Zahrajte si o vánoční balíčky pohádkových knížek!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

K Vánocům pohádky prostě neodmyslitelně patří. A ty v té knižní podobě patří určitě k vyhledávaným – nejen mezi dětmi. Pojďte se mnou do pohádkového světa…

Jedna krásnější, než druhá. Jakou ale vybrat? Co třeba tyto?

Tři bratři Zdeňka Svěráka

zdenek sverak_tri_bratri_titulkaJsou tři pohádky, které by měl každý znát: O šípkové Růžence, O Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách.

Kdo viděl film Tři bratři, ten si je touto knížkou připomene, a kdo ho neviděl, ten si je užije v nečekaném spojení. Na stříbrném plátně hraju vypravěče, který umí psát i malovat. Ale ve skutečnosti jsem výtvarné nemehlo.

Všechno za mě kreslil a maloval Václav Šlajch, na jehož obrázcích si vaše oči v knížce určitě pochutnají.
Zdeněk Svěrák

Pohádkový příběh, který vznikl na motivy minioper z dílny oblíbené autorské dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, dostal svou další podobu – knižní. Vyprávění o osudu bratrů a jejich hledání štěstí je v knize doplněno ilustracemi, které připomenou také děj filmové pohádky. Ilustrátor Václav Šlajch připodobnil jednotlivé kresby výjevům z filmu.

„Zapomeneš na bábu z mokřin. Máš těžkou hlavu, celou zemi v ní nosíš. Dneska slibuješ a zítra pro samé štěstí zapomeneš.“
Tentokrát zavrtěl rozhodně hlavou král:
„Mám toho moc, ale nezapomenu. Mé královské slovo. Pro takové případy si dělám uzel na kapesníku, aby mi stále připomínal, co nesmím zapomenout.“
A ten uzel na svém kapesníku si uvázal.
„Tady máš lektvar, králi,“ řekla stařena a podala mu lahvičku s ještě teplou tekutinou. „Ať ti přinese štěstí. Budu čekat!“

Před chatrčí král raději hned svěřil rádcům, kam všude bude třeba královně zázračnou vodičku kápnout, pro případ, že by to neudržel v paměti.


Pohádky z mravenčí chaloupky

pohadky_z_mravenci_chaloupky_titulkaV chaloupce u jetelových trojlístků se zabydleli dva bráškové – mravenečkové Kamil a Emil. Mají spoustu kamarádů, takže o napínavé a veselé příhody nebude nouze.

Co způsobila houpačka z pavučiny?
Kdo pomohl mravencům vrátit na oblohu sluníčko?
Jak se strašilka Jarmilka učila strašit?
Proč ovocná muška Miluška tolik plakala?

Bohatě ilustrovaná pohádková vyprávění s malými hrdiny, kteří zažívají velká dobrodružství, si zamilují děti i rodiče.

Pod stonkem pampelišky seděl malý brouček v kalužce slziček a usedavě plakal.

„Proč pláčeš? Co jsi zač? Tebe my neznáme?“

Brouček zvedl hlavu a smutně se podíval uslzenýma očima.
„Mě nemůžete znát. Létám, jen když je tma. Jsem světluška Bohuška. Smutná jsem proto, že dnes budu všem kamarádkám světluškám jenom pro smích.“

Zbytek ukázky si můžete přečíst v článku, kterou jsme pro vás na VD připravili

pohadky_z_mravenci_chaloupky_ukazka3pohadky_z_mravenci_chaloupky_ukazka2


Ducháčkovic rodina – aneb Strašidla mezi námi

duchackovi_titulkaSeznamte se s Ducháčkovými!

Tatínek Mlživoj, maminka Blanka a jejich tři neposední potomci, jsou milá strašidla, kterých se rozhodně nemusíte bát. Lidí se sice trošku straní, ale když na to přijde, rádi jim v lecčem pomohou. Nezbedové Simon, Olivie a Bubi jsou samá lumpárna a skopičina, takže o dobrodružství a zábavu nebude nouze.
Jaké to bylo, když na Simona přišla duší puberta a začal řádit jako utržený ze řetězu?
Jak to dopadlo, když si sourozenci Ducháčkovi vzali do parády strašidelný zámek, který sliboval děsivé zážitky, ale byl spíš k smíchu, a nikdo do něj nechodil?
Co to udělá s televizí, když se na anténě začne houpat rozpustilý duch?
Nechte se pozvat do tajemného světa duchů, nuda tam rozhodně nebude!

Po dvou dnech Adalbertovy přítomnosti se Ducháčkům poněkud ztenčily zásoby ve spíži, byl rozbit a rozebrán přístroj na domácí jinovatku a jednou se po nezdařeném pokusu linul po celém domě zápach zkaženého sýra. Vzhledem k Adalbertově pověsti to Ducháčkovi považovali za velmi klidný průběh návštěvy.

Bubi se od strýce držel dál a nenápadně přenášel dobroty ze spíže do svého pokoje. Simon jednou omylem při duší hře „Hop kop lop“ vstřelil míč přímo do strýcova okna a od té doby byl u strýce na černé listině. Jen Olívii Adalbertova provizorní laboratoř vyloženě zajímala. Občas nenápadně nakoukla dovnitř a užasle sledovala různé barvy kapalin v bandaskách, mlžný mikroskop a spoustu tabulek se vzorci, šipkami a čísly. Dokonce si od strýce půjčila knihu tajných lektvarů, poté co ho opakovaně ubezpečila, že ji nikde neztratí, nezapatlá ani nepohodí.

Zbytek ukázky najdete v článku, který jsme pro vás na VD připravili.

Zajímá vás, jak vůbec vznikl nápad na knížku s duchařskou tématikou autorky Sandry Vebrové? Vše se dočtete tady.


Vyhrajte balíčky pohádkových knížek!

pohadky_z_mravenci_chaloupky_ukazka1Líbí se vám představené tituly? Zcela určitě jsou to krásné knížky, které potěší každé dítko. My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment připravili soutěže, ve které můžete vyhrát celé balíčky! Tři z vás mají možnost získat balíčky, ve kterých budou všechny výše uvedené knížky. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž o vánoční balíčky pohádkových knížek běží od 8. do 21. prosince 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat první šlapací kolo?

Pamatujete si své první kolo? Možná jste ho jako já našli pod stromečkem, možná to byl dárek k narozeninám. A

Čtu dál →

Pravda a lži o kontaktním rodičovství

Možná jste tenhle název už slyšeli a možná ne. Tak jako tak, pokusím se vám ozřejmit, co to doopravdy

Čtu dál →

[Soutěž] Rozčesejme Česko

Účes do školy a do školky během chvilky? Jde to! Díky knize Rozčesejme Česko přestává být česání sci-fi! 3

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist