Testováno na VD: Dostihy a sázky Junior

Rubrika: Testováno na VD

V minulém článku jsme vám doporučili společenskou hru Kvak a nyní se podíváme na další hru, také z dílny českého výrobce hraček Dino. Jedná se o hru Dostihy a sázky Junior, která je určena pro děti už od 5 let. Tři maminky, které znáte z VD, se svými dětmi dostaly za úkol otestovat pro vás hru Dostihy a sázky Junior. Pojďme se podívat, jak se hra líbila.

Co se Vám na hře nejvíce líbilo?

Kyller

Moc se mi líbí hra jako celek, děti mohou hrát stejnou hru jako my, dospělí. Zároveň si hrou procvičují počítání a dozvídají se také něco o tom, jak pečovat o zvířátka – v tomto případě o koníka.

Děti by hrály nejraději pořád dokola, což naprosto chápu, nás dospělé také moc baví. 🙂

Jarule

Opravdu skvělá hra, my se k ní budeme určitě často vracet. Blížící se dlouhé zimní večery k tomu naprosto  pobízejí. 🙂

Kralicek4

Na hře se nám líbí to, že je každá hra vlastně o náhodě, a proto je každá hra jiná. Nikdy nevíme, na které políčko nás kostka zavede a co nám přinese karta náhody.

DSCN1449    DSCN1447

Jsou pro vás pravidla srozumitelná?

Kyller

Pravidla, srozumitelná jsou. Přesto jsme narazili na pár „nejasností“. Jednou je, zda sedlo a ohlávku můžeme získat hned, kdy opětovně obsadíme políčko se svým koníkem, nebo zda nejdřív musíme mít „stáj“. (Tak je tomu u klasické verze hry, kterou máme doma také. )

Jarule

Pravidla jsou srozumitelná, po prvním prostudování jsme si většinu pravidel  ujasnili a pustili se do hry.

Kralicek4

Pravidla jsem před začátkem hry přečetla Dominikovi nahlas a pro nás jsou napsány dost srozumitelně, pochopil je hned napoprvé. Dokonce když jsem si nebyla jistá, tak hned věděl.

Jak hodnotíte grafický design hry? 

Kyller

Grafika je moc pěkná. Nám dospělým připomíná klasickou verzi, a líbí se i dětem.

Jarule

Hra Dostihy a sázky Junior nás vyloženě nadchla  svým designem i pojetím. Ocenili jsme nejen krásné poníky z kartónu, ale také velké figurky, které byly na herním poli jasně zřetelné.

Kralicek4

Design hry mi připomíná ten, co jsme měli dříve u Dostihů a sázek pro dospělé a nemám nic proti, naopak mi vyhovuje větší velikost figurek.

ds2 (2)

Co děti při hraní nejvíce zaujalo?

Kyller

Dětem se nejvíce líbili poníci z kartonu, nejraději by se po herním plánu pohybovaly právě s koníky. Dále samozřejmě také políčko zmrzlina – tudíž mlsání. Ani jim nevadilo, že když mlsají, musí jedno kolo stát.

Jarule

Nejvíce nás asi zaujala možnost „vyhazovat“ spoluhráče zpět na start a ještě jej díky tomu obírat o jeho zakoupené  žetony. Hra se tím totiž značně komplikuje a hráč nikdy neví, kolikrát si bude muset ten žeton ještě koupit a že projít startem a získat kapesné nemusí být vůbec jednoduché. Nejoblíbenější  na herním plánu  bylo samozřejmě pole Autobus.

Kraliček4

Dominika nejvíce zaujalo na hře, že si může koně kupovat a pak s pomocí koníků začít vydělávat peníze. Když už nemůže mít živého koně,  tak alespoň je má ve hře.

623279_02

V čem se změnila vaše hra při opakovaném hraní?

Kyller

První jsme hráli verzi pro mladší děti, ze začátku jsme měli po ruce pravidla a nevěděli jsme, kdy tato hra končí. Při další hře už jsme si konec stanovili. Když jsme později hráli verzi pro starší děti, už jsme se do hry lépe dostávali, a ačkoli je hra o něco složitější, zvládli jsme ji docela bez problémů.

Jarule

Při každé další hře jsme  více a více spekulovali, každá hra je tím pádem vlastně úplně jiná.

Kralicek4

První hra byla spíše testovací, než jsme si zapamatovali veškeré ceny a možnosti hry. Při každé další hře jsme již měli víc zkušeností a jistoty ve hře.

DSCN1452 ds2 (2)

Doporučila byste ji svým přátelům? 

Kyller

Určitě ano. Je to hra, kterou i my dospělí známe, a děti rády dělají to, co my. A tato hra jim to umožní.

Jarule

Hru bych určitě doporučila všem svým známým, nejen rodinám s dětmi, protože my si hru  zahráli i jen  dospělí  a bavili jsme se opět naprosto skvěle. Dražby poníků mezi hráči pak byly o to dramatičtější a pole „Sudá nebo lichá“ bylo k sázce využito pokaždé.

Kralicek4

Hru Dostihy a sázky bych určitě doporučila, Dominik si ji moc přál a hraje ji snad denně s velkým nadšením. Je upravena pro dětské hraní a má dvě varianty hry podle věku. Ale je zajimavější hrát ve větším počtu hráčů, než jen ve dvou.

Je nějaké vylepšení, které hře chybí?

Kyller

Děti se shodly jen na tom, že místo klasických figurek by se jim líbily figurky koníků. No a taky tam prý nebyl ten sáček s bonbonky. 😀

Kralicek4

My si hru vylepšili tím, že si kupujeme, pokud to dovolí finance, i víc stájí. Možná by mohla být malinko menší velikost koníků, aby se lépe vešli do políček.

Hru Dostihy a sázky Junior redakce Vašeděti doporučuje! Skvělý tip na dárek pod stromeček, co říkáte?

623279_01

Legendární hra v dětském provedení přináší nejen zábavu, ale učí děti též poznávat hodnotu peněz.

Hra obsahuje 1 herní plán, 12 karet poníků, 12 kartónových figurek poníků, 12 plastových stojánků, 17 karet náhody, 162 dostihových peněz, 24 žetonů s ohlávkou a sedlem, 4 figurky ve čtyřech barvách, 1 bodová kostka, 1 návod.

Hra Dostihy a sázky Junior pochází z dílny českého výrobce hraček DINO a zakoupit ji můžete mojedino.cz

Napsal/a: redakce

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • danasi

  Máme dospělou verzi a na zimu skvělá. U nás se hraje prvního ledna. Většinou jsme přejezení, přepití a děti jsou rádi. Začínáme jak se vzbudíme a většinou končíme za tmy.

 • Marci55

  máme ty pro dospělé a super

 • mura

  Tuhle hru,už mám schovanou ve skříni-vánoční dárek.

 • Peťka

  Pamatuji si, jak jsem jaké malá hrozně chtěla s rodiči hrát Dostihy a sázky. V té době byla verze jen pro dospělé. Super, že dnes mají možnost si tuto legendární hru zahrát i menší děti.

 • gabulka73
  gabulka73

  Dostihy jsem měla ráda jako malá

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist