Zahrajte si o jeden z nejkrásnějších příběhů všech dob!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Co se vám vybaví, když se řekne „Malý princ“? A co vznikne, když se spojí nádherný příběh s ilustracemi Heleny Zmatlíkové?

Bezpochyby pak máme před sebou dílo, které se skutečně může pyšnit slovy „nejznámější“ a „nejkrásnější“.

Není pohádka jako pohádka

Tento popis vystihuje velmi dobře snad nejznámější dílo moderní literatury od francouzského spisovatele, publicisty a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Vyprávění, které poprvé vyšlo v roce 1943, se dočkalo četných vydání a bylo přeloženo do mnoha jazyků.

Nyní vychází titul Malý princ v novém vydání po 55 letech s kouzelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové v Nakladatelství Fragment!

Malý princ – filozoficko-pohádková alegorie, je souborem úvah a rozjímání nad závažnými tématy jako jsou přátelství, dobro a zlo, moudrost, otázky života a smrti.

Autorem nejznámějšího díla moderní literatury je francouzský spisovatel a pilot Antoine de Saint-Exupéry. Sám v příběhu vystupuje jako vypravěč, který se v poušti setkává s malým princem a promlouvá s ním.

Vyprávění, které v sobě nese hluboké poselství a také celou řadu filozofických otázek, se dočkalo již celé řady zpracování – vzniklo několik filmových adaptací, včetně filmového muzikálu, dvou oper a animovaného seriálu.

Knižní verze se řadí mezi nejprodávanější knihy všech dob po celém světě.

Anotace:

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale maly_princ_titulkarozhodně patří.

Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy.
Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti.
O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…

Ukázka z knihy:

Tak jsem žil sám, aniž bych měl možnost si s někým opravdově popovídat, až do doby před šesti lety, kdy se mi na saharské poušti porouchal motor. Něco se v něm pošramotilo. A protože jsem s sebou neměl mechanika ani cestující, chystal jsem se složitou opravu zvládnout úplně sám. Byla to pro mě otázka života a smrti. Pitnou vodu jsem měl stěží na osm dní.

První večer jsem tedy usnul na písku, tisíc mil vzdálený od jakékoliv civilizace. Byl jsem osamělejší než trosečník na voru uprostřed oceánu. Dovedete si asi představit moje překvapení, když mě za svítání probudil legrační hlásek.
Povídal:
„Prosím, prosím… nakresli mi beránka!“
„Cože?“
„Nakresli mi beránka…“
Vyskočil jsem, jako by do mě uhodil blesk. Pořádně jsem si prom nul oči. Dobře jsem se podíval. A spatřil jsem maly_princ_ukazka1malého, prazvláštně vypadajícího človíčka, který si mě vážně prohlížel. Tady je jeho nejlepší portrét, jaký se mi později povedl nakreslit.

Můj obrázek ale určitě není tak půvabný jako model sám. Není to moje chyba. Dospělí mě od mé malířské kariéry odradili, když mi bylo šest, a tak jsem se nenaučil nakreslit nic jiného než zavřené hroznýše a otevřené hroznýše.
Na to zjevení jsem tedy koukal s vyvalenýma očima. Nezapomeňte, že jsem se nacházel tisíc mil od civilizace. A nezdálo se, že by můj malý človíček zabloudil, ani že by umíral únavou, hlady, žízní či strachy. Vůbec nevypadal jako dítě ztracené uprostřed pouště tisíc mil od civilizace.

Když jsem byl konečně schopný promluvit, řekl jsem mu: „Co tady děláš?“
A on jen tichounce zopakoval, jako by šlo o něco závažného:
„Prosím, prosím… nakresli mi beránka…“

Zahrajte si o nejznámější příběh všech dob!

maly_princ_ukazkaPříběh Malého prince by snad neměl chybět v žádné knihovničce. Pokud jej ještě nemáte a chcete vlastnit skutečně nádherné zpracování, pak byste si neměli nechat ujít vydání, v němž kouzelný příběh Antoina de Saint-Exupéryho doplňují nádherné ilustrace naší přední kreslířky, Heleny Zmatlíkové.
My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment připravili také soutěž, ve které si můžete zahrát právě o výtisky této úžasné knihy. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s příběhem Malého prince běží od 26. ledna do 8. února 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Výhra dneska v pořádku dorazila,je to opravdu pěkná knížka.

 • meggi41

  Kdyz jsem Maleho prince cetla,po prve v anglictine,byla jsem unesena,poucne,krasne…
  😉

 • Marci55

  Krásný příběh a pořád vděčný

 • knížka je to pěkná,šikla by se mi pro kluka ,má rád knížky

 • anabell

  jé to by byl hezký dárek pro mého malého prince doma 🙂 ilustrace H. Zmatlíkové má rád a knížka by se mu určitě líbila 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist