Jak maminky z VD otestovaly bio kosmetiku Saloos?

Rubrika: Testováno na VD

V uživatelském testování mělo pět z vás možnost vyzkoušet produkty českého výrobce certifikované biokosmetiky. A jak to dopadlo?

Česká firma Saloos byla založena v roce 1993 a letos slaví jednadvacet let své úspěšné existence. Už od svého vzniku firma důsledně používá jen ty nejčistší a nekvalitnější přírodní suroviny. Velmi si zakládá na tom, že její výrobky obsahují nejvyšší možný podíl čistých přírodních látek. Jako jedna z mála firem výhradně používá k výrobě rostlinné bio oleje lisované za studena, unikátní bio bambucké máslo a 100% přírodní esenciální oleje.

saloos_logo_barevne

Značka Saloos se stala synonymem pro špičkové tělové a masážní bio oleje, bio regenerační obličejové oleje, unikátní bio Karité balzámy, mateřskou a dětskou řadu, bio Kokosovou péči, květinové vody a spoustu další vysoce kvalitní přírodní kosmetiky určené k péči o všechny typy pokožky včetně jemné dětské.

Kdo testoval?

Z vyhlášené upoutávky byly vybrány: knizkova8, ludlinka, jana231, andelinka a pomocka

Co se testovalo?

Bio Karité dětský balzám, kde spojení hydratačního bio bambuckého másla, levandule, heřmánku a geránie vyživuje jemnou dětskou pokožku, zklidňuje zanícenou pleť a chrání ji před vnějšími vlivy. Relaxační přírodní produkt Bio kokosová péče Vanilla z bio kokosového oleje lisovaného zastudena a vanilky Bourbon, jež skvěle pěstí a regeneruje všechny typy pleti včetně senzitivní. Je mimořádně vhodný nejen ke každodenní péči o pokožku po koupeli ale i k masážím.

BK_detsky_balzamKokosova_pece_Vanilka_pred

Jak dopadlo testování?

1. Znali jste před tímto testováním kosmetiku Saloos? Pokud ano, jaké produkty jste již používali?

Andelinka: Ano, kosmetiku jsem znala – i když jen okrajově. Při masážích jsem používala olejíček Saloos, používal ho i můj masér.
Ludlinka: Ano, kosmetiku Saloos jsem znala už dříve. Používala jsem v těhotenství olej na celulitidu.
Knizkova8: Ano, masážní oleje.
Pomocka: Ano, znala. Používala jsem Argan revital balzám a olej a balzám z řady Erotika.
Jana231: O značce jsem slyšela, ale nikdy předtím jsem neměla příležitost ji vyzkoušet. Jsem ráda, že jde o českou kosmetiku (preferuji domácí firmy) a přírodní-bio kosmetiku. Velkou výhodou je, že neobsahují žádné chemikálie, které ve většině drahých krémech najdeme ve složení.

3. S kým jste testovali kosmetiku Saloos? Uveďte věk dítěte.

Andelinka: Testovala jsem se dvěma dcerkami ve věku 5 měsíců a 5 letsaloos_ludlinka.
Ludlinka: Kosmetiku jsem testovala s dcerou Terezkou – 7,5 roku.
Knizkova8: s Pepíčkem, 36 měsíců
Pomocka: S Emičkou, 6 let, s manželem, který chtěl také vyzkoušet.
Jana231: Uvedenou kosmetiku jsem testovala se svým 5,5 letým synem a skoro 3 letou dcerkou.

4. Máte vy sama problematickou, citlivou pleť?

Andelinka: Ano, mám. Často mi pokožka praská – hlavně v zimě, nebo pokud je namáhaná.
Ludlinka: Nedá se říct, že bych měla citlivou pokožku, jen přes zimu ji mám hodně vysušenou.
Knizkova8: ano
Pomocka: citlivou
Jana231: Sama mám poměrně dost citlivou pleť a ne každý krém mi sedne-u spousty z nich jsem cítila, že pleť je „v napětí“. Další mi zas nevyhovovaly z jiného hlediska (např. alergická reakce). U kosmetiky Saloos žádná alergická reakce nebo nějaké známky zhoršení nenastaly, právě naopak:-)

5. Má vaše dítě nějaké problémy s pokožkou (citlivost, ekzémy…)?

Andelinka: Dcerky mají po mně citlivou pleť, mladší má často praskající pokožku pod plenkou. Starší zase má pleť poměrně suchou a zejména po koupání ji musím dostatečně promašťovat.
Ludlinka: Ani dcera nemá citlivou pokožku ani ekzémy, ale vím podle syna, který má atopický, že se to může kdykoli změnit.
Knizkova8: Atopický ekzém
Pomocka: Citlivou
Jana231: Dcera má pleť bezproblémovou, hladkou, syn má o něco citlivější, na ekzémy ale nikdo z nich netrpí.

 saloos_jana231_1saloos_jana231_2saloos_jana231_4

6. Jak často jste se rozhodla používat oba testované produkty?

Andelinka: Produkt Bio Karité dětský balzám jsem nejprve použila na malou část pokožky – při koupání jsem mladší dcerce natřela část zadečku pod plenkou, starší dceři oblast rukou okolo loktů, které má velmi suché. Když jsem ráno obě dívenky zkontrolovala, pokožku měly hladkou, jemnou, stále pěkně voňavou a promaštěnou. Při příštím koupání jsem již použila na celé tělíčko pod plenkou a u starší rovněž na téměř celé tělo včetně obličeje a krku. Obě snášely produkt dobře, hezky jim voněl. Dobře se roztíral, byl příjemný i při vtírání do pokožky.

andelinka1andelinka5

Druhý produkt – Tělový olej Kokos-Vanilla jsem testovala na sobě. Velmi mě hned na první pohled zaujalo, že ačkoliv olej, byl v tuhém stavu. V návodu jsem se dočetla, že při teplotě 20-22°C je konzistence tuhá, při zahřátí na 25°C je již obsah tekutý. Tato inovace je velmi praktická – olejíček se nikde nevylévá, myslím, že je i menší spotřeba – naberu si na prst jen nepatrné množství a teplotou ruky se mi samo rozhřeje do požadovaného roztíratelného stavu. Vůně je velmi příjemná, moje oblíbená vanilka je dost výrazná, což mi vyhovuje. Opět jsem nejprve vyzkoušela po koupeli na menší část těla – lokty, kolena – kde mi pokožka často praská, a opět jsem i ráno viděla pokožku celistvou, nepopraskanou.
Ludlinka: Oba balzámy jsme používali denně, já ten svůj dokonce několikrát denně.
Knizkova8: Dětský balzám denně a Kokosový olej 2x týdně
Pomocka: Denně ráno a večer po koupeli
Jana231: Děti budu mazat po každé koupeli a stejně tak sebe, pravidelně. Teď před zimou a na zimu bude určitě ideální doba (vanilková vůně k zimě prostě patříJ. Budu jej používat pravidelně jako noční krém, po sprše na vlhkou pleť. Především na obličej, případně problematická místa (akné, suchá, namáhaná místa…).

Zaujalo mě rovněž jeho využití jako vlasovou péči, což jsem ještě netestovala, ale určitě v nejbližší době tak učiním.

7. Jak jste byla spokojená s produktem Bio karité dětský balzám? Pozorovala jste po použití u dítěte nějaké změny na pokožce? Jak se vám po použití jevila pokožka vašeho dítěte?

Andelinka: Víceméně jsem na otázku odpověděla v předchozí, takže jen shrnu, že u dětí jsem pozorovala zlepšení – pokožka byla vláčná, nepopraskaná, hydratovaná.
Ludlinka: S balzámem Bio karité jsem byla opravdu spokojená. Pokožka dcery byla krásně hebká a prokrvená. Ještě mi balzám vůní připomněl Ondřejovku, dětskou mastičku, kterou jsem saloos_knizkova1používala na miminka. Velmi příjemná vůně.Terezka se po koupání nechtěla mazat, ale s tímto balzámem se to změnilo. Používala ho i na obličej, než šla do školy. Což před tím nikdy nedělala.
Knizkova8: Pokožka dítěte byla jemnější,vláčná a voňavá.
Pomocka: Spokojena. Pleť působí zklidněně a zdravěji.
Jana231: Já i děti jsme naprosto spokojeni s tímto balzámem. Prvotní dojmy dětí? Dcera: Jé kočička… Syn: Ten krásně voní, ale už nás honem namaž:-)
Po jemném vmasírování byla jejich pleť ještě více hladká, heboučká, krásně vláčná a nádherně provoněná.

K mému úžasu kůži dětem zjemnil dokonce do druhého dne. Děti byly spokojené –radost pohledět:-)

8. Jak jste byla spokojená s produktem Bio kokosová péče Vanilla u vás? Pozorovala jste po použití na své pokožce nějaké změny? Jak se vám po použití jevila vaše pleť?

Andelinka: Po použití u sebe jsem rovněž cítila pozitivní zlepšení – pokožka byla promaštěná, svěží, nevysušená, vláčná.
Ludlinka: Do produktu Bio kokosová péče  Vanilla jsem se zamilovala. Neudělala jsem bez něj ani krok. Brala jsem  si ho sebou i do práce. Používala jsem ho po koupání a sprchování na celé tělo, v práci na ruce a dokonce jsem ho používala i na vlasy, místo krému a vosku. Nádherná vůně, trochu jsem měla strach z toho kokosu, ale dohromady s vůní vanilky nádherná kombinace.
Knizkova8: Po použítí Kokosové péče jsem měla cca půl hodiny zarudlou pleť a i mírné svědění, což ustalo a pak byla pleť jemná. Na obličej jsem ho použít nemohla.

saloos_knizkova2saloos_knizkova3

Pomocka: Velmi spokojena. Používala jsem na problematická místa na obličeji a na u mě citlivou kůži na loktech. Pokožka je méně citlivá, jakoby zdravější i na pohled.
Jana231: Opět velká spokojenost i s tímto výrobkem. Nemám, co bych mu vytkla. Vůně vanilky v kombinaci s kokosem je úžasná a po nanesení je příjemně hřejivá, což mi plně vyhovuje. Produkt jsem vyzkoušela nejprve na obličej a po koupeli na ruce. Krásně je promazal a zvláčnil.

Podobně jako u dětského balzámu ještě 2.den ráno byla pleť mnohem víc hladká, jemná, zvláčněná, zkrátka jak v bavlnce a nic ji nechybělo:-)..

9. Jak jste byla spokojená s roztíratelností obou produktů k testování? Měla jste problém s následnou „mastnotou“.

Andelinka: Roztíratelnost byla adekvátní, nebylo nutné použít nějakou hrubou sílu na vetření, ba naopak, natřený prst pěkně po pokožce klouzal. U tělového oleje velmi oceňuji zvolenou konzistenci produktu, přijde mi velmi praktická. Ani u jednoho výrobku jsem nepozorovala „mastnou“ pokožku.
Ludlinka: Dětský balzám byl trošku tužší, ale v rukou krásně povolil a šel roztírat. s mastnotou jsem problém neměla, protože se docela rychle vstřebal. jen u produktu Bio kokosová péče, jsem musela použít špachtičku na nabírání, protože mám delší nehty a krém pod ně  dostával.

Po nabrání byl krém opravdu jako hoblinky kokosu, ale hned se krásně rozpustil

Knizkova8: Oba přípravky se roztírali velice dobře, jen po Kokosové péči byla pokožka dlouho mastná.
Pomocka: Dobře se nanáší i rozdírají. Používala jsem menší množství přípravku, takže jsem se zbytky na pokožce neměla potíže

saloos_rene2saloos_rene3

Jana231: S nanášením nebyl problém, zato problém s následnou mastnotou jsem zpočátku měla u krému Vanilla (když jsem nanesla jej na suchou pokožku, vsákl se až za pár hodin). Připadá mi, že na vlhčí kůži se vsákne mnohem rychleji, proto aplikuji spíše po sprše, případě na noc:-)

11. Doporučila byste používání Bio karité dětského krému a Bio kokosové péče Vanilla i ostatním?

saloos_rene5Andelinka: Určitě ano, zejména lidem, co mají citlivou suchou pokožku, která často praská a má tendence se loupat.
Ludlinka: Oba krémy bych určitě doporučila, už se tak i stalo, protože jsem kosmetiku vychválila všem kamarádkám.
Knizkova8: Zcela jistě.
Pomocka: Ano, určitě, je to kvalitní kosmetika.
Jana231: Určitě každému doporučuji oba výrobky:-) Důvodů je celá řada.

Skvělá vůně, šetrné k pokožce, hydratují, příznivá cena(s ohledem na to, že jde o výrobky BIO) a mnohostranné využití (např. levandule krásně hojí a je protizánětlivá, Vanilla odbourává únavu, stres . Další skvělá věc, že mají být výborné také na popáleniny, svědící vyrážky, štípance, ekzémy, osobně však zatím netestováno :-(.

12. Koupila byste si po testování i další produkty kosmetiky Saloos?

Andelinka: Již dříve jsem nějaké produkty používala – k promaštění pokožky po koupání, na masáže apod., ráda bych vyzkoušela i další, například jiné vůně apod. Věřím této značce, opakovaně jsem s ní měla dobré zkušenosti.saloos_rene4
Ludlinka: Ano už se rozhlížím v drogériích jestli tuto značku prodávají, určitě budu kupovat. opravdu perfektní přírodní péče. Jen po koupání bych dala přednost oleji před krémem. Láká mě ta čokoládová řada.
Knizkova8: Ano
Pomocka: Ano, koupila.
Jana231: Ráda si tuto kosmetiku koupím někdy znovu a plánuju vyzkoušet i další verze od Saloos. Určitě je z čeho vybírat.

Láká mě zopakovat Vanillu, vyzkoušet některou z květinových pleťových vod, z balzámů Levandulový či Limeta, pro blízké Devatero kvítí + Eukalyptus (na studené nohy, bolesti zad a ztuhlé svaly) 

13. Je něco, co byste k testovaným produktům vzkázala ostatním maminkám?

Andelinka: Jsem moc ráda, že jsem měla možnost se do tohoto testování zapojit, byla to pro mě nová možnost, jak se dostat k nějakému výrobku, který mi přišel zajímavý, ale neměla jsem odvahu si ho rovnou koupit s tím, že to bude možná zase jeden z mnoha, které vyzkouším, nebude mi vyhovovat a skončí v hromadě „krémů“, které jsem v dobré víře už tolikrát koupila a neměly slibované účinky.

V tomto případě jsem ráda, že to nebyla opět tato zkušenost, byla jsem velmi příjemně překvapená. Navíc oceňuji, že jsou to výrobky české, přírodní a v bio kvalitě.

Ještě jednou moc děkuji za možnost testovat a v případě dotazů se na mě mohou ostatní maminky obrátit pro upřesnění se svými dotazy.

andelinka4andelinka2

Ludlinka: Ostatním maminkám bych vzkázala, že jestli chtějí kvalitní a příjemnou kosmetiku tak ať vyzkouší Saloos. Nemám obavy, že by byly nespokojené.
Knizkova8: U Kokosové péče je opravdu třeba se přesvědčit o citlivosti pleti před používáním, protože kokos jako ořech je alergen a může lidem s velmi citlivou pokožkou způsobit menší problémy. Dětskou péči bych brala už pro kojence, pokud ještě někdy budu mít malé, určitě sáhnu po tomto prostředku.
Pomocka: Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému, ale Saloos za vyzkoušení rozhodně stojí.
Jana231: Určitě vyzkoušejte:-)

Tuto kosmetiku mohu jen doporučit.  Vzhledem k tomu, že je vhodná i na citlivou pokožku, troufám si tvrdit, že nešlápnete vedle.

Partnerovi tohoto testování, společnosti Saloos, patří velký dík za poskytnutí produktů k testování. Firmě přejeme mnoho dalších úspěchů a především nespočet spokojených zákazníků.

Nepřehlédněte!

Podívejte se také do speciální fotogalerie, věnované testování kosmetiky Saloos.

Přečtěte si, jak dopadlo redakční testování kosmetiky Saloos.

V článku byly použity fotografie maminek, které se tohoto testování zúčastnili.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist