Testováno na VD: LEGO DUPLO Můj první vláček

Rubrika: Testováno na VD

Koncem září jsem pozvala malé stavitele k testování novinky z řady LEGO DUPLO. Na pulty hračkáren i do internetových obchodů totiž přijely Vláčky, které dle upoutávek mají být prostě skvělé. Jak se osvědčily v rodině u Ježečka a jany231, se dočtete v tomto článku.

Co se testovalo?

K testování mám pro vás připravené LEGO DUPLO Můj první vláček, ze kterého můžete postavit pestrobarevný parní vlak se zvukovými efekty, vagónem pro pasažéry, nádražím s pokladnou, čerpacím stojanem a návěstidlem. Se spoustou DUPLO kostek a více než 55 cm kolejí se sada výborně hodí pro začínající stavitele, kteří s ní mohou strávit spoustu zábavných chvil. Obsahuje DUPLO figurku strojvůdce a dítěte.

10507_box1_in
Aktuální cena LEGO DUPLO 10507 Můj první vláček v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Roli testujících přijali Baruška (3) s Jarečkem (4) Ježečkovic a Milánek (4) s Michalkou (2) od jany231. Zde už jsou otázky i s jejich odpověďmi:

Složilo Vaše dítě celou stavebnici samo, nebo jste stavěli společně?

Ježeček: Poprvé jsme skládali společně. Vždycky si hrajeme s novými hračkami společně, takže tomu bylo tak i s Legem. Ale druhý den již skládali sami. Bez problémů to zvládli a určitě se jim to líbilo.

jana231: Syn smontoval stavebnici úplně sám, a to podle obrázku na krabici.  My dospěláci jsme neasistovali, spíše jsme se snažili  „ukočírovat“  mladší dcerku (skoro 2 roky), která bořila jedna radost. Nakonec bourání vzdala a  začala „napodobovat“-až zvládla postavit většinu kostiček na sebe, což hodnotím jako velký přínos. Zajímavé je, že každé dítě zaujalo něco úplně  jiného. Dceru hlavně zvuky a figurky. Syna především vláček a stavění.  Oběma společně se líbilo tankování, to nemělo chybu 🙂

Baví Vašeho syna/dceru na stavebnici LEGO DUPLO Můj první vláček více stavění, nebo vymýšlení příběhů?

Ježeček: Nedokážu přesně říct. Jsou dva, společně staví, a pak si i společně hrají. Jeden začne kousek příběhu a druhý v něm pokračuje. Patří to k sobě, nemůžu opravdu říct, že by jeden úkon převažoval. Ale pozoruji, že tak, jak jsme postavili poprvé nádraží, tak tak je správně postavené a tak jej staví stále. Když jsem zkusila postavit jinak, tak to bylo fajn, ale „nádraží bývá takhle“ (doslova). 🙂

jana231: První den byl u synka výhradně o stavění kolejiště a staveb, testování mašinky-jak jezdí po kolejích, vybírá zatáčky a neustálé tankováníJ doprovázené dvouhlasným smíchem. Po otestování a přinesení dalších postaviček začal syn vymýšlet kratší příběhy (např. o panu průvodčím, který sází pokuty :-). Dcerka naopak komentovala již od samého začátku,  ale nikdo z nás jí přiliš nerozuměl 🙂

20131013_115009 02. důkladně zabaleno, igelit nejde dolů

Jaký příběh má Váš syn/dcera nejraději?

Ježeček: Slečna jede na výlet za koníkem (ikdyž je to zřejmě koza, ale to jim neberu 🙂 ), koupí si jízdenku a dívá se, kdy vlak přijede. Vidí jej, jak tankuje benzin, pak vlak přijede na nádraží a ona do něj nasedá. Vlak musí zastavit, protože na semaforu je červená, znovu se rozjede a po několika kolech jízdy vláčku po kolejích zastaví na nádraží, tam slečna vystoupí, ale zapomněla si vzít kufr, tak musí počkat, až zase vlak přijede.
Někdy je figurka železničáře výpravčí, prodejce jízdenek a někdy strojvedoucí 🙂 Nádraží se stěhuje, takže nastupuje do jednoho, klasicky postaveného a vystupuje u nádraží „tunelového typu“ (postaví jej přes koleje).

jana231: Těch příběhů je celá řada, mezi naše nejoblíbenější  patří „Princezna“ a „Myšovláček“ od Jiřího Kahouna z knihy „O mašinkách-Pohádky na kolejích“ . Čteme  i příběhy o vláčcích z knihy E.Petišky „Pohádkový dědeček“ a “jedou“ u nás TV zpracované“ Pohádky o mašinkách“ a „Lokomotiva Tomáš“.

Kombinuje Váš syn/dcera při hře se stavebnicí Můj první vláček kostky s dalšími LEGO DUPLO kostkami, jinou stavebnicí nebo dalšími hračkami?

Ježeček: Ne, nemáme žádné jiné komponenty této značky.

jana231: Již druhý den začaly děti zapojovat do hry i další hračky a vymýšlely nejrůznější kombinace s jinými stavebnicemi (např. posazovaly do vláčku všechny možné figurky, i zvířátka,  stavěly okolní domečky, tunely). Sice máme v kufříku slušnou sbírku, ale v nejbližší době plánujeme dokoupit kolejiště a další části.  Lega prostě není nikdy dost 🙂

20131013_113725 07. to je tunelové nádraží

Popište nám, prosím, Vaše osobní zážitky se stavebnicemi LEGO DUPLO, Vaše vlastní postřehy, rady či připomínky.

Ježeček: Skládání i hru jsme si všichni tři moc užili. Stavění bavilo i mě, byť nejsem zrovna typ na tyhle hrátky a kostky mě nikdy nebavily. Děti jsou naprosto spokojené s vláčkem a celý týden se těší nejvíc právě na vláček od Lega. Chtějí stavět i jinak koleje, než jen do kruhu (podle obrázku na krabici), ale nelíbí se jim neuzavřená trať, protože by vlak vyjel a on přece jezdí jen po kolejích. Takže ježíškovi už nakreslili, že chtějí další koleje a se závorami 🙂  Takže ježíšek je zcela jistě donese.
Obě děti, syn i dcera, si vyhrály pěkně. Nemůžu říct, že by vláček byl stavebnicí pro kluky. I dcera má zalíbení ve vlacích. Ale syn si hraje více s výpravčím a dcera s holčičkou. Tak si to nějak sami, automaticky rozdělili, bez hádek, kdo si se kterou figurkou bude hrát. Občas si to vymění, ale pak se to vrátí zpět.
Dívala jsem na webové stránky, kde jsem poznala spoustu dalších souprav, které by se dětem zcela jistě líbily…

jana231: Zážitky? Jednoznačně bohaté 🙂 Neexistuje lepší dárek pro kluka, který je unešený z mašinek a je „stavebnicový“. Dětičky si vyhrály do sytosti. První den strávily u Lega téměř půl dne, o dalších dnech radějí nemluvím 🙂 Kdyby to šlo, snad by i přenocovaly u Lega 🙂 Já sama jsem z této vlakové soupravy  nadšená: Líbí se mi v prvé řadě propracovanost, výborný je i návod,  také to, že manipulace není složitá (díly do sebe bez problému zapadají). Vnímám toto Lego jako perfektní způsob, jak vést dítě ke kreativitě, rozvíjet fantazii (lze vymýšlet nové a nové varianty a prokombinovávat). A vzhledem k nešetrnému zacházení některých dětí (včetně mé dcery) s hračkami oceňuji, že kostičky jsou nezničitelné a odolné-aspoň doufám 🙂 Přiznávám, že jsem v minulosti byla k Legu poněkud skeptická. Důvodem byla vysoká cena. Po narození malé, kdy u nás levnější hračky dlouho nevydržely, jsem přehodnotila. Určitě to nejsou vyhozené peníze a  kolik radosti dokáže Lego udělat! Lepší než halda zbytečností, které se rozbijí.
Rady a připomínky? Jediná připomínka je k velikosti kufru (postavička přepadává), ale to je zanedbatelné vzhledem ke kvalitě a přednostem celé sady.

20131013_11351708. dopis ježíškovi - chceme další koleje, prosím...

Suma sumárum

Ani tentokrát není k testovanému Legu co dodat – prostě prošlo na všech frontách 😉

LEGO DUPLO 10507 Můj první vláček lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LEGO DUPLO 10508 Vláček deluxe lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LEGO Duplo 10506 Koleje, výhybky a přejezd lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • PetraO

  Bokul, to máš pravdu, bratránek také dostal Duplo auto s houkačkou a rovnou svítila, ještě jsme zkoumali, jestli se bude dát vyměnit baterie, až se ta, co tam je vybije..
  Každopádně se musím opravit, do té mašinky se vejdou jen 3 paňáčci, holky si tam totiž hned připojily vagónek navíc 🙂

 • bokul

  Nevím jak u mašinek, ale třeba u houkaček (policejní auto, záchranka) v lego duplo byly baterie od výrobce. Tak je otázkou, zda třeba nejsou dva druhy? S baterkami a bez baterek?

 • Ježeček

  PetraO, tak jsi mě teď doslova zmátla. Já mám za to, že jsme baterky nedávali, že tam musely být, protože mě najednou strašně překvapilo, že na mašinku šáhli a ona se rozjela. Tím jsem zjistila, že je to i jezdící hračka, což jsem neměla ani tucha 😀 Leda by mě předběhl chlap a baterky dodal – to mi ale k němu moc nesedí, tak rychlý není a co neřeknu, tak neví 😀 *

 • jana231

  Tak nám podobně jako u spolutestovatelky Ježečka Ježíšek také nadělil nové koleje a opět spokojenost.Jeden z nejlepších dárků letošních vánoc:)

 • PetraO

  Ježečku, no tohle (KROUTÍM HLAVOU :-), asi nějaká protekce, ne?), my i na krabici měli originálně uvedeno (anglicky), že baterie nejsou v ceně a taky nebyly, no, ale vyštrachala jsem nějaké nabíjecí, které ještě nebyly úplně kaput a dnes nabíjím, protože mašinka už jen popojíždí.

 • Ježeček

  Tak náš vláček jezdil sám rovnou, baterky byly součástí balení 🙂
  Jo, a ježíšek teda naježil (jak slíbil) dvoje koleje navíc, takže máme výhybky, závory a kilometry kolejí po celém obyváku 😀 Ale děti jsou spokojené 😉 *

 • PetraO

  Vláček jezdí sám a baterky nejsou součástí balení..Můj první vláček včera přinesl 3 leté Elišce Ježíšek a jak jinak, radost veliká..Moc se mi ten vláček kupovat nechtěl, protože doma máme po klukovi obrovskou krabici s dřevěnými vláčky a kolejemi (i s mašinkou, co jezdí sama a na dálkové ovládání), ale nakonec jsem neodolala, …holky stejně nijak zvlášť nebaví stavět nějaké složité kolejové modely a s duplem si hrají nejraději (i ta starší, semiletá)..Určitě je zaujalo, že to vydává zvuky a jezdí to samo, ale nejdůležitější pro ně je, že se tam vejdou a můžou vozit pa%náčci a do tohoto vláčku se jech i se strojvůdcem vejde 5 :-).

 • Petra Vymětalová

  Pro anonymní – pochopila jsem, že ano, akorát baterky nejsou součástí balení. Ale snad to ještě upřesní a potvrdí nebo vyvrátí Ježeček nebo jana231 😉

 • Anonymní

  DObrý den, vláček jezdí sám? Děkuji

 • Ježeček

  Jéé, a koukám, že Petra vybrala fotky, kde máme s Janou stejně postavený model 😀 *

 • Ježeček

  Ano, je pravda, že si s tím dokážou hrát celý den. A neunaví je to, nepřestanou nápady, jak se dá jezdit, co se dá změnit, vymýšlejí si další a další možnosti hraní.
  Taky je pravda, že jsem se na lego dívala přes prsty, hlavně kvůli ceně. KOupili jsme klasické kostky, které jsou také systém lego, ale jak psala spolutestovatelka Jana, tak jsem si také teď vědoma, že lego má lepší kvalitu. Hrají si s tím pořád a zatím ani jedna prasklá kostka, což u ostatních nemůžu říct. *

 • mura

  U nás si děti s legem dokáži výhrát dlouho a dokonce i závodí s kamarády,kdo postaví peknější kolejiště.

 • bamiska

  vypadá to moc hezky, fotečky pěkné a je vidět že dětem to udělalo radost….děti také lego, chybu atd baví a vydrží…ted když se podívám do obýváku tak tam mám postavené koleje takové plastové a kolem nich auta a dinosaury 😀

 • Lien

  Vy se máte, že vám dětičky tak dlouho vydrží u lega, naše v podstatě nezajímá, jen tu chvíli (30minut), co je nové.

 • Lego u dětí prostě vede na plné čáře 🙂
  Díky za zkusenosti s testováním.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist