Testováno na VD: Juwík

Rubrika: Testováno na VD, Tipy pro zdraví

Zejména za sychravého počasí dostává naše imunita pěkně zabrat. Je potřeba tělu dodat živiny a vitamíny, zvýšit přísun ovoce a zeleniny. Co když ale pouze to nestačí? Na řadu pak přichází různé doplňky stravy. A několik takových doplňků z řady Juwík otestovaly naše maminky se svými dětmi.

Co se testovalo?

Doplněk stravy s cukrem a sladidlem, s vysokým obsahem vitaminů C a E, jodu, s obsahem quercetinu, taurinu, cholinu a fosforu.
Doporučené denní dávkování a návod k použití: 1 sáček nasypte do 1 – 1,5 litru studené pitné vody nebo 0,5 – 1 litru horké (ne vroucí!) pitné vody.

img-3386167

Doplněk stravy, s obsahem vitaminu C, s vysokým obsahem JODU.
Doporučené denní dávkování a návod k použití: 1 kelímek (10ml) denně – obsah kelímku vypijte.

img-3251163

Doplněk stravy se sladidlem, s obsahem QUERCETINU, s vysokým obsahem vitaminů C, E a NIACINU.
Doporučené denní dávkování a návod k použití: 2 tablety nechat rozpustit v ústech.

img-8594010350306

Všechny testované produkty lze zakoupit zde.

První dojmy

Nuninka: Testování výrobků Juwík bylo velice zajímavé. Děti se každý den těšily na novou příchuť nápoje. Nejvíce jim chutnala broskev, černý rybíz a jablko. Nejméně ananas a citron. Zkoušely jsme nápoje zalít teplou i studenou vodou. Některé byly sladší jiné méně a málo výrazné. Ideální poměr byl sáček na 0,75 – 1 litr vody. Nejmladší syn byl nadšený z Juwík Doušek zdraví. Každý den, sotva otevřel oči, se o něho hlásil.
Tady bylo zajímavé, že voněl pomerančově, ale chutnal citronově. Pro nás naprosto dokonalé řešení, protože syn nesnáší tabletky. Tabletky jsou chuťově kyselkavé a sladké zároveň, s příchutí jablka, které tam jde lehce poznat.

Knizkova8: Když přišel balíček s Juwíkem, měla Verunka velkou radost. Hned chtěla ochutnat doušek a pak ho pila každý den, když přišla že školy. Ale šklebila se, že je kyselý. Testování ji bavilo dokonce tak, že se s tím pochlubila ve škole a děti jí asi trošku záviděli.

Jak testování dopadlo?

Která z příchutí dětem nejvíce chutnala?

Biomamma: Juwík ovo dětem bohužel příliš nechutnal. Na obale je napsané rozpuštění v 1- 1,5 l vody. Určitě doporučujeme v koncentrovanější formě – tj. přidat jen 1 litr vody. Děti jsou zvyklé na příchuť jablko (díky jablečným džusům) – ostatní příchuti jim nezachutnaly vůbec.

Halekon: U nás nejvíce frčeli Juwík ovo a doušek, vitamíny celkově neradi. Příchuti jim chutnali všechny.

Jarmuschka: Holky nepreferují žádnou z příchutí. Uvítaly by, kdyby Juwik doušek byl také různých příchutí.

Knizkova8: Verunce nejvíce chutnal broskvový nápoj a vitamíny s příchutí jablka.

Nuninka: V testovacím balíčku bylo celkem 6 příchutí. Juwík Ovo grep, jablko, černý rybíz, ananas, citron, broskev. Po rozbalení sáčků byla výrazná vůně každé příchuti, podle níž se hned dalo poznat, jaká příchuť to bude. Už vůně nás lákala k ochutnání, pokaždé příjemná a plná ovoce.

listopad-010 cam01099

Jaký je věk dítěte, pohlaví, školák, předškolák?

Biomamma: Juwík testovaly děti: kluci školáci – 6 a 8 let, dívka 13 let.

Halekon: Testoval chlapec – 25 měsíců a kluci školáci ve věku 9, 12 a 13 let.

Jarmuschka: Testovala dvě děvčata – 12 let.

Knizkova8: Verunka je školačka; chodí do druhé třídy a je jí 7 let.

Nuninka: Testování výrobků JUWÍK se zúčastnily tři děti – předškolák 5 let, školák 10 let a školačka 13 let. Nápoje testovaly všichni tři. Juwík Doušek 5letý syn a Juwitamín C s příchutí jablka 10letý syn.

Jak řešíte posílení imunity?

Biomamma: Jíme často ovoce, zeleninu, děti několikrát týdně sportují. Kromě životosprávy ještě dětem dávám denně cucavé multivitamíny, naposledy jsem kupovala Marťánky, ale kupujeme i jiné značky (např. Vibovit). V případě, kdy na nás „něco leze“ ještě navíc jíme vitamín C.

Halekon: Už snad 5 let jíme Zelené potraviny (ječmen, chlorella).

Jarmuschka: Dbáme na dostatek zeleniny a ovoce, v rizikovém období navíc nějaké potravinové doplňky (zpravidla cucací pastilky; vyloženě nesnáší dětské sirupy, které jsou přeslazené. Když už, tak snesou variantu pro dospělé).

Knizkova8: Většinou kupujeme, co je v lékárně. Marťánky a podobné vitamíny pro děti. Zkoušeli jsme i výrobky z hlívy.

Nuninka: Je těžké po tak krátké době posoudit, zda má užívání Juwíku vliv na imunitu dětí. Podle stránek výrobce Juwík obsahuje různé vitamíny a další účinné látky, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Tak uvidíme. Rozhodně si myslím, že dětem užívání Juwíku nijak neuškodí a dostanou do sebe potřebnou dávku vitamínů, kromě toho co mají z ovoce. Forma nápojů mi také přijde lepší, než když berou klasické vitamíny, které kolikrát dětem ani nechutnají.

cam01083 cam01081

Jak často jsou děti nemocné?

Biomamma: Děti jsou nemocné jen výjimečně. (Za minulý rok neměly žádné hodiny nepřítomnosti ve výuce).

Halekon: Kluci nejsou nemocní, lehce rýma, občas kašel. Obejdeme se bez lékaře.

Jarmuschka: Nemocné, že by musely zůstat doma, holky dlouho nebyly. Ale rýmy a kašle řešíme každou zimu.

Knizkova8: Verunka marodí opravdu velice často. Pomalu každý měsíc je minimálně týden doma, proto poslední dobou hodně uvažuji nad Wobenzymem.

Nuninka: Dcera nebývá nemocná kromě klasické rýmy či oparu na puse. Starší syn má zjištěnou alergii na pyly, prachy a roztoče, takže jsem ráda za možnost vyzkoušení Juwíku. Nejmladší syn má dýchací potíže, takže bývá nemocný asi nejvíce. Výrobky na posílení imunity tedy vítám a pokud se Juwík osvědčí, ráda u něho zůstanu. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že nelze koupit v lékárně, ale musí se objednat přes net.

listopad-016 listopad-037

Preferují děti formu užívání tablet, pití nebo cucat?

Biomamma: Ze zaslaného balíčku děti preferovaly Juwík doušek, ten oběma synům zachutnal. Dokonce jim chutná více než Marťánci. Dcera preferuje spíše formu vitamínů pro dospělé, ale občas si dá ještě Marťánka a několikrát si vybrala i Juwík doušek.

Halekon: U nás nejvíce frčelo pití.

Jarmuschka: Holky preferují cucací pastilky, ale Juwík doušek je zaujal. Mně jako matce se líbí, že můžu jednotlivě přibalit i do krabičky ke svačince.

Knizkova8: Verunka sní jakoukoli variantu vitamínů. I když asi nejraději má ty typu medvídků.

Nuninka: Já preferuji raději pití nápojů. Dobrý nápad jak do dětí dostat potřebné vitamíny, pokud je vhodně zvolen nápoj, a také přispívá k pitnému režimu.

cam01097 listopad-014

Jak děti dodržují pitný režim (dáváte školákům pití a kolik)?

Biomamma: Snažíme se dodržovat pitný režim, doma mají děti stále nalitou šťávu, do školy má každé min. 0,5 litru pití s tím, že ve škole si mohou pití doplnit (šťáva+voda).

Tip: Hodilo by se nám, kdyby ten sáček pro přípravu pití byl na 0,5 litru vody. (Děti, pokud by jim došlo pití, by si mohly lahev dolít vodou a nasypat směs. Případně by se s pitím nemusely ani tahat do školy, a pití vytvořily až ve škole. Takový výrobek bych kupovala, pokud by dětem zároveň chutnal a nebyl příliš drahý).

Halekon: Do páté třídy dostávají pití ve škole, od šesté třídy si pití nosí do školy sami.

Jarmuschka: Holky si s sebou berou pití 0,75 l (někdy vodu se sirupem, někdy minerálku s příchutí). Když mají odpolední kroužky, doplní si pití u matky v práci.

Knizkova8: Juwík nápoj se nám moc hodil jako pitný režim do školy, nejvíc Verunce chutnal broskvový. Vždycky jsem ho udělala do džbánku. Část do lahve do školy (0,5 l) a pak si nalije ve škole čaj. Zbytek vypila po příchodu domů.

Nuninka: Pitný režim se snažím u dětí dodržovat a hlídat. Ráno dostanou do školy nápoj v lahvičce o obsahu 0,7 litru. Ve škole pak mají možnost dolití nebo dokoupení dalšího nápoje. Varianta nákupu se mi moc nelíbí, protože neohlídám, co si koupí. A Coca-Cola mi jako vhodný nápoj pro školáka nepřipadá. Jenomže tohle neovlivním, pokud škola tuhle možnost nabízí. Doma pak mají navařený čaj. Mohou si nalít vodu nebo udělat sirup. To už pak záleží na dětech. Přes léto se také více kupují minerálky.

img_20161101_064415 img_20161101_063533

Podtrženo, sečteno

Posílení imunity je důležité pro každého z nás. I když se všichni (děti i dospělí) snaží jíst dostatek ovoce a zeleniny, i doplňky stravy jsou důležité. Z testovaných produktů naše testující nejvíce zaujal Juwík Doušek, následoval Juwík Owo se svou pestrou nabídkou příchutí.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Juwík nepoužívám, raději doplňuji všechny vitamíny přírodní cestou. Například mne u Juwíku překvapuje obsah taurinu, který dobrovolně dávají rodiče dětem… Ověřil jsem si na sobě, že když člověk vynechá některé nadbytečné věci v jídle (lepek, cukr, maso, mléko), docela mu to fyzicky i psychicky pomůže. A nemusí řešit doplňky stravy a Juwíky…

  • Marci55

    Juwik taky máme a děláme.

  • mura

    určitě vyzkoušíme

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist