Testováno na VD: Kniha s rozšířenou realitou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Testováno na VD

Láká vás tajemství vesmíru? Vydejte se na cestu z Měsíce na Mars, k vnějším planetám a ještě dál. S pomocí rozšířené reality oživte kosmické lodě a planety na svém tabletu či telefonu. Kniha s více než 10 animacemi poskytuje úžasné pohledy na jiné světy a technologie, které naše lidstvo používá k jejich objevování.

Předmětem našeho testování se tentokrát stala kniha s rozšířenou realitou s názvem Sluneční soustava. Kniha je určena zejména dětem od 6 let, dokáže ale zaujmout i mladší zvídavé děti. K tomu, abyste si naplno užili vše, co Vám kniha může nabídnout, je zapotřebí tablet či telefon. Na něj si pak nainstalujete aplikaci pro iOS či Android, která dokáže rozhýbat obrázky.

Knihu si lze objednat v českém i slovenském jazyce zde.

Jak probíhalo testování?

Kralicek4: Všichni víme, co je sluneční soustava, ale málokdo se může stát alespoň malinko její součástí. A že to není možné, protože nejsme kosmonauti? To sice nejsme, ale stačí nám tato kniha a k ní třeba tablet nebo mobil.

Musíme si nejprve podle návodu stáhnout do mobilu či tabletu aplikaci. Na stránkách knihy jsou pak speciální stránky s rozšířenou realitou a ty jsou teprve zajímavé. A co je to ta rozšířená realita? Pokud zapnete aplikaci v tabletu a držíte třeba tablet nad těmito stránkami, zažijete neuvěřitelné. Aby nám v tabletu, který držíme nad knihou, dokázaly planety obíhat okolo slunce, to nikde jen tak neuvidíme.

img_20161101_184155 img_20161115_141300

Kniha je moc pěkně ilustrovaná, stránky jsou plné obrázků planet, robotů na Marsu, atd.

Nám se kniha moc líbila a Domča byl spokojený a nadšený ze spousty informací okolo vesmíru a první jeho reakce:“Jé, super!“

A co teprve vidět povrch měsíce, či si moci prohlédnout model základny Bigelow? A věděli jste, že teplota na Marsu je průměrně -63 st? Ano, i to se zde dočteme.

Ukázka z knihy: „V naší slunečné soustavě se nachází jen jedna hvězda – Slunce, dále osm planet,miliony kamenitých planetek, ledových komet a trpasličích planet včetně Pluta, které kolem ní obíhají.
Lidé doposud vstoupili jen na měsíc, takže je hodně co objevovat.“

img_20161115_141337 img_20161115_141407

Kyller: Děti i já jsme byli moc zvědaví, jak taková kniha vypadá a co vše nám ukáže. Viděli jsme ukázky, takže jsme tak trochu věděli, co nás čeká, přesto kniha předčila naše očekávání.

Osmiletý Tomášek je takové zvídavé dítko, které o všem důsledně přemýšlí, zajímají ho různé pokusy apod. A tato kniha ho naprosto očarovala. Nainstalovat aplikaci byla hračka a její obsluha je též velmi jednoduchá. Hned se tedy mohl pustit do objevování vesmíru.

isolarsystemar_21-11-16_14-56-20 isolarsystemar_21-11-16_14-57-28

Nejprve se do knihy začetl a hned se ptal, co na některých stránkách znamená okénko s názvem „rozšířená realita“. Vysvětlili jsme si, že právě kvůli ní jsme instalovali do telefonu tu aplikaci. Vzal si tedy telefon, přidržel ho nad otevřenou knihou a pak to přišlo. Objevila se Sluneční soustava, planety obíhaly kolem slunce. V rohu se objevilo počítadlo, které hlásilo, kolikrát se Země otočila kolem Slunce od spuštění aplikace.

screenshot_2016-11-13-15-37-521 screenshot_2016-11-13-15-38-171

Když se dostatečně vynadíval, otočil na další stránku, která ho seznámila s Měsícem. I zde je okénko s rozšířenou realitou. Ta umožní prozkoumat do detailu povrch Měsíce.

Rozšířenou realitu nalezneme celkem na 11 stranách. Prozkoumáme tak nejen Sluneční soustavu a Měsíc, ale také uvidíme lunární výtah, prohlédneme si asteroid Itokawa, zařádíte si s vozítkem Curiosity a spoustu dalšího.

Knihu Tomášek nejprve nechtěl dát z ruky, ani ji ukázat mladšímu bráškovi. Nakonec se ale i mladší syn dočkal a mohl si třeba vyfotit, jak v ruce drží planetu. Opravdu úžasný zážitek.

screenshot_2016-11-16-13-33-471 screenshot_2016-11-13-15-38-551

Podtrženo, sečteno

Kniha Sluneční soustava určitě zaujme ty, které zajímá vesmír a jeho planety. Doporučovali bychom ji asi spíše pro starší školáky, ale záleží na zájmech dítěte. Určitě si přijdou na své i ti mladší.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist