Testováno na VD: Krtkův soubor her

Rubrika: Testováno na VD

V předchozích článcích jsme vám doporučili společenské hry Kvak a Dostihy a sázky Junior. Dneska vám doporučíme další hru, kterou pro vás otestovaly další tři maminky. Jedná se o  Krtkův soubor her, hru pro děti od 3 let s originálními ilustracemi od Zdeňka Milera.

Co se Vám na hře nejvíce líbilo?

Janca.mas

Nejvíce oceňuji nejen samotné grafické zpracování hry, děti jsou postavičkou Krtečka unešené, ale také praktické věci např. jednotlivé hrací desky jsou pevné a mají kulaté rohy, které se tak nebudou třepit při častějším používání, to samé platí i o kartičkách domina a pexesa. Navíc děti moc bavilo samotné vylamování kartiček místo zdlouhavého vystřihování.

Gabulka73

Krteček se samozřejmě líbil ze všeho nejvíc. Děti také bavilo si své pexeso a domino vymačkávat z mřížek, prostě ho prý osvobozovaly. Mile také hodnotím slevový kupon na puzzle, přidaný v krabici jako bonus.

Jana231

Soubor 6 her s ilustracemi Krtečka a jeho přátel jsem testovala s šestiletým Milánkem a skoro čtyřletou Michalkou. Tento soubor obsahuje následující hry: Člověče nezlob se ve dvou verzích, Závod o meloun, Krteček v jahodách, pexeso a domino. Předností této hry je nepřeberné množství: nádherné ilustrace, ale těmi to zdaleka nekončí, což byly mé počáteční obavy, ale ukázaly se jako úplně liché. Osobně oceňuji nabídku šesti her v jednom. Ideální na odreagování po náročném pracovním dnu, hra zabere pouhých pár minut. Pro děti obrovská motivace- díky svým oblíbeným postavičkám krtečka a jeho přátel se mé děti vrhly na hru s obrovským nadšením. Rozvíjí děti v mnoha směrech – paměť, soustředěnost, trpělivost, počítání a takhle bych mohla pokračovat dál a dál.

23DSCN7683

Jsou pro vás pravidla srozumitelná?

Janca.mas.

Pravidla u všech her byla pro mne naprosto srozumitelná, možná i protože tyto hry jsou velmi známé a populární. Oceňuji podrobnost a přehlednost pravidel. Také se mi líbí i uvedené možnosti, jak hru ještě zpestřit.

Gabulka73

Pravidla jsem šestiletým dětem přečetla jednou a hned pochopily, jsou sepsána srozumitelně a hry jsou jednoduššího typu. Např. u Krtečku, nezlob se! Děti ani dočíst pravidla nechtěly, že tu hru přece znají, jen je lepší, protože je to přece hra s Krtečkem! To samé proběhlo i u domina a pexesa. U hry Krteček v jahodách a Závod o meloun si pravidla vyslechly a hrály hned napoprvé správně.

Jana231

V případě pexesa, domina a her Krtečku nezlob se, pro nás nebylo nutné pravidla studovat. U zbylých her jsme se naopak bez pravidel neobešli.

Jak hodnotíte grafický design hry?

Janca.mas

Grafický design hry se mi velmi líbí nejen proto, že Krtečka milují děti i dospělí. Jediné co vidím jako drobné mínus celého souboru, je grafické zpracování hry Krtek v jahodách. V některých částech jsme měli problém najít tu správnou cestičku z jahůdek a často jsme si pletli směr kudy postupovat dál (červené šipky ukazující směr se tak trochu ztrácejí v záplavě jahůdek), nakonec jsme se řídili čísly, ale pro menší děti to může být problém.

Gabulka73

Graficky je hra krásně ztvárněna, jsou to ty oblíbené postavičky v přesné podobě jako je děti znají z tolik oblíbených pohádek O Krtečkovi.

Jana231

Překrásný!!! Dávám plný počet bodů, jde o opravdu dokonalý design jak obalu, tak i jednotlivých herních plánů, kartiček pexesa a domina. A děti? Jejich nadšení bylo nekonečné. Jakmile se jim hra dostala do rukou, prožívaly „Vánoce“ .

Co děti při hraní nejvíce zaujalo?

Janca.mas

Další varianty jak hru zpestřit např. sladká odměn pro výherce, zapisování trestných bodů a hlavně to, že mohou někoho „vyhodit“.

Gabulka73

Samozřejmě oblíbená postavička Krtečka a poté hra Krteček v jahodách, protože tento druh hry ještě naše děti nehrály a moc je zaujala, nejvíc o kolik políček mohou najednou postoupit dopředu, ale i dozadu.

Jana231

Posunování figurek a pak i napětí, jaké číslo padne a u hry. Závod o meloun zase napětí, zda se dostane na některé z červených políček a co legračního budou znamenat. Tato hra byla u dětí pasována do role favorita, vydržely u ní neskutečně dlouho…

bcDSCN7577

V čem se změnila vaše hra při opakovaném hraní?

Janca.mas

Určitě je to v zapamatování si pravidel a tím celkové zrychlení hry. Po absolvování několika kol je každá hra větší zábava. Vyzkoušeli jsme i tipy na zpestření hry.

Gabulka73

U Krtečku, nezlob se!, domino a pexeso nic, jelikož tyto hry naše děti hrají již dlouho, i když v jiném designu a tudíž pravidla jsou pro ně důvěrně známá. U hry Krteček v jahodách, si děti po opakovaném hraní již pamatovaly, co jaké políčko znamená, na které by chtěly a na které by nechtěly skočit. Podruhé jsem prostě již nemusela číst, co znamená políčko Lopatičky a Jahody. U hry Závod o meloun, si děti při opakovaném hraní pamatovaly jen některá políčka s čísly, takže jsem do pravidel nahlížela častěji.

Jana231

Zaznamenala jsem pokroky u pexesa, domina, dále u hryZávod o meloun již nebylo třeba tolik nahlížet do pravidel, jako při první hře. Dětem se krásně uložilo do paměti a věděly, co znamenají jednotlivá políčka.

Doporučila byste ji svým přátelům?

Janca.mas

Tento soubor her bych svým přátelům určitě doporučila, a to ze dvou hlavních důvodů. Za prvé, je to její grafický design v podobě oblíbené postavičky Krtečka a za druhé, tento soubor obsahuje všechny oblíbené hry (‚člobrdo‘ , pexeso…)

Gabulka73

Hru bych určitě doporučila všem, jelikož je zde všudepřítomná oblíbená postavička dětí Krteček a je to soubor her v jedné krabici, takže kdyby náhodou jedna hra omrzela, můžete vyzkoušet novou, stačí jen vyměnit herní plánek. To vidím jako velkou výhodu.

Jana231

Jednoznačně ano, vlastně jsem již doporučila a stále budu – je to super zábava pro děti a jsem si jistá, že téměř každému obdarovanému vykouzlí úsměv na rtech. Je to jedna z nejlepších opravdu kvalitních a zábavných deskových her. Dětem se neskutečně líbí a my se k ní budeme často a rádi vracet. Všem, kteří mají rádi zábavu, tuto sadu několika her vřele doporučuji.

DSCN8995Krtkův soubor her doporučujeme všem, kteří si spolu chtějí užít spoustu legrace při hraní společenských her. A pokud ještě váháte, co pod stromeček, koupí této hry chybu rozhodně neuděláte. 🙂

Hra obsahuje: 2 oboustranné herní plány, 24 figurek v 6 barvách, 48 kartonových kartiček na pexeso, 28 kartonových kartiček domina, 1 bodová hrací kostka, 1 návod.

Krtkův soubor her pochází z dílny českého výrobce hraček DINO a zakoupit ji můžete mojedino.cz.

Za redakci Vašeděti doporučujeme společenské hry DINO. Jak ukázalo nezávislé testování, všechny hry se velmi líbily a jsou zárukou kvality a zábavy pro vás i vaše děti.

Napsal/a: redakce

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Krtek je snad nejvděčnější postavička – líbí se holkám i klukům, a to už po mnoho generací, bez ohledu na aktuální trendy. 🙂

 • Marci55

  pěkné

 • mura

  Pěkná hra

 • danasi

  Ano, pěkná hra máme doma. A je zajímavé jak dvouleté dítě vymýšlí své vlastní pravidla a dokáže si hru zahrát i sama podle těch pravidel.

 • Peťka

  Moc hezká hra! Je super, když rodiče najdou čas a s dětmi si hrají i společenské hry.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist