Testováno na VD: Lego Duplo Hasičské auto

Rubrika: Testováno na VD

Do redakce přišla nabídka na testování stavebnice LEGO® DUPLO® Hasičské auto. Takže dámy a pánové pozor, hasiči jedou rovnou k vám! A ke komu? Tentokrát jsem LEGO DUPLO otestovala já a Zikminka, každá se svými dětmi. Naše dojmy  si můžete přečíst právě zde.

K testování přišlo LEGO® DUPLO® 10592 Hasičské auto, určené pro věkovou kategorii 2-5 let. Stavebnice se skládá z 26 dílků.

legoduplohasici legoduplohasici2

Naskoč na LEGO DUPLO Hasičské auto a zachraň situaci. Přispěchej k hořící budově a pomoz hasičovi vysunout se nahoru na plošině. Jakmile bude dost vysoko, aby začal hasit plameny, použij hadici a uhas oheň. Potom prolez oknem a ujisti se, že v budově nikdo nezůstal.

Kdo LEGO DUPLO Hasičské auto testoval?

U Zikminky testoval dvouletý syn Jakoubek a u nás čtyřletý Daneček, kterému se do hry neustále pletli také starší sourozenci. Po rozbalení krabice a poskládání hasičského auta  přišly na řadu zvídavé otázky. 🙂

Stavěli jste stavebnici společně anebo ji Vaše dítě složilo úplně samo?

Zikminka: Jako kluk chytnul spodek auta a začal s ním jezdit… a pak mě poprosil o pomoc… takže jsme stavěli společně. A dokonce po nějaké době hraní zjistil, že na krabici je to jinak (je tam víc variant) a chtěl to předělat s tím, že jsem dostala pokáráno, že to mám špatně.

Nuninka: Můj jediný úkol bylo rozbalení krabice. Pak si syn všechno vysypal na koberec, našel si návod, nalistoval první stranu a už skládal. 🙂

P8240005P8240013srpen-září 038srpen-září 040

Naučilo se vaše dítě při hře něco nového? Například o hasičích, co všechno při své práci dělají?

Zikminka: Hasiči jsou naše srdcovka, takže co se jejich práce týká ani ne, ale zaujalo ho hned po rozbalení, že je hasič černej. Nejdřív řekl, že se ho bojí, že je černej. Docela mě to překvapilo, tak jsme mu vysvětlili, že hasič je černoch a že lidé s tmavou pletí žijí i v Čechách, jen jsme zatím žádného nepotkali.

Nuninka : Hasiči jsou u nás velice oblíbení. Hasiče a hasičské auta jsem už přestala počítat, protože jich má syn spoustu. Díky tomu toho o hasičích ví hodně. A své vědomosti také využívá při hře. Ví, co hasiči dělají, jak pomáhají, kde autíčka spinkají, co si oblékají atd… Je toho hodně, ale hasiči jsou u nás velice oblíbení jak hračky, tak ti opravdoví. 🙂

Kombinuje váš syn při hře se stavebnicí Hasičské auto kostky s dalšími LEGO DUPLO kostkami, jinou stavebnicí nebo dalšími hračkami?

Zikminka: Jiné LEGO DUPLO nemáme (a asi díky ceně nikdy mít nebudeme), ale s kostkami či jinou stavebnicí jej nekombinoval, jen s jinými auty… klasika dálnice u nás v obýváku je složena ze všech aut, tedy i z hasiče. 🙂

Nuninka: Doma máme také jiné LEGO DUPLO kostky, ale ne hasiče. Hasičské lego si s jinými kostkami smíchat nechtěl, takže po každé hře si všechno uklidil zase zpátky do krabice. Spíše si dostavil hasičárnu s bráchovou pomocí z  LEGO CITY. Jednoho hasiče z této řady už má také, ale starší syn má celou hasičskou stanici a nějaké hasičské auta.

P8240018P8240032srpen-září 041srpen-září 049

Stavěli jste pouze doma anebo se vám stavebnice se snadno omyvatelnými kostkami hodila i jako hračka na letní výlety a dovolené?

Zikminka: Stavěli jsme doma, sice ji chtěl vzít s sebou na návštěvu, ale nemám takové nošení hraček ráda, obzvláště tady, kdy by mohl něco ztratit, takže ne.

Nuninka: Stavebnice s malým už cestovala na celý den k babičce a dědovi. Ale na dovolenou bych ji nevzala, protože kdyby se něco ztratilo, byl by pak problém. 🙂

P8240036P8240070srpen-září 058srpen-září 064

Popište nám, prosím, vaše osobní zážitky se stavebnicemi LEGO DUPLO, vaše vlastní postřehy, rady či připomínky.

Zikminka: O Legu Duplo jsem jen slyšela a tohle byla má i synova první zkušenost. Překvapila mě, opravdu pěkně zpracováno a i je vidět kvalita a propracovanost. Nemile mě taky překvapila cena. Syn byl nadšený a hrál si a dokonce ho zaujala i krabice, zkoumal obrázky a možné varianty… Jen nakreslená voda u hadice nám doma udělala trochu dusno, protože si myslel, že je skutečná. Takže jsem mu musela vysvětlit, že voda je jen jako a je dokreslena. Moc rád si s ním ale už týden hraje, já už pokukovala po bazarech, zda nějaká mamina neprodává starší stavebnice.

Nuninka: LEGO DUPLO  je naprosto úžasné. Doma máme zoologickou zahradu, policejní motorku, nějaké auta, vlak a pár dalších věcí a vyhrají si s tím i starší sourozenci. Rádi stavějí různé stavby pro zvířátka, hasiče, města atd. Do toho to zkombinují s dalším Legem a v pokoji je doslova legový ráj, na který se nesmí sáhnout. 🙂 Zpracování je kvalitní, díly jsou propracované a pěkně barevné. Překvapila mě cena, nevím, jestli bych při nákupu v obchodě šla do téhle stavebnice, nebo jestli bych už nepořídila LEGO CITY hasiče, ale v každém případě mělo LEGO DUPLO u nás velký úspěch, a já jsem moc ráda za možnost testování. Syn si s hasiči hraje každý den a krabice každý večer „spinká“ u postýlky.

P8240061P8240079srpen-září 071srpen-září 073

Testování stavebnice LEGO DUPLO Hasičské auto mělo u obou kluků velký úspěch. Zikminka se už ohlíží zda nějaká maminka neprodává starší stavebnice, u nás jsou hasiči srdcovou záležitostí, a tak radost byla veliká. Na závěr můžu maximálně dodat, že koupí určitě chybu neuděláte. 🙂 Cena na internetu se pohybuje v rozmezí od 530 do 904 Kč, takže to chce najít si tu nejlepší nabídku. 🙂

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Lego máme doma a to snad už všechny krabice.Děti na něm vyrůstají a milují ho ze všeho nejvíc.

  • Marci55

    Lego duplo je fajn. Máme ho ve velké oblibě, než přijde na řadu to klasické malé.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist