak jsem zvědavá, co udělají při opakovaném praní. Petřík je sice snadno zašpinitelné dítě, ale na 400C už jsem vyprala ledacos :-).

No a jakpak reagovaly naše děti při oblékání? Nějaká klasická „punčochová nervóza“, kousání, škrábání, tahání za punčocháčky…?
Petra: Nejdřív se strhl boj o bílé s kytičkami, naštěstí si Majda nechala vysvětlit, že je časem podědí 🙂 Jak punčocháče moc nosit nechtějí, tak u těchto nebyl žádný problém. Švy v botách netlačily, nic nesvědilo ani nekousalo.
Pavlína: Mladší mi toho moc nepoví, ale obléct se nechala bez problémů, punčocháčky jsou perfektně pružné, takže se mi oblékaly velice dobře. Perfektně sedly. Starší oblékala bez problémů, nádherně se opět natáhly, žádné popotahování, rovnou oblečené punčocháče.
Marie: Syn je malý a zatím nevybíravý. Ovšem obrázek žirafy na nohavičkách a zadečku se mu líbí. Nějaké škrábání a popotahování jsem nezaznamenala. Líbí se mi, že guma v pase zůstává stejná a opravdu se časem „nevyplandá“. Froté punčocháčky jsou také příjemné, ovšem pozdržím je pro větší zimu. Žádné projevy ekzému, či pocení jsem nevypozorovala.

Jaký máš celkový názor na tyto produkty?
Petra: Jednoznačně jsou to nejlepší punčocháče, co holky zatím měly. Materiál je příjemný už od pohledu, na omak si domněnku jen potvrdíte. Nikde nic nesjíždí, punčocháče dobře drží, nevykukují z nich holá záda. Froté punčocháče jsou opravdu teplé.
I když jsem vzorované pořizovala trošku větší, dobře držely.
Ještě bych vyzdvihla design – vzorované punčocháče jsou dobře propracované. Z rubové strany nejsou zbytečně dlouhé nitě jako bývají u jiných značek, kde se do nich zachytávají při oblékání prsty na nohou.
Pavlína: Na pohled jsou punčocháče krásné. Na omak jsou velice příjemné, pružné. Souhlasím s Petrou – taky jsem pořídila trošku větší a perfektně sedí. Punčocháče jsou krásně vypracované, začištěné, nikde žádné nitě. Nejlepší vizitkou je asi pro ně to, že jsem starší dceru nemohla přesvědčit, že je musí vysvléct a dát vyprat… Přesvědčilo ji až to, že čím dřív mi je dá, tím dřív je zase bude mít přichystané čisté 😉 Jsem maximálně spokojená.
Marie: Naprostá spokojenost. Ať je dítě diblík, nebo baculka punčocháče jsou pro něj pohodlné. Sjíždění a následnému popotahování je konec. Ohledně nití z rubu souhlasím s Peťkou. Hodně k plusu u mě hraje i certifikát. Přemýšlela jsem, co udělají šlapky na froté punčocháčích – zda se třeba froté nesešlape. Potom jsem si uvědomila, že froté ponožky nosím na doma a jsou stále v bezvadném stavu.

Celkové hodnocení

Materiál: 100%
Barvy-design: 100%
Funkčnost: 100%
Cena: 97%

Recenze vznikla ve spolupráci s firmou Bewox s. r. o., která pro ni poskytla dětské punčocháče značky Wola nabízené prostřednictvím e-shopu Benito.cz.

Benito.cz kromě punčocháčů nabízí také ponožky spolu s neméně zajímavými bačkůrkami ve verzi i pro dospělé, dále kojenecké a dětské oblečení. Na webu najdete i sekci spodní prádlo a pyžama, která nabízí také prádlo pro dospělé.

Děkuji milým spoluautorkám Petře a Pavlínce za rozhovor!
Čtenářkám přeji vždy dobrý výběr oblečení pro jejich zlatíčka!

Marie Busolíni

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Lien

  no já nevím, já jsem zvyklá na punčochy od Wolfa a těm tedy konkurovat nemůžou, je pravda, že některé se nevytahaly vůbec, ale troje takové tenčí jsou úplně děsně, sice jen v pase, takže na nožičkách normálně drží, ale vzít je třeba k doktoru bych se styděla 🙁

 • Souhlasím s Lussy. Taky se nám nevytahaly, právě že pořád parádně drží tvar. I ty termo (objednala jsem i pro starší na lyže), oboje pořád v pohodě. Jsou teda trošku žmolkovaté, ale jinak si nemůžu ztěžovat. Opravdu drží, ani té malé nesjíždí, hezky obepnou a nemá je kilometr před sebou.
  Starší mi chodí obhlížet sušák, když už ty punčošky budou suché – miluje ty obrázky a vzory.

  S barvama se mi to taky nezdá žádná katastrofa. Jsou lehce světlejší než na fotkách, ale nijak tragicky.

  S prádlem pro sebe jsem taky spokojená.

 • Lussy

  Lien, to se opravdu divím.
  Já si pořád libuju, že narozdíl od punčoch od Vietnamců tyhle pořád drží tvar a barvu. Malý teď nosí po Lucince a to je mezitím ještě měla sestřenka půjčené pro dceru a nejsou vůbec vytahaný.

 • Lien

  Tak když už se vytáhla stará diskuse, taky napíšu zkušenost, punčocháčky krásné, ale po několika vypráních jsou tak vytahané v pase, že jsou skoro na vyhození (bohužel nejsou na gumu), takže já až tak moc spokojená nejsem.
  A ještě bačkorky, ty jsou asi jen na dvojrozměrnou nožku, jsou tak mělké, placaté,že se tam malá nenarve a to máme s botkama spíš opačný problém, tím pádem jí i škrtí na patě, protože jsou zkrátka moc nízké.
  Jinak rychlost dodání super, ale už objednávat nebudu.

 • Anonymní

  Barva na benitu a ve skutečnosti opravdu nesedí ,asi to fotí ve tmě.Jinak super punčošky. I když pro atopický ekzém nemají šanci. Složení asi trochu nepřesné bavlna 70% pol 24%elastan 2% polyp 4%. PRO EXZÉM, JEDINÉ VHODNÉ PUNČOŠKY 100% BAVLNA a ty BENITO NEMÁ !!!! “ OPRAVDU KRÁSNÁ REKLAMA NA BENITO „

 • Tak jsem si myslela, že už letos punčocháče nebudou další potřeba, že vydržíme s tím, co máme… Ovšem dcera mě opět vyvedla z omylu. A to ji ani netahám za uši 😉 No prostě jedny pučocháče nepřežily nošení, vykoukl palec, další dvoje už jí byly malé, takže jsem sedla k webu a objednala na Benitu. Nechtělo se mi v těch mrazech obíhat město, kde co mají…
  Přihodila jsem tam na zkoušku i spodní prádlo pro mě i manžela.

  A jsem v šoku. Naštěstí příjemném 😉
  V neděli v noci (těsně před 23. hodinou) jsem odklepla objednávku, zaplatila převodem. První překvapení přišlo mailem v pondělí odpo, když mi psali z benita, že předali balík poště. A druhé ve středu, kdy před polednem pošťačka balík dovalila.

  Radost byla veliká. Dcera nad punčoškama jásala, jako by dostala maxi dar, manžel je tak spokojený, že budu objednávat znovu (a to je co říct!!!) a já jsem spokojená taky. Zvolené velikosti (vybrané podle tabulek) sedly.

  Co dodat? Firma si dělá tu nejlepší reklamu už svým přístupem (nejenom kvalitou a cenou zboží).

 • Peťka

  Děkuji za fajn tip na punčocháče. My máme docela problém s tím, že malá má na jednom stehýnku ekzem, který ji v nepravidelných intervalech vždy vyleze a zase zmizí. Nyní v zimě to je horší a loni to bylo v punčocháčích právě nic moc. Budu o těchto uvažovat.

 • Lussy

  Já tu kdysi v soutěži vyhrála poukázku na nákup v Benitu za 500,- a od té doby tam pravidelně objednávám punčochy, ale i kvalitnější bodýčka nebo pyžama.
  Punčochy jsou opravdu super, nevytahají se, barvy drží. Poštovné je proti jiným obchodům poloviční a teď před Vánoci je myslím při nákupu nad 500,- zdarma.

 • Marinada

  Děkuji za odkaz i zkušenosti – nakoukla jsem tam a hned jsem objednala dvoje punčocháče za cenu jedněch ve větší velikosti, což je v krámě docela problém sehnat. I s poštovným mi to vyšlo na 215Kč, což je velmi slušné (větší punčocháče jsou už dražší)…Tak snad to v pořádku dorazí a nebudu litovat…

 • Naprostý souhlas! Na Benitu jsem nakupovala punčocháčky už loni a snad i předloni, stále nosíme (ty, co nám jsou a nedrostli jsme jim ještě :-)) a s kvalitou jsem velmi spokojená a syn také. Ten tedy více s barvičkami a obrázky 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist