Testováno na VD: Lego Duplo Fotíme safari

Rubrika: Testováno na VD

Lego Duplo. Léty prověřená tradice. Tak to byla asi první myšlenka, která mě napadla, když jsem dostala nabídku na testování této sady Fotíme safari.

Co by nás u Lega ještě mohlo překvapit?

O DUPLO®

LEGO® DUPLO® je předškolní konstrukční hračka speciálně navržená pro děti ve věku 1½ – 5 let, které mají malé ručky a velkou představivost. DUPLO kostky jsou dvakrát větší než standardní LEGO kostky. Díky tomu se skvěle hodí pro první stavění dítěte. DUPLO dává dětem možnost stavět, tvořit a rozvíjet se, přičemž objevují tolik možností, jak si hrát!

Lego Duplo jsme doma ještě neměli. Máme jiné podobné stavebnice a klasické lego pro větší děti. V krabici nás čekalo obrovské překvapení. Kostky jsou z kvalitního plastu pestrých barev. Rohy a hrany jsou mírně zaoblené, takže se minimalizuje riziko poranění. V sadě jsou kromě klasických kostek (velikost opravdu tak právě pro dvouleté dítko do ručky) i speciálně tvarované díly ve tvaru palmových listů, dřevěného mostu, průhledné modré kostky znázorňující vodu. No a samostatnou kapitolou jsou zvířátka. Slon s mládětem, žirafa, krokodýl, ryba, pštros a další zvířátka ze safari vypadají reálně a co se dceři líbí nejvíc – některé mají pohyblivé části. Krokodýl i hroch otvírají tlamu, žirafa ohýbá krk, slon s mládětem jdou spojit tak, že mládě se chobotem drží za mámin ocas. Taková zvířátka jsem ještě v žádné stavebnici neviděla.

Sada obsahuje kromě kostek a zvířátek i autíčko, letadlo a tři postavičky – řidiče, pilota a kameramana.

Jediné, co mě docela zklamalo, je stan – rozhodně nedrží tvar tak, jako na ilustrační fotografii – jsou to pouze (kvalitně) sešité kusy látky – není nijak vyztužený.

Dceři jsou čerstvě dva roky, takže si zatím hraje tak, že staví kostičky na sebe (odlitky jsou opravdu přesné a kvalitní, není problém ani pro malou ručku kostky na sebe hezky postavit). Pokud jí podle návodu sestavím safari, tak ráda připevňuje panáčky na můstek, dává je do autíčka, vozí je mezi zvířátky. Jakmile vidí slona, okamžitě vyžaduje, abych „mámu a mimi“ spojila dohromady. Krokodýlovi cpe rybu do tlamy. Velice se jí líbí, že jsou zvířátka pohyblivá. Překvapilo mě, jak rychle pochopila, že žirafa ožírá horní listy palmy a krkem jí vždy pohne tak, aby měla list přímo u tlamy.

Zjistila jsem, že nejen Lego, ale i Lego Duplo má velmi pěkně zpracované návody na sestavení. Je to perfektně zpracovaný obrázkový návod, sedmiletá dcera podle něj bez problémů celé safari postaví sama.

Lego Duplo Fotíme safari opravdu odpovídá této věkové kategorii (1 1/2 – 5 let), děti ocení hlavně krásně zpracované panáčky a zvířátka.

Předností stavebnic Lego Duplo je určitě, že lze různé druhy kombinovat, děti se k ní rády vrací a neomrzí je. Barevnost lahodí dětskému oku a stavebnice samotná podporuje dětskou tvořivost.

Kostky stačí tak akorát na sestavení safari, na nějaké jiné velké stavění to není. Jak už to u lega bývá, cena je poměrně vysoká na to, že sada je spíše doplňková – aby děti mohly opravdu stavět, potřebujete nějaký základní set kostiček, pokud už takový máte, pro zpestření safari rozhodně doporučuji.

Napsal/a: Pavlína

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Máme doma tohle lego, ale v té jednodušší variantě, některé kostky tam jsou stejné, jako tady. Určitě je lepší si k tomu koupit takovou podložku, která je vysloveně udělaná na tento typ kostek. Lépe to drží a líp se to taky staví – a nepadá:-)Zapadne to do sebe (něco odobného se dělá v menší variantě i pro lego menších kostiček pro větší děti.Pro malé děti bezva hračka, naše Kačka u toho sedí skoro pořád:-)
    Ivča

  • bamiska

    díky za přiblížení, fotečky hezké je vidět zaujetí….a i se lépe vidí realita než jen v krabici na obrázku…hned mám lepší představu…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist