Háčkované wixx makarony

Rubrika: Testováno na VD

Před časem jsem si na poště vyzvedla balíček, který obsahoval dvě klubíčka na stránkách VašeDěti.cz již dříve představených Wixx makaronů™, a to v barvě čokoláda – odstín 009 (250 g) a šeřík – odstín 003 (50 g).

Makarony_1Ještě když byl balíček na cestě, jsem se Petry ptala, jaké jsou instrukce. “No, něco z toho udělej, třeba panenku, a pak o tom napiš pár řádek, jak se Ti s makarony pracovalo.”

Množství příze a barevná kombinace se mi na panenku moc nehodily, tak jsem přemýšlela, co jiného. Praktického, aby to nebyla tvorba jen tak, ale vzešlo z toho něco pro mě použitelného.
Napadla mě “miska” na drobnosti nebo taška. Volba nakonec padla na tašku (mmch – dvě varianty jsou i v brožurce, která byla v balíčku přibalena – přehled odstínů a ukázka výrobků).
Ještě mi chyběl háček – dle doporučení vel. 7-9. Koupila jsem háček vel. 7 i 9, a oba vyzkoušela, ale protože mám tendence háčkovat volněji, vybrala jsem menší, aby výsledný výrobek byl pevnější. A pustila se do práce.
Začala jsem čokoládovou přízí řetízkem na 30 ok a celou tašku háčkovala polosloupky. Uháčkovala jsem dvě řady polosloupků, ve třetí “tvarovala” ucho – uháčkovala jsem 10 poloslouků, řada zpátky. Prostředních 10 oček jsem vynechala. Obdobně jsem uháčkovala dvě řady na 10 polosloupkách na druhé straně. Třetří řada už zase na všech očkách.

Makarony_2 Makarony_3
Pak jsem háčkovala celé řady polosloupků tak dlouho, až jsem měla požadovanou délku (asi 36 řad) a vypracovala druhé ucho.

Makarony_4
Výsledný tvar jsem přeložila napůl a hnědou přízí jsem sháčkovala obě strany tašky. Volné konce příze jsem začistila po rubu. Tašku jsem obrátila lícem ven. Ucha jsem obháčkovala šeříkovou přízí.
Okraj tašky jsem také obháčkovala touto kontrastní přízí, tentokrát račími sloupky (krátké sloupky, ale háčkované zleva doprava).

Makarony_5 Makarony_6
Hotová taška má rozměry cca 30 cm na šířku a 28 cm na výšku – tak akorát třeba na pár drobností na odpolední vycházku, na knížku, blok a tužku, či malé klubíčko a háček.

S materiálem se mi pracovalo dobře. Příze Wixx makarony™ byla víceméně rovnoměrně silná, jen asi dvakrát byla silnější či slabší než ve zbytku klubíčka. Díky její síle a velikosti háčku, se kterým se má pracovat, práce rychle přibývala. Celou tašku jsem vyrobila víceméně za jedno odpoledne (asi 4-5 hodin).
Příze na mě na omak působí jako s příměsí polyesteru, ale na rozdíl od něj tím, že je 100% bavlněná, při práci nevysušuje ruce (což se mi občas u přízí s umělou pířměsí stává).
Ještě jsem zvědavá na stálobarevnost, až budu výrobek prát.

A asi budu muset brzy objednat další klubíčka – holky kolem mě při tvorbě neustále kroužily a vyzvídaly, co to je, co z toho bude a pro koho. Tak jim budu muset taky něco vyrobit, než budou háčkem vládnout samy.
Ráda bych zkusila vyrobit (sedací) polštáře, koberce (ať už do dětského pokoje nebo jako deku na zahradu) či třeba přehoz přes postel.
Uvidíme časem…

Napsal/a: Jarmuschka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist