Testováno na VD: Chytré hodinky s GPS lokátorem a mobilem Gator 2

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí, Testováno na VD

V dnešní moderní době se rodiče o své děti obávají. Došel syn do školy? Kam se dcera vydala s kamarádkami? Už přišli domů ze školy? Často také slýcháme a vídáme v televizi, že se někdo pokusil nalákat dítě do auta, na zmrzlinu. Pro nás rodiče je to čistá noční můra. Právem se o děti bojíme a hledáme způsob, jak mít jejich pohyb aspoň trochu pod dozorem. Řešením mohou být chytré hodinky od Cleverstore.cz.

Dětské chytré GPS hodinky s mobilem jsou skvělou volbou. Nejenže budete mít vždy představu, kde se potomek nachází, zároveň nahradí mobilní telefon. Ale pozor, dítě se nedovolá kde komu, ale pouze kontaktům, které má v povolených kontaktech. Už se vám tak nestane, že kredit bude lítat větrem, ani nebudou vaše dítě obtěžovat různé smsky od operátora, ani obchodní sdělení apod.

I nám na bezpečnosti dětí záleží a proto jsme rádi, že jsme mohli dětské GPS hodinky otestovat. Konkrétně šlo o model Gator 2.

Dětské chytré GPS hodinky s mobilem a lokátorem – Gator 2

Gator je telefon a lokátor v hodinkách pro vaše děti. Rodičům dává klid, který chtějí, a zároveň poskytuje dětem volnost, kterou potřebují, aby mohly zůstat dětmi.

Kdykoliv budete vědět, kde vaše dítě právě je. Kdykoliv s ním budete v kontaktu a můžete mu zavolat. 

Přístroj využívá signálu GSM/GPRS a GPS satelitů. Hodinky umožňují sledování a lokalizaci dětí s určením polohy pomocí AGPS, GPS, LBS a WiFi a následném zaslání informací a přesných souřadnic do mobilní aplikace v telefonu rodiče, díky které lze hodinky ovládat a sledovat. K dispozici jsou verze pro Android i iOS.

Mobilní aplikace je zdarma a je v čestině.

Aplikace vás sama upozorní, zda dítě došlo do školy, na kroužek, ke kamarádovi apod. Zároveň se vám dítě vždy dovolá a vy se dovoláte jemu.

Gator 2 – skvělý pomocník pro klid rodičů

Pro používání hodinek je nezbytná sim karta s mobilními daty. Připojení k internetu je důležité pro lokalizaci hodinek, a tím pádem i dítěte. Rodiče si do telefonu zase musí instalovat aplikaci, s jejíž pomocí budou polohu kontrolovat.

Instalace není složitá, na stránkách Cleverstore.cz najdete přesný návod, jak postupovat. K hodinkám je přibalena sim karta, kterou stačí jen registrovat a hurá, můžete začít. Sim karta má ale jen omezenou platnost, proto vás bude kontaktovat mobilní operátor a navrhne vám řešení. Kontaktovat bude VÁS – RODIČE. Nikoli dítě, nebojte.

Největším oříškem pro nás bylo hodinky rozebrat. Přeci jen jsou to malé součástky. S návodem to jde ale bez problémů. (To máte tak, když se vám nechce hledat a říkáte si, že přeci nejste žádné ořezávátko a pustíte se do toho hned. A ruku na srdce – je to technika a tatínkové jsou nedočkaví a zvědaví, jak to vlastně funguje…).

Když už se vám podaří hodinky rozebrat, sim kartu do nich vložit a nainstalujete si appku, která je v češtině a zdarma ke stažení, nic vám už nebrání dát hodinky potomkovi a s napětím sledovat, zda to opravdu funguje. A věřte mi, funguje. Děti jsou nadšené, že mají hodinky a cítí se zase o něco víc dospěle. Vy jste o hodně klidnější, protože víte, kde se vaše dítě nachází.

Záleží jen na vás, jak si hodinky nastavíte. Pokud dítě ráno chodí samo do školy a odpoledne domů, hodinky vám samy ohlásí, že už jsou v místě určení. Pokud nastane situace, že se potřebujete s dítětem spojit, nebo ono naopak s vámi, s hodinkami máte vystaráno. Tedy pokud jste si své číslo nastavili v aplikaci jako povolené. Pokud ne, máte smůlu a nedovoláte se. Ani vy, ani dítě vám.

Pořizovací cena hodinek se možná může zdát vysoká – obzvlášť pokud máte víc dětí – a co si budeme povídat, jakmile má hodinky jedno, chce je i to další, za ten klid a jistotu to opravdu stojí. A pokud zrovna přemýšlíte, zda byste dítěti neměli pořídit mobil, aby se vám dovolalo, když bude třeba, nebo vám dalo vědět, že je doma ze školy – pak mi věřte, že hodinky jsou o mnoho lepší volbou. Děti asi budu namítat, že na hodinkách nejsou hry, ale pro ně jim mobil nepořizujeme.

Podtrženo, sečteno

My jsme z hodinek nadšeni a děkujeme za možnost je vyzkoušet. Když jsem o nich slyšela prvně, byla jsem skeptická. Cena není zrovna malá a budou fungovat? Dostojí tomu, co slibují? A za sebe říkám, že jsem byla mile překvapena a zvažujeme jejich pořízení i druhému, školou povinnému, dítku.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist