Testováno na VD: Chytré hodinky s GPS lokátorem a mobilem Gator 2

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí, Testováno na VD

V dnešní moderní době se rodiče o své děti obávají. Došel syn do školy? Kam se dcera vydala s kamarádkami? Už přišli domů ze školy? Často také slýcháme a vídáme v televizi, že se někdo pokusil nalákat dítě do auta, na zmrzlinu. Pro nás rodiče je to čistá noční můra. Právem se o děti bojíme a hledáme způsob, jak mít jejich pohyb aspoň trochu pod dozorem. Řešením mohou být chytré hodinky od Cleverstore.cz.

Dětské chytré GPS hodinky s mobilem jsou skvělou volbou. Nejenže budete mít vždy představu, kde se potomek nachází, zároveň nahradí mobilní telefon. Ale pozor, dítě se nedovolá kde komu, ale pouze kontaktům, které má v povolených kontaktech. Už se vám tak nestane, že kredit bude lítat větrem, ani nebudou vaše dítě obtěžovat různé smsky od operátora, ani obchodní sdělení apod.

I nám na bezpečnosti dětí záleží a proto jsme rádi, že jsme mohli dětské GPS hodinky otestovat. Konkrétně šlo o model Gator 2.

Dětské chytré GPS hodinky s mobilem a lokátorem – Gator 2

Gator je telefon a lokátor v hodinkách pro vaše děti. Rodičům dává klid, který chtějí, a zároveň poskytuje dětem volnost, kterou potřebují, aby mohly zůstat dětmi.

Kdykoliv budete vědět, kde vaše dítě právě je. Kdykoliv s ním budete v kontaktu a můžete mu zavolat. 

Přístroj využívá signálu GSM/GPRS a GPS satelitů. Hodinky umožňují sledování a lokalizaci dětí s určením polohy pomocí AGPS, GPS, LBS a WiFi a následném zaslání informací a přesných souřadnic do mobilní aplikace v telefonu rodiče, díky které lze hodinky ovládat a sledovat. K dispozici jsou verze pro Android i iOS.

Mobilní aplikace je zdarma a je v čestině.

Aplikace vás sama upozorní, zda dítě došlo do školy, na kroužek, ke kamarádovi apod. Zároveň se vám dítě vždy dovolá a vy se dovoláte jemu.

Gator 2 – skvělý pomocník pro klid rodičů

Pro používání hodinek je nezbytná sim karta s mobilními daty. Připojení k internetu je důležité pro lokalizaci hodinek, a tím pádem i dítěte. Rodiče si do telefonu zase musí instalovat aplikaci, s jejíž pomocí budou polohu kontrolovat.

Instalace není složitá, na stránkách Cleverstore.cz najdete přesný návod, jak postupovat. K hodinkám je přibalena sim karta, kterou stačí jen registrovat a hurá, můžete začít. Sim karta má ale jen omezenou platnost, proto vás bude kontaktovat mobilní operátor a navrhne vám řešení. Kontaktovat bude VÁS – RODIČE. Nikoli dítě, nebojte.

Největším oříškem pro nás bylo hodinky rozebrat. Přeci jen jsou to malé součástky. S návodem to jde ale bez problémů. (To máte tak, když se vám nechce hledat a říkáte si, že přeci nejste žádné ořezávátko a pustíte se do toho hned. A ruku na srdce – je to technika a tatínkové jsou nedočkaví a zvědaví, jak to vlastně funguje…).

Když už se vám podaří hodinky rozebrat, sim kartu do nich vložit a nainstalujete si appku, která je v češtině a zdarma ke stažení, nic vám už nebrání dát hodinky potomkovi a s napětím sledovat, zda to opravdu funguje. A věřte mi, funguje. Děti jsou nadšené, že mají hodinky a cítí se zase o něco víc dospěle. Vy jste o hodně klidnější, protože víte, kde se vaše dítě nachází.

Záleží jen na vás, jak si hodinky nastavíte. Pokud dítě ráno chodí samo do školy a odpoledne domů, hodinky vám samy ohlásí, že už jsou v místě určení. Pokud nastane situace, že se potřebujete s dítětem spojit, nebo ono naopak s vámi, s hodinkami máte vystaráno. Tedy pokud jste si své číslo nastavili v aplikaci jako povolené. Pokud ne, máte smůlu a nedovoláte se. Ani vy, ani dítě vám.

Pořizovací cena hodinek se možná může zdát vysoká – obzvlášť pokud máte víc dětí – a co si budeme povídat, jakmile má hodinky jedno, chce je i to další, za ten klid a jistotu to opravdu stojí. A pokud zrovna přemýšlíte, zda byste dítěti neměli pořídit mobil, aby se vám dovolalo, když bude třeba, nebo vám dalo vědět, že je doma ze školy – pak mi věřte, že hodinky jsou o mnoho lepší volbou. Děti asi budu namítat, že na hodinkách nejsou hry, ale pro ně jim mobil nepořizujeme.

Podtrženo, sečteno

My jsme z hodinek nadšeni a děkujeme za možnost je vyzkoušet. Když jsem o nich slyšela prvně, byla jsem skeptická. Cena není zrovna malá a budou fungovat? Dostojí tomu, co slibují? A za sebe říkám, že jsem byla mile překvapena a zvažujeme jejich pořízení i druhému, školou povinnému, dítku.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist