Testováno na VD: Kokosové tyčinky

Rubrika: Testováno na VD

V říjnu dostalo 10 VD maminek k otestování 5 různých kokosových tyčinek. Dnes tu konečně mám pro vás článek shrnující výsledky našeho kokosového průzkumu.

Do testování byly zařazeny kokosové tyčinky Bounty, Carla Coco, Flint, Orion Koko a Tesco Cool Coconut (uvádím v abecedním pořadí). Pro většinu testujících byly tyčinky Carla Coco a Tesco Cool Coconut neznámou novinkou. Příjemným zjištěním bylo, že právě tyto dvě tyčinky obsadily zbývající medailové pozice za Bounty.

testování 001

Jak probíhalo testování

Spolu s balíčkem kokosových tyčinek obdržela každá rodina také otázky a list s informací o jednotlivých tyčinkách (složení, hmotnost, cena, výrobce) a kritérii hodnocení.

Kromě odpovědí na otázky proběhlo také známkování. Stejným způsobem jako ve škole bylo třeba stanovit každé z tyčinek známku za

  • Petra 1chuť na první dojem,
  • čokoládovou polevu,
  • kokosovou náplň,
  • vůni,
  • vzhled,
  • obal,
  • poměr kvalita/cena.

Na závěr ještě testující přidali i celkovou známku.

Nejlepší hodnocení dle těchto kategorií si odnesly tyčinky Bounty (celkové hodnocení, čokoládová poleva, vzhled), Tesco Cool Coconut (chuť na první dojem, kokosová náplň, vůně, poměr kvalita/cena), Carla Coco (obal), Orion Koko (vzhled).

Tyčinka Flint výrazně nezaujala v žádné uvedené kategorii a celkově skončila na posledním místě.

Bylo zajímavé sledovat jednotlivá hodnocení, každý je pojal po svém. Někdo zůstal jen u jedniček a dvojek, jinde padaly i pětky. Nejhorší průměrnou známku 2,9 si z testování odnesla tyčinka Orion Koko za poměr kvalita/cena, čistou jedničku měla tatáž tyčinka společně s tyčinkou Bounty za vzhled.

Které tyčinky vyhrály u jednotlivých testujících?

Bounty skončila na 1. místě dle hodnocení, které poslala Peťka, keenspeed, Kyller, ustarana, nuninka.

Carla Coco si vysloužila prvenství u Peťky.

Flint zabodovala u andelinky.

Orion Koko ohodnotily nejlepšími známkami Kyller a mamina85.

Tesco Cool Coconut pak zvítězila v hodnocení, které poslala keenspeed, Králíček4, ustarana, janca.mas a gabulka73.

testování 008kyller 3

Jak je vidět, každá tyčinka si své mlsouny našla 🙂 Z ohlasů na testování je také zřejmé, že mnohde se neshodli ani členové jedné rodiny:

Tyčinky nám, vyjma Carly Coco chutnaly všechny. Nejvíce překvapila tyčinka Tesco. Dětem chutnala nejvíc Bounty, tatínkovi Carla Coco.
(Kyller)
Musím říct, že nám tyčinky chutnali a každý jsme si našli svého favorita. Já zůstávám věrna Bounty, manžel se nadchnul pro Tesco Cool Coconut a u Lindy, která se se svým mlsným jazýčkem také vložila do testování, zvítězila Carla Coco.
(janca.mas)
Nejlépe reagovala dcera na tyčinku Carla Coco: „Jů, ta je výborná“. U mě vede Bounty, i když má sladší a mazlavější kokosovou náplň, přesto nejlépe uspokojí mé chuťové buňky.
(Peťka)

Petra 2keensped

Která tyčinka nejvíc překvapila?

…tak zněla jedna z otázek, které dostaly testující ve svých kokosových balíčcích.
Z odpovědí vyplynulo, že největším překvapením byly nejméně známé tyčinky – Carla Coco a Tesco Cool Coconut.

Dvě z pěti testovaných tyčinek pro mě byly novinkou, z nichž ta značky Tesco mě velmi zklamala a ta značky Carla velmi příjemně překvapila. Po otevření jsem byla příjemně překvapená vůní i vzhledem. Kokos byl zalit velmi kvalitní a chutnou čokoládou.
(andelinka)
Mile nás překvapila tyčinka Carla COCO, která měla velmi jemnou a dobrou čokoládovou polevu.
(gabulka73)

Andelinka 4

Jednoznačně musím říct, že nás překvapila tyčinka Tesco Cool Coconut, a to nejen svým obalem a vůní (jako jediná z tyčinek opravdu krásně voněla), ale hlavně svou chutí a právem si vysloužila celkovou známku 1.
(janca.mas)
Nejvíce asi překvapila kokosová tyčinka Tesco Cool Coconut.V obchodě by mě asi nenapadlo ji koupit.
(nuninka)
Příjemně překvapila tyčinka Tesco. Výrobky Tesco příliš nekupuji a zpočátku jsem nevěřila, že tyčinka může být kvalitní. Čokoláda na Tesco tyčince nebyla tak sladká, což mi vyhovovalo.
(Peťka)

mandlíková 3kyller 1

A ještě pár postřehů z průběhu testování

Testování jsme si užili formou hry – zapojila jsem děti, tatínka a babičku – tyčinky jsem vybalila z obalů, nakrájela na plátky a děti, babička a tatínek měli za úkol ochutnávat, hodnotit s bodovat a pokusit se přiřadit, které tyčince patří který obal. Děti a babička správně přiřadily 3 obaly, tatínek 2 obaly. Byla to zábava a měla sladkou tečku.
(andelinka)
Trochu mě mrzelo, že u některých tyčinek byla čokoládová poleva pouze polevou bez čokolády. Jinak testování probíhalo vesele a s chutí. Když jsem poslouchala komentáře dětí, tak jsem se musela smát. No jo, každý má různé chutě, a i vůně může vnímat jinak.
(nuninka)
Testování se překvapivě ujal manžel, který po shlédnutí obsahu balíčku běžel okamžitě pro nůž a prkénko a jal se krájet tyčinky na jednotlivé kousky. Tyčinky jsme testovali podle jednotlivých kritérií a to všechny zároveň, abychom měli, co nejobjektivnější srovnání.
(janca.mas)
Hodnotila jsem tyčinky s šestiletým synem. První známky jsou od něj – takže je vidět, jak je to sladký a zabalený v čokoládě, chutná mu všechno. (Pozn. red. El rozdal samé jedničky, jednu dvojku za vůni a jednu trojku za obal 😉 ) Osobně přiznávám, že jsem dříve kupovala Orion, Flinta a Bounty. A neřešila. Když měl člověk všechny na hromádce, jsou rozdíly znát.
(keenspeed)

mamina 85 2keensped 1

Jak to všechno shrnout?

Z jednotlivých hodnocení plyne jediný závěr – kolik lidí, tolik chutí. Každý výrobce si našel mezi našimi testujícími své fanoušky. Stejně jako každá tyčinka u někoho narazila.

Za pozornost určitě stojí zatím méně známé tyčinky Carla Coco a Tesco Cool Coconut, které si v testu vůbec nevedly špatně, naopak. Většina testujících je jmenovala, když šlo o příjemná překvapení.

Děkuji všem testujícím za jejich hodnocení a postřehy a na závěr ještě přidávám pár fotek a jednu otázku:

Po jaké tyčince sáhnete příště vy, až budete mít chutě na sladké kokosové?

gabulka 2 gabulka 3

mandlíková 4DSCN1035

janča 2mandlíková 2

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist