Testováno na VD: Lego Duplo Traktor

Rubrika: Testováno na VD

Zhruba před měsícem jsme sbírali zřejmě poslední veřejné přihlášky k testování. Hledali jsme dobrovolníky, kteří na vlastních dětech otestují LEGO® DUPLO® Traktor. Jak to všechno dopadlo?

Nejspíš už víte, že jsme si pro experiment vybrali Marýska a Kyller s jejich dětmi. Jakmile jim dorazily testovací balíčky, pustily se do práce. Jejich dojmy a hodnocení si přečtete právě zde.

Co se testovalo?

Předmětem testování bylo LEGO® DUPLO® 10524 Traktor.

duplo_traktorduplo_traktor

Stavebnice je určena dětem od 2 do 5 let a má celkem 29 dílků. Obsahuje také ohradu a figurku farmáře.

Naskoč na farmářský traktor a vydej se k přístřešku, kde milá kravička čeká na krmení. Sundej kbelík z korby, vysyp krmení a pomoz farmáři nakrmit kravičku, než se uloží ke spánku. A když se traktor rozbije, oprav ho pomocí plechovky s olejem a navijáku.

Kdo nám LEGO® DUPLO® Traktor otestoval?

U Marýska testovala především dvouapůlletá dvojčata Julinka a Ellenka, do hry se zapojil i pětiapůlletý Marek. U Kyller byl hlavním testujícím tříletý Tadeášek, kterému zdárně pomáhali i sourozenci – šestiletý Tomášek a čtrnáctiměsíční Patricie:

Ono totiž u nás nikdy nic není jen pro jednoho človíčka, vše vždy musí vyzkoušet všichni. No a abych nezapomněla na tatínka, který taky s dětma někdy staví :-D.

Z fotek, které obě maminky poslaly v hojném počtu, je na první pohled jasné, že stavebnice zaujala děti ještě před vybalením. Malá Páťa pojala testování natolik zodpovědně, že se jala testovat krabici všemi smysly 🙂

IMG_1404

A když už bylo rozbaleno, přišel čas na stavění, skládání a hraní. A také na všetečné LEGO DUPLO otázky…

Stavěli jste stavebnici společně anebo ji Vaše dítě složilo úplně samo?

Kyller: Stavebnice je bezva právě v tom, že dílky jsou veliké tak akorát do ručiček menších dětí a tak si ji Táda dokázal postavit úplně sám.

Marysek: Holkám pomáhal syn a trošku já.

2014-11-10-1145 2014-11-10-1137

Měl Váš syn/Vaše dcera při hře nějaké otázky týkající se života na farmě? Například co dělá pan farmář, k čemu slouží traktor…

Kyller: Farmář je u nás oblíbená postavička, protože bydlíme na vesnici, kde o zvířátka apod. není nouze, nicméně jsme i této možnosti využili a o tom, co vše má farmář na starosti, jak využíváme kravičku, co nám dává apod. využili a povídali si o tom.

Marysek: Elli si hned zabavila kravičku a já jsem jí popisovala části těla a že dává mléko. Potom jsem jim říkala, že je to pan farmář a co dělá a na co je traktor. Holky ještě skoro nemluví, jen ukazují a já vysvětluju.

Co se Vašemu dítěti na stavebnici líbilo nejvíce?

Kyller: Tádovi se nejvíc líbil traktor a klíč na jeho opravování.
Tomáškovi se zase líbila ohrada a kravička s korýtkem, no a Páťa jako správná holčička miluje kytičky.

Marysek: Ellence kravička a její domeček a Julince asi všechno. Hrály si se vším. S traktorem vozily kravičku obě dvě.

IMG_1405IMG_1406

Jaké přednosti byste vyzdvihla u stavebnic LEGO DUPLO Vy jako rodič?

Kyller: Duplo má správnou velikost kostiček pro menší dětské ručičky a je to nekonečná zábava. Naše děti si se stavebnicí vydrží hrát docela dlouho, což je pro mne jako rodiče naprosto super, protože mám aspoň chvilku něco doma udělat. Zároveň si s ní vyhrají snad všechny věkové kategorie. Je skvělé, že lze dokoupit další a další sestavy a stavebnici libovolně rozšiřovat. Což u nás určitě bude…

Marysek: Zde byly i kostky i s obrázky, plus kravička – což je pro naše holky super. Mají rády zvířátka. Traktor s velkou sklápěcí vlečkou, kde se vleze více věcí. Vydržely si hrát docela dlouho, ze začátku se nemohly domluvit, obě chtěly stejnou věc – ale to je vždy, když mají něco nového.

Jedinou připomínkou k celé stavebnici byl Marýskův postřeh, že se občas odpojuje vlečka od traktoru, když je plně naložená. Jinak z odpovědí i zaslaných fotografií čiší spokojenost a dobrá zábava.

Kyller: Moc si vážíme důvěry, kterou jsme dostali k tomu, abychom otestovali Lego Duplo Traktor. Táda si už napsal Ježíškovi o Lego Duplo se zvířátky.

Marysek: U nás je Lego oblíbené, takže děkujeme za rozšíření naší sbírky. 🙂

Zamíříte-li tedy při předvánočních nákupech v hračkářství k regálům s LEGO DUPLO, bude mít Ježíšek na Štědrý večer jistě spoustu plusových bodů u dětí a v následujících dnech a měsících i u dospělých členů rodiny.

2014-11-19-1195 2014-11-10-1151

LEGO DUPLO 10524 Traktor lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • meggi41

  Duplo je cool,mala ma skoro 10r.a i Duplo ma stale rada a co tak vidim,neni to o veku,je to skratka sikovne do ruky,super 😉

 • Marci55

  Duplo u nás zatím vede, na menší dílky mají ještě čas

 • Snany, u nás to je stejné 🙂

 • snany

  U nás je duplo nejoblíbenější hráčka. Syn dostává k narozeninám, svátku, na vánoce i Mikuláše. Dceři také Ježíšek donese něco z Lega, konkrétně domek domekna hraní. Při znám se, že také ráda stavím.

 • mura

  lego u nás pořád vede na 1.místě

 • gabulka73
  gabulka73

  Lego vede i u našich dětí:)

 • Anonymní

  lego je u nás také stále oblíbené ač se velikost kostiček zmenšuje, také máme na vánoce připravené pod stromeček….a i děti ve školce ho miluji…

 • Ježeček

  Loni jsme testovali od Lego Duplo vláček a dodnes je to nejoblíbenější hra. No, spíš s dětmi roste I tvořivost a fantazie a vice si s tím vyhrají, i beze mě. 🙂 *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist