Testováno na VD: prací prostředek Amway

Rubrika: Testováno na VD

Praní prádla patří k našemu životu. Máme-li děti, vybíráme prací prostředek i s ohledem právě na ně. A pokud ještě k tomu mají citlivou pokožku, výběr není vůbec jednoduchý. Proto jsme se rozhodli pro vás otestovat prací prostředek AMWAY HOME™ SA8™ Baby.

AMWAY HOME™ SA8™ Baby je koncentrovaný tekutý prací prostředek se změkčujícím účinkem.
Složení AMWAY HOME™ SA8™ BABY Koncentrovaného tekutého pracího prostředku se změkčujícím účinkem je určeno dětem, proto se dokonale hodí pro praní oblečení osob s citlivou pokožkou a zároveň si dokáže poradit se skvrnami na dětském oblečení.

S čím vám může pomoci

AMWAY HOME SA8 BABY Koncentrovaný tekutý prací prostředek se změkčujícím účinkem:

  • Je vhodný pro použití od prvních dnů života dítěte.*
  • Má složení určené pro praní oblečení osob s citlivou pokožkou.
  • Dokáže si poradit i s těmi nejodolnějšími skvrnami a silným znečištěním.
  • Je šetrný ke tkaninám a barvám.
  • * u dětí narozených v řádném termínu.
  • Poradí si se skvrnami na dětském oblečení.
  • Nyní až 33 pracích dávek na jedno balení.
  • Účinný i při nízkých teplotách (15 °C).
  • Je šetrný ke tkaninám a barvám.
  • Složení s obsahem přírodních látek.

Jak testování dopadlo?

Pavluschka

Ke konci října, po drobných peripetiích s poštovními službami, k nám dorazil balíček. S radostí jsme jej s Tinkou otevíraly, neboť v něm byl ukrytý tekutý prací prostředek SA8 na praní pro Tinu…. Chtěla jsem si přečíst návod, ale velmi malá písmena na zadní straně mi to nedovolila. Vzhledem k tomu, že jsem měla kdysi s touto značkou zkušenosti, nějak jsem si vzpomněla, že by se první pračka měla vyprat prázdná, aby se očistila od zbytků původního pracího prostředku. Dala jsem tedy vyprat alespoň hadry. Další várka už bylo oblečení, ale pořád jsem měla trošku strach dát do pračky světlé prádlo.

Výhodou je, že se jedná o koncentrovaný prostředek, tak stačí použít opravdu trošku. Podle stupně znečištění jsem dávala ½ , max. ¾ odměrky. Gel jsem používala na všechno prádlo – sportovní, bavlněné, směsné tkaniny. Další výhodou pro mě byla vůně – byla jemná a dlouhotrvající, nevtíravá. Vzhledem k tomu, že dcera je atopik, nepoužívám dlouhodobě žádné aviváže, ani prací prášky s výraznou vůní. A tento splnil očekávání. Za celou dobu používání neměla dcera žádný alergický projev.


Samozřejmě, že s malými dětmi není nouze o skvrny různého původu. Ty od dýňové polévky se na poprvé nepodařilo vyprat. Ale myslím, že když triko vyperu několikrát, flek se nakonec pustí. Když Tina přišla slitá od borůvkového „jogurtu“ v původně bílém triku, neměla jsem odvahu vyprat to jen v gelu. Hledala jsem tedy na internetu a našla jednoduchý návod – namáčení. Vyzkoušela jsem a ono to funguje!! Tričko jsem pocákala gelem, nechala asi hodinu tak a pak dala do teplé vody. Nechala jsem ale přes noc. Pak jsem dala s dalším prádlem normálně vyprat. V původním návodu by prý měla stačit 1 minuta. Druhý den byl ve školce rej strašidel a bílá paní přece nemůže mít nádech do fialova… (-:
Děkujeme za možnost vyzkoušet něco nového a rozšířit si tak možnosti, v čem vyprat, aniž bychom se museli bát, co to udělá s kůží nejen našeho citlivého dítěte.

Nuninka

 • Souhlasíte s tím, že pokud se jedná o koncentrát, stačí použít malé množství pracího prostředku?

Jsem zvyklá prát s pracím práškem, gelový koncentrát nepoužívám moc často, takže ještě neumím moc odhadnout množství, které mám dát. Myslím si, že dávám zbytečně moc prostředku. I tady jsem dávala více, než bylo uvedeno. 🙂

 • Dokáže si poradit i s odolnějšími skvrnami a silným znečištěním?

Po praní bylo prádlo čisté a příjemné na dotyk. Vyloženě silně znečištěné jsem zrovna nic neměla, takže nedokáži posoudit. Ale ponožky po dětech byly vyprané 🙂

 • Považujete prostředek za vhodný pro praní oblečení osob s citlivou pokožkou?

Rozhodně ano. Se změnou pracího prášku mám problém u nás doma hlavně já. Nejhorší jsou vždy kalhoty, kdy se kroutím jako žížala a pak mám na nohách červené fleky. Měla jsem trochu strach gel vyzkoušet, ale oblečení bylo po vyprání opravdu v pohodě.

 • Celkové hodnocení

Prací prostředek příjemně překvapil. Prádlo, hlavně ručníky a deky, byly po vyprání heboučké. Což je super. A i mé nohy byly po nošení kalhot v pořádku. Na prací prostředek se určitě v drogerii podívám, pokud tedy půjde koupit.

Kyller

Prací prostředek mě lákal hlavně proto, že nejstarší syn má lupenku, a tak  se snažíme vybírat ty nejšetrnější prací prostředky, abychom pokožku zbytečně nedráždili. Jsem zvyklá používat právě koncentráty, mám doma i několik odměrek, takže nám balení vystačilo opravdu na dostatečný počet dávek. Stačí jej opravdu malé množství. Co mě překvapilo, byla vůně. Když jsem si k pracímu prostředku přivoněla, nebyla vůně skoro cítit. Po vyprání ale voněla intenzivněji a opravdu moc příjemně.

V prostředku jsem prala prádlo všech dětí a kupodivu si dokázal poradit s téměř všemi skvrnami na oblečení dcerky ze školky. Fleky od omáčky, brokolice apod. prací prostředek zvládl. Boloňskou omáčku jsme nejprve prostředkem potřely, nechali asi hodinku působit a pak dali s ostatním prádlem do pračky – a i ten zmizel. Do školky tam měla svou oblíbenou mikinku zase čistou.

Při používání pracího prostředku jsme nikdo nepocítili žádné problémy, můžeme jej tedy doporučit i osobám s citlivou, klidně i atopickou pokožkou. My jsme s ním moc spokojeni. Cena je sice vyšší, ale hlavně, že nedráždí citlivou pokožku.

Podtrženo, sečteno

AMWAY HOME SA8 BABY prošel redakčním testem na výbornou. S klidným svědomím jej můžeme doporučit všem, i těm s nejcitlivější pokožkou. I přesto, že má šetrné složení, vypere bez problému i skvrny na dětském oblečení.

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Dobrý den, v drogerii na něj nenarazíte, jedině u člověka, který Vám ho doporučil, nebo na webu

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist