Testováno na VD: Fotoknihy PIKLIO

Rubrika: Testováno na VD

Zhruba před měsícem jsem vám nabídla testování fotoknih PIKLIO. Dnes se dočtete, jak to celé dopadlo…

Fotoknihy PIKLIO pro nás testovaly AňaAňa, bokul, Králíček4, miney777 a pvosa. A protože došlo i na kritické připomínky, najdete mezi odpověďmi našich testujících i vyjádření splečnosti PIKLIO.

Jak se Vám fotokniha PIKLIO tvořila?

AňaAňa: Překvapivě rychle. Nejvíc času mi zabralo vybírání fotek…

bokul: Fotokniha se mi tvořila snadno. Nejvíce času jsem strávila výběrem stylu. Dlouho jsem váhala, zkoušela. Nakonec vyhrál přírodní styl a fotokniha 20×20 s pevnými deskami. Při tvorbě fotoknih u konkurence jsem styl nikdy nevybírala a obálka i formátování stránek bylo vždy dle toho, jak jsem si to vymyslela.

Králíček4: Kniha se mi tvořila docela dobře,chvilku mi trvalo než jsem pochopila možnosti rozdělení fotografií na stránku,ale pak to šlo celkem samo.

miney777: Nejprve jsem byla zděšená, že si musím vybrat vzor hned na začátku, pak jsem se vyvedla z omylu – ale stále mi vybírání přišlo nepřehledné. Jinak se mi pak tvořilo celkem fajn. I když jedna potíž byla – i když jsem průběžně ukládala ( i když se to prý ukládá automaticky) – tak po otevření projektu před objednáním jsem měla jinou šablonu, fotky jinak, než jsem si natahala – takže moje skoro 3 hodinová práce byla pryč – a i když mi úprava netrvala už tak dlouho – tak mi to zas tak hodinku zabralo…

PIKLIO: Milá klientko, web Vám průběžně ukládá veškeré změny, jen jste bohužel v rámci vytváření knihy změnila styl a tím se často pořadí fotek změní. Sice na to upozorňujeme výraznou hláškou před vlastní změnou stylu, ale pravdou je, že řada klientů ve svém tvůrčím zápalu prostě “odklikne” jakékoliv upozornění. Zkusíme vymyslet ještě něco výraznějšího:-)

pvosa: Uživatelské rozhrají je velice příjemné, hlavně pro začátečníka. Nechybí návod i fotonávod. Zkušený uživatel by asi preferoval více možností úpravy fotek, pozadí,..

piklio_4

Máte zkušenost s tvorbou fotoknihy i z minulosti? Pokud ano, jak vnímáte rozdíl mezi tvorbou PIKLIO fotoknihy a PIKLIO službami a Vašimi předchozími zkušenostmi?

AňaAňa: Zatím nemám.

bokul: V minulosti jsem vytvořila již několik fotoknih. Jednalo se o konkurenci (dvě firmy). Rozdíl vnímám jednak v nutnosti vybrat styl, což určitě představuje výhodu pro začátečníky a méně náročné uživatele. Podobně je to i s rozložením snímků na stránce / listu. Na stránce může být buď samostatný text, jedna, dvě, tři, čtyři, pět, šest nebo šestnáct fotografií. U konkurence jsem byla schopna na stránku dát i jiný počet snímků, případně další obrázky z databáze (např. dudlík, hračka, různé symboly). Šablony v editoru Piklio umožní i úplným začátečníkům udělat fotoknihu s pěkně seřazenými snímky. Na straně druhé při vložení více snímků na jednu stránku není umožněno, aby každý obrázek byl jinak velký.
V neposlední řadě je velkým rozdílem online tvorba, bez nutnosti stahovat program do PC. U konkurence jsem v minulosti měla několikrát problém v padání softwaru a s tím spojeným neuložením práce. Ačkoli mám relativně pomalé připojení, občas s problémem, nestalo se mi, že bych ztratila svoji práci. Vše se vždy uložilo.

Králíček4: Bohužel zkušenosti s předchozí tvorbou foto knihy nemám a tak nemohu nijak srovnávat.

miney777: Ano, měla jsem před tímto projektem za sebou tvorbu jiné fotoknihy, tu mě potěšilo, že si nemusím stahovat program do pc, ale to byla asi tak jediná výhoda.

PIKLIO: Milá klientko, výhodou je nejen to, že si nemusíte stahovat žádný program, ale také to, že díky online aplikaci máte k dispozici stále tu nejnověší verzi a tím i stále všechna vylepšení, se kterými na základě podnětů od klientů přicházíme. Další výhoda našeho kompletního online řešení je to, že Vám veškeré fotky zdarma a na neomezenou dobu uložíme a zálohujeme a je dobré nezapomínat i na možnost online sdílení Vámi vytvořené knihy. To žádné konkurenční rozhraní nenabízí.

pvosa: Fotoknihu jsem tvořila i v minulosti (před 2 roky). Byla jsem s výsledkem také spokojená. Určitě se Pilio snaží své služby stále rozšiřovat a zkvalitňovat.

Co Vás na tvorbě fotokihy PIKLIO a službách PIKLIO mile překvapilo?

AňaAňa: Mně se líbí, že nemusím do pc nahrávat další program. Všechno probíhalo online a rychle…

bokul: Velice mile mne překvapila kartonová obálka uložená v pevném sáčku, ve které objednávka (fotokniha s kalendářem) byla uložena. První dojem po převzetí zásilky byl opravdu výborný. V porovnání s balením hotových zakázek s konkurencí bylo toto balení velmi příjemné překvapení.

Králíček4: Překvapila mě docela dost velká možnost výběru barvy knihy a různé rozložení fotek na stránky.

miney777: O milém překvapení při tvorbě nevím, spíš záporné – viz první bod.

PIKLIO: Milá klientko, mrzí nás, že jste nebyla s naším webovým rozhraním zcela spokojená. Byť je naprostá většina klientských hodnocení naší služby a zboží velmi pozitivní (máme Zlatý certifikát spokojenosti klientů HEURÉKA), chceme i to jedno procento ne zcela spokojených klientů stálým vylepšováním služby přesvědčit, že jsme ve svém oboru prostě nejlepší. Uvidíte, třeba Vás časem přesvědčíme, že výrobky z fotek umíme na trhu nejlépe.

pvosa: Je přijemné tvořit knihu a jiné foto práce (fotky, plátno, přání) v rámci stránek bez nutnosti stahovat program. Nemusí se myslet na ukládání práce (automatické ukládání). Lze pracovat na různých počítačích, bez stahování programů a přenášení uložených souborů s rozdělanou prací. Všechny projekty jsou přehledně zobrazena na jedné stránce s náhledem, stavem zpracování a cenou.

dodavka IMG_0502

Jak hodnotíte rychlost zpracování a doručení fotoknihy PIKLIO?

AňaAňa: Fotky jsem odeslala v sobotu vecer a kniha mi dorazila v patek, takze super.

bokul: Vzhledem k několika komplikacím jsem kalendář a fotoknihu objednávala v úterý o půl čtvrté ráno. Platbu jsem prováděla kartou, abych nezdržela vyřízení objednávky a zároveň ji neprodražila dobírkou. V pátek dopoledne mi kompletní objednávku dovezlo PPL. Pokud je Piklio schopné garantovat takovou rychlost i před Vánoci, jistě bude vyhledávané pro tvoření dárků i na poslední chvíli.

miney777: Rychlost doručení a tisku byla fajn, jen já neměla možnost si ji dříve vyzvednout (vyzvedávala jsem ze Zásilkovny).

pvosa: Zpracování mé zakázky (fotokniha a papírový fotoplakát) bylo rychlé. V úterý odesláno a v pátek už bylo dodáno (3dny). V informačním mailu Piklio píše: „Reálná doba doručení zakázky je tak cca 4 pracovní dny, maximálně pak 10 pracovních dnů (po připsání platby na náš účet)“, což bylo splněno. Dobře zabaléné v krabicích.

Jak hodnotíte výslednou fotoknihu PIKLIO – kvalita tisku, zpracování, materiál?

AňaAňa: Vybrala jsem si tu nejdrazsi variantu v tvrdych deskach a kvalita je velmi dobra.

bokul: S kvalitou tisku jsem spokojená. Jediná chybička, která se vloudila je na přední straně fotoknihy. Jsou zde patrné vlnky. Obálka fotoknihy je matná, z boku jsou na ní vidět otisky rukou. Při pohledu z vrchu naštěstí tento efekt není viditelný. Celkový dojem je velmi dobrý.

Králíček4: Zpracování knihy se mi líbí, kvalitě tisku, papíru a materiálu z mé strany nelze nic vytknout, jsem plně spokojená.

miney777: Po pravdě – z knihy jsem zklamaná, protože měsíc před tímto projektem jsem objednávala u jiné firmy – a ta zdánlivě „levnější“ od konkurence mi přijde prostě kvalitnější.

pvosa: Fotokniha je celkově moc pěkná, kvalitně provedená. Všem se moc líbila.

fotokniha_4 DSCN0284

Doporučil byste fotoknihu PIKLIO přátelům?

AňaAňa: Urcite, uz jsem doporucila:)

bokul: Služby Piklia jsem již přátelům doporučila prostřednictvím jejich formuláře na webových stránkách.

Králíček4: Svým přátelům bych určitě výrobu foto knihy doporučila, nemám nic proti.

miney777: Myslím, že nedoporučila – viz. bod 5

pvosa: Ano, doporučila. Hlavně těm co nemají rádi programy se spoustou funkci a možností nastavení, v kterých se pak uživatel ztrácí.

Považujete za výhodu to, že Vám PIKLIO zdarma ukládá a zálohuje všechny nahrané fotografie?

AňaAňa: To asi ocenim, az se mi fotky někam ztratí…

bokul: Tato služba může být výhodou, pokud o již vytvořený projekt projeví zájem další člověk. Můžete ho jednoduše nechat zhotovit znovu. Případně je možné stávající (již vytištěný) projekt znovu editovat. V tom případě se uloží jako nový. Tedy, nedojde k přepsání již hotového, vytištěného díla. Tato služba mi tedy přijde velmi užitečná.

Králíček4: To,že Piklio ukládá a zálohuje veškeré fotografie považuji za velkou výhodu,mohou se v budoucnu zase hodit.

miney777: Ani nevím, protože když už nějakou fotoknihu udělám, tak neplánuji stejné fotky použít do těch dalších…

pvosa: Ano, je to fajn. Nahrané fotky lze použít do více projektů (fotoknihy, přání, fotky, plátna).

Vyzkoušel/a jste možnost „Sdílení“ elektronické verze fotoknihy PIKLIO? Pokud ano, oceňujete možnost sdílet Vaši fotoknihu s rodinou a přáteli nebo na Vašem Facebooku?

AňaAňa: Zatím jsem nevyužila, ale zkusím a tato možnost se mi líbí.

bokul: Možnost sdílení jsem vyzkoušela prostřednictvím emailu. V případě, že se jedná o fotoknihu z nějaké hromadné akce, určitě může být zajímavé nasdílet knihu přátelům.

Králíček4: Sdílení elektronické foto knihy považuji za velice dobrou věc, dá se s ní pochlubit, ale sama jsme ji nezkoušela, protože ji chci použít jako dárek a proto ji nechci ukazovat veřejně. Možná příští, kterou bych si dělala pro sebe bych určitě sdílela i pro přátele.

miney777: Ne, nepoužila jsem možnost sdílení. Ale je to dobrý nápad 🙂

pvosa: Ano, zkoušela. Je to fajn možnost, ale odkaz bohužel nefunguje.

fotokniha_3piklio_ana

Závěrem…

Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za odpovědi na všechny testovací otázky, zaslané fotoukázky i za čas, který testování fotoknih PIKLIO věnovaly. Společnosti PIKLIO pak patří dík za kredit věnovaný k testování fotoknih.

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Já jsem na kvalitu fotek hodně náročná, takže mě zatím neuspokojila žádná fotokniha vyjma od Fotoškoda, kde už je to zase cenově jinde. Poslední dobou u mě vedou klasická fotoalba a fotky v nich nalepené.

 • Anonymní

  Kvalita tisku = suhlas s miney777

  Piklio uz nemuzu doporucti:

  Kniha EVERFLAT

  A) kontakt jen prostrednictvim SKYPE, je pracovny den 14:00 a piklio je offline

  B) reklamacni odkaz z webu – zadna konfirmace do emailu o prijeti, tzn. nemate datum prijeti. Pro jistotu a pripadne pro nahlaseni na COI v pripade ne-komunikace je nutne poslat doporucenou postou.

  C) Sablony vcetne uvodni jdou jen s textem – tzn. horizontalne nemate fotku vycentrovanou. beztextovych sablon je minimum.

  D) nemoznost zrusit cislovani stran !!!

  E) Vsechny fotky jsou natonovane do hnedocervena. Hnus.

  Porovnajte knihy side-by-side s Apple, Blurb, etc. a pak napiste jak je na tom piklio.

  Za mne – Knihu od Piklio NE!

 • Marinada

  Ještě chci upřesnit, co jsem napsala – pokud se změní styl, je jasné, že tam stejné fotky napasovat nejdou, ale já tenkrát u konkurence změnila jen pozadí a všechno se mi úplně zbytečně rozházelo, tak teď nevím, jestli Miney77 při testování změnila jen pozadí nebo celý styl…
  Pokud jen pozadí, tak pak je přeházení fotek úplně zbytečné.

 • Marinada

  Děkuji za recenze, opravdu jsou tam zajímavé postřehy.
  Miney77, psala jsi, jak jsi změnila styl a všechny fotky se Ti pomíchaly – mám tu samou zkušenost u konkurence. Odpověď společnosti mě neuspokojila – jako uživatel bych chtěla mít možnost si ten styl kdykoliv změnit, aniž bych pak přišla o hodiny práce a začínala zase od nuly…
  Právě mám rozpracované dvě fotoknihy na vánoce (akce ze slevomatu), vím, že udělají obrovskou radost, ale už teď si rvu vlasy, že jsem se do toho opět po roce pustila 🙂

 • bamiska

  já zatím zkoušela jen kalendář, ale tuším že to bylo u foto?? no dál nevím a také jsem to musela nahrávat do pc a bylo to takové komplikovanější…nakouknu a možná nějaký produkt by byl vhodným vánočním dárkem 😀

  nepočítala jsem ani s tím že by testované nepotěšilo 😀 to je fajn

 • Ježeček

  Jak se k tomu dokpu, tak jo. Ale mě tohle rozhodování trvá nejdéle… *

 • Petra Vymětalová

  Ježečku, doufám, že se pak pochlubíš, jak ti to škol krásně od ruky 😉

 • Ježeček

  Díky, za vaše řádky! Zřejmě jste mě přesvědčily, že to mám zkusit po několika letech znova. Už jsem psala, že jsem se s tím trápila a nakonec to vzdala. Ale byly to celkové začátky fotoknih, tak uvidíme. Děkuji za postřehy, kterých záludností se teď můžu vyvarovat. *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist