Testováno na VD: Lego Duplo® Moje první zoo

Rubrika: Testováno na VD

V polovině listopadu jsme Vás přizvali k obnovenému testování na Vašich dětech, jehož předmětem mělo být Lego Duplo® Moje první zoo. Zájem o zařazení do testování předčil naše očekávání. Ze všech přihlášených jsme vybrali tři maminky – Lussy, Lien a nadi. Jak tedy testování dopadlo?

Všem třem vybraným maminkám jsme nechali poslat jedno balení Lego Duplo® Moje první zoo. Zároveň každá z nich dostala sadu otázek. Odpovědi na ně najdete právě v tomto článku.

Myslím, že vybrané maminky není třeba nijak zvlášť představovat. Setkat se s nimi můžete na VD poměrně často. Takže rovnou k otázkám a odpovědím…

Jak si Vaše dítě hraje s novou stavebnicí?

Lussy: Obě děti přivítaly stavebnici s nadšením, protože Lego Duplo už znají a je to jejich oblíbená, ne-li nejoblíbenější hračka.
Marek (23 měsíců) se hlavně pokoušel stavět kostky na sebe a samozřejmě ho zaujalo auto. Lucka (4,5) s mojí malou pomocí podle návodu ZOO postavila. Pak si začla hrát ale po svém, což na Legu hodně oceňuju – že každá jednotlivá stavebnice se dá smíchat s ostatními, všechny dílky k sobě pasují a dá se stavět nekonečné množství věcí. Takže do ZOO přidala i další zvířátka co už máme doma a nakonec v autě vozila i velkého dřevěného Ferdu Mravence 🙂

Lien: Starší dcera (4) skládá podle návodu nebo své fantazie. Mladší (1,5) složí dva, tři kousky, ale mnohem více ji zajímají figurky, autíčko. Také skládání a vykládání z krabice, popř. schovávání a boření výtvorů starší dcery.

nadi: Všechny tři děti si se stavebnicí vyhrají, ale každé jinak. Naše tříletá Eliška se snaží postavit z kostiček co největší hrad nebo domeček pro zvířátka. Náš tříletý Vojtíšek je fascinovaný autíčkem a převáží na něm všechny zvířátka do garáže. A pětiletý Radeček si opravdu staví celé lego podle obrázku i si sám vymýšlí své vlastní zoo.

Jaké pozorujete rozdíly mezi hraním se stavebnicí LEGO DUPLO a jinými hračkami?

Lussy: Oproti jiným stavebnicím typu Lego vidím rozdíl v kvalitě – Duplo je prostě nezničitelné, ještě nikdy se nám žádný dílek nerozbil, neprasknul ani neulomil. Také dílky do sebe přesně zapadnou a jsou krásně hladké a tak si s nimi můžou určitě hrát děti od 18 měsíců, jak je doporučováno. Lucinka svoje první maličké Duplo dostala právě v 18 měsících a Mareček ten si s ním hraje od té doby co leze, takže ještě dřív. Měli jsme několik podobných stavebnic a máme už jen Lego, jednu opravdu nebezpečnou s ostrými hranami a různými výstupky jsem vyhodila a ostatní prodala.
Díky pestrým barvám,tvarům a figurkám děti lego prostě baví a vydrží si s ním hrát dlouho, jako s žádnou jinou hračkou.

Lien: žádné

nadi: Lego duplo má spoustu zajímavých možností jak a s čím si hrát,také hodně kostiček,takže si s ním může hrát najednou více dětí a všechny jsou spokojené,což se u jiných hraček nedá.

Jaké přednosti byste vyzdvihla u stavebnic LEGO DUPLO?

Lussy: Jak jsem psala výše – je to kvalitní stavebnice, která podporuje fantazii, u malých dětí jemnou motoriku a děti prostě baví :-).
Líbí se mi, že se dají koupit různě velká balení stavebnic,takže člověk nemusí hned investovat 2000,- do největší stavebnice.

Lien: Pro mě osobně bylo skvělé, že je přiložen obrázkový návod s různými  tipy na stavbu Zoo. Takže jsme se neomezily pouze na různě široké a vysoké komíny, ale opravdu jsme zkusily stavět dle obrázků.
Kombinace stavebních kostek s jinými komponenty.
Možnost dokupovat nové části
Pěkné barvy

nadi: snadné  a srozumitelné dětské hraní,barevnost,kvalita materiálu,dostatečné množství kostiček přiměřené velikosti úměrné věku.

Popište nám prosím Vaše osobní zážitky se stavebnicemi LEGO DUPLO, Vaše vlastní postřehy, rady či připomínky.

Lussy: Určitě doporučuju dokoupit velkou zelenou podložku pro stavění. Přeci jen je to lepší,  když si děti chtějí postavit něco trvalejšího, aby bylo na co kostky stavět. U nás se hodně staví právě ZOO,  různé domečky, školka, raketa nebo loď.
Velkou výhodou Lega je, že dá vyprat v pračce, stačí dát kostky třeba do povlaku na polštář a vyprat na 40 st. Kostky zůstanou pořád stejně barevné a zbaví se nečistot – u nás třeba olepení od pití.
Pokud někdo o Duplu uvažuje, určitě doporučujeme. Radila bych koupit základní krabici jen s kostkama a k tomu přikoupit něco podle toho, co má dítě rádo – sadu se zvířátky,  s autem, s medvídkem Pú atd. A pokud stavebnice zaujme (což se určitě stane), pak se dá postupně dokupovat.

Lien: Kromě předností uvedených v bodě 3,  bych ještě poukázala na to, co nám nevyhovuje.
Stavební kostky u sebe špatně drží , „kolíčky“ na spojování jsou příliš krátké (oproti ostatním stavebnicím, které známe), takže se často stane, že se celá stavba při manipulaci rozsype.
Marketingově velice účinně vymyšlená hračka – možnost dokupovat stále další a další dílky, na které je nenápadně upozorněno vsunutím obrázku určitého komponentu, který ale zrovna v tomto druhu lega není, popř. menším množstvím stavebních kostek. Určitě výborný tah pro prodejce, u nakupujících rodičů už by se o výhodnosti dalo polemizovat.
Stavebnice je kvalitou srovnatelná s podobnými stavebnicemi, jen má vyšší cenu, přesto jí hodnotím pozitivně.

nadi: Dětem toto lego hodně připomíná film Madagaskar a dokonce tam našly i „flákotu“.
Celkově jsem s legem moc spokojená a děti také.Vyhrají si s ním aniž by se hádaly, vzájemně si pomáhají stavět a komentují co zrovna dělá ten jejich díl lega.
Jedinou připomínku, kterou mám všeobecně ke stavebnicím lego, je jejich následné uklízení do neforemně velké krabice, která se již nedá po otevření zavírat.

Podtrženo sečteno…

…troufnu si napsat, že testováním na Vašich dětech Lego Duplo® Moje první zoo prošlo bez problémů.

Máte s ním zkušenosti i vy? Pokud ano, neváhejte a napište do komentářů pod tento článek.

Pozn. Odpovědi maminek jsem nijak neupravovala (vyjma pár překlepů). Obrázky můžete kliknutím zvětšit.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (19 vyjádření)

 • paradajka

  Doporučila bych dokoupit si velkou podložku na stavění. Stavby dětiček získají hned jiný rozměr. Kostky budou lépe držet. Můžete si dokoupit i hranou podložku na Aukro nebo si počkat na slevy v obchodech. Cena pak vyjde téměř stejně jako z Aukro. Určitě se tato investice vyplatí. Taky doporučuji sady s podvozky a menšími podložkami. Děti moc rády staví různé domečky a vláčky, vozítka. Vzniknou tak opravdu zajímavé výtvory. Jednou jsme např. na procházce viděli kombajn. Doma ho pak náš Davídek hned postavil.

 • Lussy

  Krabice s 45 kusy se dá sehnat od 235,-, to vychází něco přes 5,- za kus. To bych řekla že není tolik, když by to dítko nezaujalo.

 • Janico, když budeš chtít kupovat sadu, je dobré trošku se povrtat na webu a použít třebas i Heuréku nebo jiné srovnávače cen, protože na webu teda vyjdou sady rozhodně levněj vč. poštovného než v kamenném obchodě.

  Teda aspoň to, co jsem kdy vyhledávala já.

 • Lussy

  Tak já našla na MMB kus za 3,- jsou to teda ty malé,ale do začátku stačí.
  http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61561582&tab=4

 • janica252
  janica252

  právě jsem se dívala na aukru a velmi vyjímečně jsou tam hrané kostečky za slušnou cenu, hodně tam bývají ty nové a to už se mi vyplatí spíš koupit v obchodě bez poštovného… tak uvažuju, že se koupí ta základní sada nová a navíc ty hrané kostečky (ty za slušnou cenu bývají bez okýnek, postaviček apod.), ať se z toho dá toho víc postavit 🙂

 • Lussy

  Lien,
  Lego Duplo je to co jsme testovali, je to Lego pro malé děti – od 1,5 roku.
  Normální Lego vypadá stejně, ale jsou to maličké kostičky a je to pro děti myslím od 5 let.
  Když koukneš na Aukro, tak je tam spousta jednotlivých kostek od 1,- nebo třeba Kup teď jednu za 5,-, je toho přes 20 stránek, tak se podívej:
  http://aukro.cz/listing.php/search?order=p&p=2&sg=0&string=duplo

 • bamiska

  nevím co písne Lussy ale lego jsou malé kostičky to mají kluci to už je pro ty velké děti…lego duplo jsou ty velké a aby ti pasovaly budeš muset shánět tyhle….si myslím
  kluci maj lego a to jsou maličké…..a musím říct že si s tím hodně vyhráli poslední 4 roky dostávali k vánocům….

 • Lien

  A ještě Lussy, lego a lego duplo to je něcojiného? Znamená to, že na sebe nepasují, nebo ano?

 • Lien

  ba ne, něco by se najít dalo 🙂

 • Lien

  to tedy nevím, kdes to kupovala, teď dostanu za stovku tak 4 kostičky a další stovku dám za poštu 🙁

 • Lussy

  janico,
  pokud se bojíš, že si s tím dítě nebude hrát a budou to vyhozené peníze, můžeš koupit už použité kostky, třeba na MMB nebo Aukru.
  Já to taky tak udělala. Právě když dcera byla malá, měla tu první sadu, kde bylo jen okýnko, kočička, kytička,pár kostiček a nějaká postavička.
  Tak jsem na Aukru asi za 100,- koupila různé další kostky, aby jsme mohly přeci jen něco stavět a pak už postupně kupují babičky a Ježíšek :-).
  A i když kostek už máme fakt celkem dost, tak tohle testovací Lego jim stejně udělalo velkou radost, že máme další okýnko, neměli jsme takové malé autíčko, tygra a kus masa 🙂
  A přestože máme spoustu postaviček, tak jsme měli 2 stejné kočičky a jedna se někam ztratila a malý pokaždé když si s Legem hraje mi to nezapomene připomenout: ztratila se kočička Lega, budem hledat 🙂

 • janica252
  janica252

  tak jsem ráda, že vidím výsledek testování a docela mě zaujalo, že jsou opravdu děti, kterým lego nic neříká, i když ho doma mají… já právě o koupi uvažuji a pořád se nedokážu rozhodnout, jestli se to malé líbit bude nebo ne 🙂

 • Lussy

  Peťko,
  vidím to stejně jako ty. My už Duplo doma máme, takže děti byly rády, že mají další zvířátka a kostičky.
  My Lego skladujeme ve velkém plastovém boxu na kolečkách z Ikey. Tam mají jen kostky a postavičky, zvířátka, kytičky,ploty atd. mají v jednom boxu přímo od Dupla.
  Teď dostal Mára k narozeninám od mé mamči Duplo Mickey a přátelé, to taky bylo ve velkém boxu, je to fakt šikovnější než papírová krabice.
  Mě hrozně vyhovuje, že se dají přikupovat další a další krabice a sestavy. Když jsme měli několik stavebnic, Lucy je vždycky vysypala dohromady a pak se vztekala, že se z nich nedá nic postavit.
  Moje děti jsou fakt asi Lego maniaci, ale od podzimu do jara si s ním hrajou opravdu denodenně.

  Jo, Lien, to je Lůca 🙂

 • Lien

  Lussy to je Lucinka? Nějak mi uniklo, že nosí brýle.

 • Peťka

  Zajímavý článek. Opravdu to je něco jiného, když má člověk možnost si pročíst přímo zkušenosti a k tomu ještě vidět stavebnici rozbalenou.

  Myslím si, že pokud někdo nemá Lego už doma, pak je tato stavebnice moc malá na to, aby si s ní dítě vyhrálo samostatně. Co dělat s pár kostkama? To by asi omrzelo za chvilku každé dítě.

  Ve věku, pro jaký je určena stavebnice, si moje dcera hodně stavěla ZOO. Z různých stavebnic (nebo i leporel) si stavěla ohrádky a do každé ohrádky dávala zvířátka (z kinder vajíček, nebo plyšáky). Takže dle mého názoru, se určitě díly z této stavebnice dají využít i jinak. A pak tedy samozřejmě jako doplnění sady. Samostatně je to asi opravdu „málo“.

 • Marinada

  Ma máme doma už x let Lego Duplo malá ZOO a Lego Duplo malá koňská stáj (přesné názvy nevím), dceři je 10let a dodneška se k tomu vrací. Nikdy to nebrala jako kompletní stavebnici, ale používá při hře figurky zvířat nebo jindy zase ze zbylého materiálu staví ploty a výběhy pro jiná zvířata…nebo z toho dělá mimo jiné překážky pro naše morče 🙂

 • Anonymní

  Taky tohle lego máme:-) Je tam dost málo kostiček, takže pořád dokupujeme další:-)Souhlasím s tím, že je kvalitnější než jiné, co bych řekla dle své zkušenosti – máme ještě kostky od Waderu, což bych řekla, že je si dost velikostně podobné, jen ale s tím, že ty od Waderu už jsou některé dost zničené (je to slabší plast, hodně se ohýbá, stačí na něj nevědomky šlápnout), takže do sebe nezapadnou, kdežto Lego pořád drží.
  Krabice je fakt na nic, takže děti mají takový košíček co jsem koupila v domácích potřebách a v něm to mají nandané.Teď teda nevím, ale snad se dupo prodává i v kyblíku, nejsem si jistá, tak to by taky bylo řešení pro úschovu.
  Děti Lego milují, pořád je to tady vyházené na podlaze a staví nějaké ohrádky pro zvířátka, věže atd.
  Ivča

 • Lien

  Tak já ještě dodám, že kromě prvních dvou dnů už tu lego leží v rohu a nikdo si ho ani nevšimne. I do budoucna tedy zůstaneme „legoprostí“. Holky si mnohem víc vyhrají s jinými stavebnicemi.
  A děkuju moc za ten test, aspoň teď už vím, že o něm nemusím nějak uvažovat.

 • bamiska

  pěné vidět v akci a číst zkušenost….je vidět že dětem je jedno co si napíšeme…jsou zabrané do hry a spokojené 😀 a to je dobře…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist