Testováno na VD: Logorelo

Rubrika: Dětské hry, Testováno na VD

Mnoho dětí má v dnešní době problémy s výslovností některých hlásek. Nejčastěji se jedná o hlásky L, R a Ř. My rodiče často hledáme způsob, jak s dětmi řeč trénovat zábavnou formou. A právě to nám umožní hra Logorelo od společnosti Loris Games.

Logorelo99s

Karty LOGORELO byly vyvinuty ve spolupráci s předními odborníky s rozsáhlou logopedickou praxí a jejich účelem je usnadnit procvičování výslovnosti složitých hlásek L-R-Ř.

Hra je určena pro děti, které už umí hlásku vyslovit a potřebují ji procvičovat ve slovech. Je vhodné ji používat po předchozí konzultaci s logopedem.
Krabička obsahuje 3 samostatné sady karet, které se liší obrázkem na rubu. Každá sada obsahuje 16 karet a je vhodná pro procvičení jedné hlásky. U každé sady naleznete i přehledovou kartičku, kde jsou jednotlivé obrázky správně pojmenovány.
Počet hráčů: 2-5
Věk: 5+
Herní doba: 5-10 minut

Hru Logorelo si můžete zakoupit zde.

Testování se ujala Gabulka 73 se svými syny.

Děkujeme předem za možnost testování karetní hry pro děti Logorelo. Hra byla vydána v letošním roce. Tato logopedická hra je od poměrně „mladé“ firmy Loris Games , která byla založena v roce 2012 a zabývá se tvorbou naučných her. Možná někdo zná hru Ypsilonie, která je vlastně takovou sestřičkou Logorela.
Tato karetní hra přišla naprosto komfortně zabalena. Už to mne na ní zaujalo jako první a je vidět, že na balení hry si tato firma opravdu dává záležet, jelikož paklíček karet je opatřen praktickou bytelnou krabičkou. Určitě tuto – na první pohled maličkost – ocení ti hráči karet, kteří mají svoje paklíky různě skladovány v neoriginálních krabičkách, přepásány gumičkami, jelikož z původní krabičky se po pár hrách utrhlo otevírání a karty se samovolně vysypávaly, kde se jim zachtělo.

dsc03509 dsc03508
A teď již k samotné hře. Testovala jsem se svými dvěma prvňáčky, kteří mají problémy s výslovností i přes dlouhodobé docházení k logopedovi. Davida již na krabičce zaujala písmenka L, R a Ř, která jsou barevně vyobrazená spolu s barevným papouškem a barevným názvem hry Logorelo. Hned všechna písmenka přečetl Markovi, který již krabičku vysypával na stůl a probíral se kartami.

Jsou to tři druhy“ rozpoznal po chvíli rozkládání karet na stole. „ Jedny jsou s modrým L, druhé se zeleným R a poslední s červeným Ř“. A já jen doplním, že je to tak, karty jsou již na rubu barevně rozlišeny dle toho, které písmenko si zrovna chceme procvičovat.

David karty prozkoumával dál a prý: „A z druhý strany jsou obrázky, které mají to písmenko v sobě. Ale chyták! Nemají ho na začátku.“ Mára na to: „ Ale některý ho mají na začátku, prostě je to tak fifty fifty,“ dohodli se nakonec.

dsc03525 dsc03527

Takže karty byly s úspěchem dětmi prozkoumány a já mohla číst pravidla. A mohli jsme si vybrat rovnou ze dvou her. První hrou je Logorelo, kdy máme klasický dobírací a hrací balíček karet a karty hráči hrají dle obrázků, které vždy vysloví a tím si hravou formou procvičují logopedickou výslovnost. Musím říci, že jsem ani na začátku hry neřekla, že by děti měly obrázky nahlas pojmenovávat, prostě tak dělaly samy a rády. V zápalu hry slova vyvolávaly, aniž by tušily, že právě procvičují logopedii. Prostě škola hrou!

Loris Games: „Základní princip hry stojí právě na tom, že hráči každý tah „mění“ – tudíž slovo vyslovují. Bez toho ta hra neběží dál. Tj. není to „náhoda“, že to nahlas vyslovují, ale klíčový předpoklad a záměr hry. Hra funguje stejně jako prší.“

dsc03476 dsc03474

Druhou hrou je Logomemo a jak již sám název napovídá, jde o hru „zapamatovávací“, jak výstižně okomentoval Marek.

Toto procvičování paměti pomocí obrázků načas se hodí nejen dětem, jak musím uznat.

A Logomemo naše děti bavilo možná ještě více než Logorelo. A tušíte proč? Správně! Protože děti maminku vždy obehrály! Holt mladá šedá kůra mozková, no.

Podtrženo, sečteno

Každopádně děti i já tuto karetní hru doporučujeme nejen jako pomůcku k výuce logopedie a procvičování paměti, ale i “jen“ jako karetní hru jako takovou, je opravdu moc fajn.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist