PVD: Předškolák ve znamení matematických schopností a dovedností

Rubrika: Testováno na VD

Čtyři naši předškoláci měli možnost vyzkoušet si nové číslo časopisu Předškolák. Tentokrát bylo ve znamení matematických schopností a dovedností.  A jak se zdá, dětem se i tenhle díl líbil. Tentokrát si děti vyzkoušely úkoly na uvolnění ruky, kreslení, obtahování linií a vybarvování ploch. Jednoduché sčítání a počítání, řazení podle velikostí nebo geometrické tvary. Jak to předškoláčci zvládli?

Časopis Předškolák je zaměřený na děti v předškolním věku, zejména pak na 5. –7. rok věku. Vychází jako dvouměsíčník – každý sudý měsíc v roce a každé číslo časopisu je zaměřeno na určitou oblast, které se věnuje podrobněji.DSCN5967

V časopise najdete vždy komiks a zábavné úkoly na procvičování a zdokonalování schopností a dovedností, podle kterých se zjišťují předpoklady úspěšného zvládnutí první třídy.
Průvodci časopisem jsou předškoláci Kuba s Terkou, pes Kaňka a duch Zmizík. Aktuální číslo časopisu je ve znamení matematických znalostí a dovedností.

Gabulka73 – Mareček

Dobrý den, předem ještě jednou děkujeme za výběr k testování posledního čísla časopisu Předškolák ke zpracování do projektu PVD.
Potěšilo mě, že toto číslo je především věnováno rozvoji matematických schopností, což momentálně naše děti moc baví. Součástí tohoto čísla je i dětská vstupenka do Království železnic.
Mareček si časopis nejprve celý prolistoval a pak se vrátil k úkolu domalování rybiček v akváriích do počtu 7. Pravda, kresbou rybiček se nezdržoval, místo nich nakreslil blechy, ty jsou prý rychlejší. Dále ho zaujaly úkoly s hledáním tvarů, řazení obrázků dle velikosti, oblíbené hledáním rozdílů a obtahováním vajíček, které navíc i vybarvil, takže jsme si připomněli i Velikonoce.

Pak jsme si  zazpívali písničku Kočka leze dírou, kde některá slova doplnil pomocí obrázků.

Nakonec Mareček vybral příběh s Terkou a Kubou, s tím, že  večer před spaním ho budu dětem číst.

DSCN8996DSCN8995DSCN8993

Kyller – Tadeášek

Ahoj. Nabídku na testování dalšího čísla časopisu Předškolák jsme velmi rádi využili, protože Tadeášek moc rád dělá nějaké úkoly, stejně jako jeho starší bráška úkoly ze školy. Moc tedy za tuto šanci děkujeme. Časopis testoval Tadeášek a někdy mu pomáhal právě i starší bráška Tomášek. V Předškolákovi pracoval ve chvílích, kdy si Tomášek psal domácí úkoly a ten mu pak šel vypomoci se složitějšími úlohami. K testování dorazil Předškolák na téma: „ Rozvoj matematických schopností a dovedností“. Je pravda, že Tadeášek ještě nezpracoval úplně všechny úkoly, ale většinu jich má hotovou. Jako první maloval tolik koleček, kolik je na obrázku vlaštovek či pomerančů; hledal příšerku, která má nejvíc očiček (a právě tady mu pak pomohl i Tomášek – na papír mu napsal, jak se píše číslo, které měl zapsat do kroužku a Táda si ho tam pak sám zapsal); obtahoval vytečkované obrázky a vajíčka, spojoval stíny s obrázkem a rozčlenil zvířátka na ptáky, savce a ryby. Spolu s Tomáškem si pak přečetli část komiksu a zkoušeli také slabikovat a zapisovat počet slabik. Všichni společně jsme si také zazpívali písničku Kočka leze dírou, která je v časopise „napsaná s obrázky“. Ještě jednou děkujeme za skvělý časopis a doporučujeme jej všem předškolákům. 🙂

DSCN6014 DSCN6011 DSCN6009

Andelinka – Kristýnka

Aktuální číslo časopisu Předškolák nás zastihlo v době naší dovolené. Přišlo nám do schránky právě v den našeho odjezdu, proto dcerka Kristýnka navrhla, že si ho přibalí s sebou na cestu. A byl to dobrý nápad – ve volných chvílích při cestě v autě a ve vlaku a také i během dovolené se k němu několikrát vrátila, vzala do ruky pastelky a začala vyplňovat stanovené úkoly. V září nastupuje do „pravého“ předškoláku, tak se chtěla ukázat a tak trochu „vytáhnout“ před ostatními dětmi, co už všechno umí. Nyní ji nejvíce baví úkoly na doplňování písmen a číslic, spojovačky a hledání rozdílů. Přikládám fotky, jak se jí dílo dařilo.

Strana 3 – puntíky – velmi jednoduché, ale líbilo se jí to
Strana 6 – počítání – velmi jednoduché, líbila se barevnost
Strana 7 – počítání – jednoduché, dokreslování teček – zábavné
Strana 8 – rybičky – malinko složitější – líbilo se jí, že si mohla trénovat tvar rybičky nahoře
Straba 9 – kruhy – jednoduché, se zájmem vykreslila obrázky
Strana 10 – puntíky – jednoduché, líbilo se jí to
Strana 11 – vajíčka – středně těžké – napoprvé jí nešel obkreslit přesně tvar vejce, nakonec vejce vyzdobila velikonočními motivy
Strana 12 – ptáci – poznávání stínů lehké, obtížnější bylo poskládat tajenku, ale podařilo se
Strana 13 – počítání – lehce spočítala i srovnala počty, třídění zvířat – to jí šlo a bavilo ji to
Strana 16 – květiny – moc se jí tento úkol líbil
Strana 17 – vajíčka – jednoduché, spojování – bavilo ji

20150706_09283620150706_092744 20150706_09264720150706_092725

Zzabicka – Anežka a Vítek

Dostal se nám do rukou opět náš oblíbený časopis Předškolák. Anežka 6 let a Vítek 4 roky se po něm ihned vrhli a začali ho spolu vyplňovat. Anežka si zahrála s mou pomocí na paní učitelku a pomáhala Vítkovi s vyplňováním. Hned na prvním obrázku, který je zaujal, Vítek počítal a Anežka psala číslice, stejně tak u druhého. Obrázek příšerky obtáhl a vymaloval Vítek sám a ještě spolu s Anežkou domalovali déšť. Rybičky dokreslovala zase Anežka sama, protože Vítka už to přestalo bavit, ale přesto se k časopisu později vrátil a obtáhl fixem vajíčka od slepičky. Anežka se nakonec pustila do podle mě nejtěžšího úkolu, a to namalování zvířátek co žijí na statku. Co myslíte povedly se jí?
Asi se budu opakovat, ale nejlepší na tomto časopise je to, že tam jsou úkoly jak hodně jednoduché, tak složitější a dítě si může vybrat do čeho se pustí první.
Děkujeme nakladatelství i Vdčkám za testování a těšíme se někdy příště.

P1090185 P1090186 P1090187 P1090189

Časopis Předškolák se našim malým předškoláčkům líbil. Já jsem moc ráda, že i přes určité drobné zdržení se konečně článek dočkal zveřejnění. Maminkám děkuji za spolupráci a časopisu Předškolák zase za poskytnutí časopisu k testování. Na závěr přeji našim předškoláčkům krásné prázdniny.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist