Testováno na VD: LEGO DUPLO Pásový bagr a náklaďák

Rubrika: Testováno na VD

Staví si Vaše děti rády? Chcete rozvíjet dětskou představivost a motoriku? Pak je právě pro Vás a Vaše dítě vhodná stavebnice LEGO DUPLO. Jistě ji znáte. 

Stavebnice LEGO DUPLO jsou navržené pro malé dětské ručičky. Kostičky jsou dvakrát větší než klasické Lego kostky. LEGO DUPLO je určeno pro děti ve věku 1,5 -5 let.

Na trh byla nedávno uvedena nová sada pro malé stavitele, tentokrát určena zejména pro malé chlapce, které fascinují stavební stroje. Sada s názvem Pásový bagr a náklaďák se stala předmětem našeho testování.

Této milé povinnosti se ujala Milka se svými vnoučátky Nelinkou, Mirdýskem a Vojtíškem a Kyller s Tadeáškem a Patricií.

10812-box1-inLEGO DUPLO Pásový bagr a náklaďák

Malí řidiči rypadla si zamilují tyto snadno sestavitelné stavební stroje. Pohybuj se s pásovým bagrem po nerovném terénu a hrabej pomocí jeho velkého rypadla. Rozeber jeho funkční, pohyblivé rameno, abys ho zkrátil, a potom nalož náklaďák se sklápěcí funkcí a odvez jím hlínu pryč! LEGO® DUPLO® kostky jsou speciálně navržené tak, aby byly bezpečné pro malé ručičky.

Sada obsahuje 2 DUPLO figurky stavebních dělníků, náklaďák se sklápěcí funkcí a pásový bagr s pohyblivými pásy, otáčející se kabinou a velkým rypadlem na pohyblivém rameni, kostky pro vyhrabávání a také ceduli „práce na silnici“ a lopatu.

Jak testování dopadlo?

Milka: LEGO, LEGA, LEGU, LEGO, LEGO!, O LEGU, S LEGEM – jedno slovíčko, skloňované u nás doma ve všech pádech. Moje děti si jej moc přály, a to jakoukoli variantu, která tehdy před skoro třiceti lety byla na našem dost mizerném trhu k sehnání. Dovolili jsme si koupit pár kousků a i s těmi si děti krásně vyhrály.
Teď jsem dostala možnost testovat se svými vnoučaty LEGO DUPLO Pásový bagr a náklaďák. Jsem za to moc ráda, naše tři vnoučata mají věk právě tak vhodný pro tuto stavebnici. Nela a Mirda mají 3,5 roku a Vojta bude mít zanedlouho 3 roky. Tato varianta je vhodná pro děti od 2 do 5 let. Stavebnici jsem vzala i do naší školky, abych viděla srovnání, které děti stroje složí samy a které potřebují pomoc.

Moje vnoučata už nějaké kousky Lega Dupla mají, kostky jim krásně sednou do ruky, snadno se spojují i rozpojují a přesto je zajištěna pevnost již složeného. Já vysoce hodnotím barevnost a velký přínos pro rozvíjení jemné motoriky dětí.

img_7772-kopie img_7579-kopie

Po rozbalení se děti nedočkavě daly do skládání. Výsledek nebyl přesně ten jako na obrázku, ale auta se podobala bagru i náklaďáku. Je pravda, že ještě nemají tu trpělivost sledovat prospekt a zároveň skládat. Proto pro přesné složení dle obrázku potřebovaly pomoc. Ve školce z 10 dětí, které zkoušely stroje sestavit, hned napoprvé správně složil oba stroje i 4letý Honzík. Pro starší děti nebylo přesné skládání žádný problém.

Je jasné, že Lego zaujalo více chlapce, ale i děvčátka si se stroji zarejdila. Dětem se moc líbilo, že bagr i náklaďák jsou stroje funkční. Bagr s pohyblivými pásy má otáčecí kabinu a velké rypadlo, navíc jeho rameno je pohyblivé, náklaďák disponuje vyklápěcí korbou. Součástí tohoto LEGA DUPLA jsou i dvě postavičky stavebních dělníků a pár kostek k nakládání a vyhrabávání i dopravní značka.

Vojtíškův táta je stavbyvedoucí a tak Vojta mohl použít při hře své dosavadní poznatky. Okamžitým nápadem bylo využití krabice jako garáž pro obě auta. Pak už bylo slyšet jen povely: “ Musíme kopat základy! Vezeme hlínu! Navážíme cihly! „ Mireček sekundoval slovy k postavičce dělníka: “ Pane, dobře, že máte helmu! „
Zahráli jsme si situační hru – Stavíme rychle dům, kde děti využily i své starší kostky Lega Dupla. Kluci naváželi materiál a Nelinka stavěla. Když Neli objevila malé pěnové kousky, které využíváme k navlékání a jiným hrám, pěkně rozvinula hru s těmito dílky. A tak se zase bagrovalo a odváželo na hromadu.
Zanedlouho se všechna tři vnoučata naučila bagr i nákladní auto skládat sama, bez pomoci. Děti si ze hry s tímto Legem odnesly spoustu nových poznatků o práci na stavbě, učily se koordinaci a spolupráci / já vybagruju a naložím ti na auto…./, prostě si zase jednou krásně společně vyhrály. Prostředníkem jim bylo LEGO DUPLO Pásový bagr a nákladní auto.

img_7577-kopie img_7913-kopie

Kyller: Hned jak děti rozbalily balíček a zjistily, co se v něm skrývá, začaly nadšeně volat „LEGOOOO“. A to nejen 3letá Páťa a 5letý Táda, ale i jejich 8letý bráška Tomášek. LEGO DUPLO je u nás oblíbená stavebnice. Musím říct, že nadšení bylo o to větší, že jen pár dní předtím, než stavebnice došla domů, si ji kluci vyhlédli v obchodě a že tu by si moc přáli. A dcerka nemůže zůstat pozadu. I ona si hraje s autíčky. Jak taky jinak, když má dva starší brášky. První, o co se děti téměř „popraly“, tak byla auta.
Kluci začali stavět podle obrázku a problém jim to nečinilo. Dcerce oproti tomu bylo jedno, jak to postaví, hlavně že auto, a to hlavně bagr, bude funkční. Hned s ním začala bagrovat kostičky. To se klukům moc nelíbilo, protože jim pak kostičky chyběly, a tak si hned vyndali i ostatní kostičky z jiných sad. Postavili si tak městečko se záchranáři, farmou, policií apod. To dětem vydrželo celé odpoledne a když si stavebnici měly uklízet, nesetkalo se to zrovna s nadšením. Pouze příslib, že zítra si zase budou hrát je přesvědčil a vše si uklidily.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420
Kluci dcerce při hře vypravují, co kdo dělá, k čemu je to které auto a proč v bagru musí být zrovna jen ten jeden jediný správný panáček. Ze začátku se dohadovaly, kdo co bude dělat, pak se ale nějak dohodly a v činnostech jako je bagrování, odvoz kostiček, stavění a podobně střídali. Největší zábavou ovšem je postavit si most v obývacím pokoji, který vede ze stolku na pohovku, a auta po něm musí jezdit.
Musím říct, že tolik klidu jsme snad doma ještě nezažili. Tak dlouhé zabrání do hry se jen tak nevidí. Kostičky jsou tak akorát velké pro malé dětské ručičky, zároveň ale zaujmou i ty starší děti.
Moc děkujeme za možnost testování, sada se u nás hned stala oblíbenou. Hlavně proto, že jsou tam 2 zcela funkční auta.

Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

 

Podtrženo, sečteno

LEGO DUPLO Pásový bagr a náklaďák prošlo naším zatěžkávacím testem na výbornou. Jelikož se blíží čas Vánoc, určitě ji doporučujeme třeba jako dárek pro malé stavitele.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist