Testováno na VD: Maisy Card Game

Rubrika: Dětské hry, Testováno na VD

Naučit se cizí jazyk není vždy úplně jednoduché. Osvědčilo se, pokud se ho učíme hrou. A právě tím se inspiroval obchod Angličtina-hry, který nám k testování poskytl karetní hru Maisy Card Game.

Co se testovalo?

Maisy Card Game

Hra obsahuje 54 karet o velikosti 8,5 x 11,5 cm s popisem obrázku v angličtině a ilustracemi Lucy Cousins.

_vyr_550maisy-card-game1Karetní hra Maisy Card Game je vhodná pro všechny, kteří se s Angličtinou teprve seznamují, pro děti předškolního věku i školáky. Testování se tak ujala Gabulka73 se svými sedmiletými dvojčaty  Markem a Davidem.

Jak probíhalo testování?

Gabulka 73: Předem děkujeme za možnost otestovat karty Maisy Card Game od výrobce Paul Lamond Games. Na tyto karty jsme se velmi těšili a musím přiznat, že hlavně já, jelikož naši sedmiletí kluci s angličtinou začínají.

 „Osvojit si kterýkoliv jazyk pomocí hry je přece ta nejlepší možnost učení, ne?“ říká Gabulka73.

Dítě totiž ani neví, že se učí, a hlavně nedostane „nechuť se učit“, jako si bohužel ještě já pamatuji ze školy. A potvrdilo se! Hned, jak jsem balíček karet vybalila, hrálo se. Marka nejdříve udivila velikost karet: „Jsou tedy opravdu maxi“ sdělil a David hned spočítal: „ Je jich 54 a jsou čtyřbarevný, hmm. A je tam tvoje oblíbená zelená a moje žlutá barva“. To bylo takové to první seznámení, kdy karty naše děti zaujaly „na první pohled“, což je určitě také důležité.

dsc03055dsc03054

Návod hry je vytištěn na dvou kartách a je také v angličtině, ten jsem tedy musela přečíst a přeložit já. Karty jsme zamíchali a dle návodu rozdali a pak již ve třech hráli. Marek měl nejdříve problém s držením šesti karet, které se rozdají hned na začátku hry, ale pak díky velikosti karet se s tím „popral“ lépe než u klasické hry Prší. A měl z toho velkou radost, několikrát za hru mi svůj vějířek ukazoval se slovy: „Hele mami, šest a jednou rukou“. David svůj vějířek ovládal tak perfektně, že mu nedělalo problém ani sem tam švindlovat a nakouknout bráchovi do karet.

Každopádně tato karetní hra je hře Prší podobná, vyhazuje se buď na stejnou barvu nebo na stejný počet a bere se z paklíku karet, když nemáte vhodnou kartu k vyhození. Vyhrává ten, kdo je první bez karet, tzn. všechny karty vyhodil. U každé karty, kterou jsme vyhodili, jsem přečetla anglický nápis, který karta obsahovala, tedy barvu a počet určitých předmětů, např. four yellow trumpets nebo six blue butterflies, děti si prohlédly obrázek a Marek většinou po mě zopakoval nahlas, David prý „v duchu“. Při odehrání asi pěti her oba kluci, aniž by ještě jako novopečení prvňáci dobře četly, nápisy hlásily již před mým přečtením. Prostě se to naučili.

dsc03050dsc03060

A tím myslím hra splnila jeden ze svých účelů, tj. naučení se nových anglických slovíček, případně jejich procvičení. Takže za nás, určitě doporučujeme tyto super karty.

Jak ale nejen rodičům poradí každý, kdo učí děti cizí jazyk, popisy dětem není třeba překládat. Bohužel, většina maminek k tomu má sklony. Děti se ale cizí jazyk neučí stejně jako my dospělí, a to je třeba respektovat.

Karetní hru Maisy Card Game si můžete zakoupit zde.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Milka98

    Dobrých pomůcek k výuce není nikdy dost. Určitě tato hra výuku obohatí, dítě si slovíčka lépe zapamatuje

  • Kyller

    Hra vypadá moc pěkně. Pro děti, které s AJ začínají určitě bezva. Pouvažuji o ní také. Díky za tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist