Testováno na VD: Cihličky pro dětičky

Rubrika: Testováno na VD

Všechny děti rády staví a snad ještě raději následně boří to, co postavily. Mnohdy se my rodiče bojíme, aby si kostičkami neublížily a tak se poohlížíme po takové stavebnici, která je bezpečná a neublíží jim. K takovým hrám si děti často doma vybírají běžné krabice od různých produktů, matrace, polštáře, deky a podobně. A právě to se stalo inspirací pro vznik stavebnice s názvem Cihličky pro dětičky.

Cihličky pro dětičky

pk950039-204b496aed2c4b79a65bbbc21b883b5dObří stavebnice Cihličky pro dětičky je originální česká hračka pro kluky a holky od 3 let. Cihličky jsou vyrobené ze speciálního o pětivrstvého kříženého kartonu se zesílenou povrchovou vrstvou opatřenou ochranným protiskluzovým lakem. Nosnost mají minimálně 30 kg, v testech unesly i dospělého člověka, děti na ně mohou lehat, sedat, stoupat a chodit po nich. Jsou použity nejkvalitnější evropské materiály se zdravotně nezávadnou atestací. Díky tomu jsou Cihličky zdravotně nezávadné a 100% ekologické. Rohy Cihliček jsou zaoblené pro maximální bezpečnost. Životnost Cihliček v rodinách a školkách je dle zacházení 2-3 roky. Jsou to roky plné radosti z tvoření, což je základ pro další vzdělávání a poznání.

V jednom balení je 24 cihliček a 10 spojek.

Zakoupit je lze zde.

Do testování se s dětmi pustily Nuninka a Kyller.

rijen-2016-014 Exif_JPEG_420

Jak testování probíhalo?

Nuninka: Ještě dříve, než mi cihličky pro dětičky byly nabídnuté k recenzi, obdivovala jsem je na jejich stránkách. Hledala jsem něco do metodického listu z tělocviku a náhodou se mi ve vyhledávači ukázaly tyhle skvělé kostky.

Když mi přišel domů balík, byl teda pěkně těžký. Rozložené kostky jsou těžké, ale po složení lehké. Takže se nemusíte bát, že by je dítko nezvedlo. 🙂 Mým jediným úkolem bylo rozbalení a vytažení z balíku. Pak už jsem nejen o svých, ale také o dvou dalších dětech, nevěděla asi tři hodiny. Jenom jsem chodila nakukovat a fotit do pokoje.

rijen-2016-035 rijen-2016-025

Složení 24 kostek zabralo pěti dětem asi 20 minut. Zvládl to i 5letý syn. Po složení kostek měl ale smůlu, dostal se k nim až další den. Větší děti (13,10, 9, 9 let) zabraly všechny kostky a pustily se do stavění. Nejlepší bylo asi zazdění v pokoji. To jsme je pak málem ani neslyšeli. Povedla se jim také studna a různé další stavby jako domeček, bunkr, cesta, hrad. Když měl nejmladší syn kostky konečně pro sebe, přišel s dalším nápadem. Postavil si postel, křeslo, stůl nebo garáž pro auta. Doma měli kostky obrovský úspěch, a tak jsem je vzala i do školky. Bohužel mám malý kufr, ale naštěstí si syn nechal několik kostek doma, takže jsem je nemusela převážet nadvakrát.
Ve školce jsou děti z kostek nadšené. Staví, co se dá. Domečky, komíny, cestu pro auta, schody atd. Také stavíme různé cestičky. Líbí se mi barevnost, velikost kostek a hlavně pevnost. Protože ta je velice důležitá. Děti nedávají moc pozor na to, co hračka vydrží, spíše zkouší, kam až můžou zajít. Cihličky jsou pevné, tak doufám, že něco vydrží. Ve školce jsou testovány od rána do večera.
Také doma si z nich syn staví každý den a od těch starších pořád poslouchám, kdy konečně přivezu domů ty, co jsou ve školce. Dalším velkým plusem jsou spojovačky. Díky nim mohou děti kostky po stranách spojit a získat dlouhý pevný pás cihliček, ze kterých se dobře dělá třeba střecha.

rijen-2016-038 rijen-2016-037 rijen-2016-030

Opravdu se mi líbí, že Cihličky získaly ocenění „Správná hračka“, které jim udělila odborná komise ze sdružení pro hračku a hru, což znamená opravdu kvalitní hračku pro děti.

Za sebe, své tři děti a dalších asi 25 testujících dětí Cihličky pro dětičky opravdu doporučuji. Jen počítejte s tím, že bude potřeba na uskladnění více místa, ale to stojí za to, protože o svých dětech pak ani nebudete vědět.

Kyller: Do testování se u nás pustily všechny tři děti ve věku 3-8 let. Když jsem tu velkou těžkou krabici donesla domů, zvědavě ji okukovaly. Společnými silami jsme ji rozbalili, já s dětmi složila první cihličku a pak vznikla v pokojíčku jakási pásová výroba. Pětiletý Táda podával rozložené cihličky osmiletému Tomáškovi, který je skládal. No a Tomášek složenou cihličku dal tříleté Pátě, která je rovnala na sebe, až vznikla první stavba – zeď.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Tu se nejdřív snažily opatrně rozebrat. Když jsem řekla, že ji mohou zbořit jako opravdovou zeď, zavládlo nadšení. No a pak se děly věci. Děti v pokojíčku vydržely strašně dlouhou dobu v klidu. Vždycky jen přišla Páťa a řekla: „Mami, pojď.“ A měla jsem si jít vyfotit, co postavily. Nejdřív stavěly hrad podle fotek, pak zeď do pokojíčku, domeček pro plyšáčky atd. Nejoblíbenější stavby za celou dobu, co máme cihličky doma, jsou postýlka pro Páťu a stoleček se židličkami. To si pak vždy objednají občerstvení, přizvou plyšového Méďu na návštěvu a hodují.

Vyzkoušeli jsme i nosnost cihliček. Všechny děti na nich stály a cihličky to zvládly. Dokonce jsem se na ně musela postavit i já. I mě cihličky unesly.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Cihličky pro dětičky jsou krásně barevné, z pevného materiálu. Jedinou nevýhodou je, že jsou trochu náročnější na skladování. Ono přeci jen, kam naskládáte 24 cihliček o rozměrech 17,5×11,5×35 cm? Pokud si to místo najdete, věřte, že nebudete litovat. Cihličky děti dokáží zabavit na neskutečně dlouhou dobu.

Dosud jsem cihličky neznala a musím říct, že mě to velmi mrzí. Kdybych o nich věděla, dávno je máme doma. Je neuvěřitelné, jak si s nimi děti vyhrají.

Podtrženo, sečteno

Cihličky pro dětičky prošly naším VD testem na jedničku s hvězdičkou. Doporučujeme je všem malým stavitelům domů i do školky.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anička87

  Cihličky u nás letos donesl Ježíšek. Děcka se podílely na jejich skládání a o to víc je potom bavila samostatná hra. Do teď je pořád baví.

 • Tak tuhle stavebnici mají u nás ve školce…děcka z ní byly tak hotoví, že jsme ji pořídili domu a naprosta parada 🙂

 • Gabriela Krátká

  Perfektní stavebnice pro moje certiky 🙂

 • Super hračka 🙂 Moji rpšťáci si s cihličkama perfektně vyhrají 🙂

 • Peťka

  Moc zajímavé, věřím že si děti skvěle vyhrají.

 • aladin10

  Moc pěkná hračka.

 • Pavluschka

  Zrovna jsem na tyto cihličky narazila na internetu. Hračka je to jistě skvělá. Ale přemýšlím, jestli už na ni není Filip (9)trochu velký.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist