Společenská hra Kvak

Rubrika: Dětské hry, Testováno na VD

Také s dětmi trávíte volný čas i nad pěknou deskovou hrou, která je určena pro celou rodinu? Pak se Vám jistě bude líbit hra Kvak!, která byla vydána společností Dino Toys. Sestavte si svou armádu malých žabiček a ovládněte s nimi celý rybník.

Předem děkujeme za možnost otestování rodinné hry Kvak! od Dino Toys. Jedná se o český výrobek, což mne vždy potěší. Hra je balena ve čtvercové krabici z  kvalitního kartonu, která se i po „šetrném zacházení“ našich dětí, jen tak nerozpadne.

dsc03487 dsc03529

Hra je určena pro 2 až 4 hráče, obsahuje 64 kartiček, které jsou slisované z několika vrstev, takže o poznání pevnější než třeba u pexesa, což usnadňuje manipulaci s kartičkami při jejich obracení. To mne, jako rodiče raubířů, na hře zaujalo jako první. Naopak naše děti si těchto „maličkostí“ ani nevšimly, ale zase je hned zaujaly opravdu krásné obrázky žabiček na přebalu hry. Marka navíc i nápis 3D, který je poslední dobou mezi dětmi myslím populární.

„Prostě to není placatý, ale 3D, mami, to je lepší!“ vysvětlil mi Mára. Davida zase zaujal věk 6+, uvedený také na přebalu, ke kterému se vyjádřil jasně „Je už to pro větší děti, pro žádný mrňata!“

Poté jsem přečetla pravidla hry. Pravidla jsou srozumitelně sepsána a také barevně vyhotovena, což umožňuje rychlou orientaci v nich, takže jsme vůbec nemuseli tápat. Postupovali jsme přesně dle pravidel a vraceli se k nim celou první i druhou hru. Tedy spíše já, děti ani nemusely, vše si pamatovaly. No, já si pravidla nové hry musím prostě nejdříve zažít a navíc tato hra má opravdu velké množství rozmanitých kartiček, takže nahlížení do pravidel myslím není žádná ostuda. Na druhou stranu právě ona rozmanitost dává této hře tu pravou zábavu.

dsc03537 dsc03535

Začátek hry, tedy rozestavení kartiček rubem vzhůru, do čtverce je podobné jako u pexesa. Tím ale veškerá podobnost s pexesem končí, pak se již jedná o úplně novou zajímavou hru, která nás svým průběhem velmi zaujala. Na kartičky na hrací plochu i do zálohy se rozestaví figurky, mimochodem moc hezky výtvarně i barevně zhotovených malých žabiček, žabičky královny a samčí žetony. Kdo viděl reklamu v televizi na tuto hru, určitě mu tyto barevné žabky utkvěly v paměti, jako nám. Dětem se hra moc líbila a chtěly ji hrát pořád dokola, první den jsem ji hráli 6x a druhý 4x.

Každá hra nám trvala odlišnou dobu, jedna byla dohrána asi po 15 minutách, druhá až po 45 minutách. Cílem hry je ovládnout celý rybník, přičemž komu zůstane žabí královna nejdéle ve hře, je vítězem hry! Víc už neprozradíme, zkuste si tuto bezva hru zahrát sami!

 

Kva631434_01k!

Balení obsahuje: 64 kartiček tvořících rybník, pravidla, pro každou barvu 1 žabí královna 3D, 6 žabiček 3D a 6 samčích žetonů.

Věk hráčů: 6-99 let

Hru Kvak! si můžete zakoupit zde.

Nepřehlédněte soutěž

Právě teď mohou 3 z vás tuto hru získat v naší soutěži. Stačí najíst správné odpovědi na dvě jednoduché otázky a chytře tipovat.

Soutěž běží do 20. prosince 2016.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist