Vyhrajte měsíc s výrobky Jaroměřické mlékárny!

Rubrika: Soutěže, Zdravá výživa

Máme pro vás další fotosoutěž! Tentokrát se zaměříme na téma mléka a mléčných výrobků. Přidáte se?

Vyhlašujeme fotosoutěž s názvem Síla mléka!

Partnerem fotosoutěže je Jaroměřická mlékárna, která jde cestou kvality  a tradičních postupů.

Dobrý sýr není žádná věda

Skutečně víte, co jíte? U výrobků Jaroměřické mlékárny se žádných nepříjemných překvapení bát nemusíte. Její tvarohy, sýry a pomazánková másla se vyrábějí tradičními postupy výhradnějaromericka_mlekarna_white z domácích surovin a přímo v Jaroměřicích nad Rokytnou. Neobsahují „éčka“ a díky své mimořádné kvalitě získaly celou řadu významných ocenění.

Zdravý životní styl bývá poslední dobou skloňován ve všech pádech. Jeho součástí je zdravá strava a kvalitní potraviny. Rádi bychom jedli chutné potraviny, vyrobené z dobrých surovin a byli si jisti, že jejich výroba podléhá přísné kontrole. Raději si také zkontrolujeme, zda výrobce nenahradil příchutě chemickými přísadami tzv. „éčky“. A co kdybychom také podpořili lokální výrobce? Zejména ty, kteří užívají klasických výrobních postupů a receptur, které se osvědčily už našim předkům a na jejichž tradici se odkazují. Jak ale takové potraviny v obchodech najít? Jsou vůbec k dostání?

Tradice a kvalita v podání české mlékárny

V řadě oblastí se na dovoz spoléhat nemusíme. Mlékárenství má u nás dlouhou foto_jmtradici. Příkladem může být Jaroměřická mlékárna, která se nedávno vrátila do rukou českých majitelů, kde se počátek výroby datuje už od roku 1937.

Její sortiment se zpočátku soustředil na tvarohy a polotvrdé sýry, postupně se přidaly polotvrdé sýry, smetanové sýry a  pomazánková másla.                                                                                                            

Jde to i bez „éček“

Filozofii výroby staví v Jaroměřické mlékárně na několika zásadách. Produkty vyrábějí výhradně z českých surovin, tradičními postupy a bez nebezpečných konzervačních látek typu E – takzvaných „éček“. O tom svědčí certifikát CEFF. Jeho logo na obalech potravin upozorňuje spotřebitele na absenci těchto kontroverzních látek ve výrobku. Dále je Jaroměřická mlékárna držitelem certifikace IFS zaručující standard pro bezpečnost potravin s jednotným systémem hodnocení pro kvalifikaci a výběr dodavatelů. Řada jejích výrobků se může pyšnit oceněním „Klasa A“ a smetanový sýr Fénix i Archivní sýr dokonce titulem „Regionální potravina“ kraje Vysočina, který uděluje ministr zemědělství těm nejkvalitnějším lokálním produktům.

Archivni_syr_Jaromericka_mlekarna_49,90KcFenix100g_18,90KcJaromericky_mix_59,90Kc

Vyberte si kvalitu

Česká republika bohužel nepatří k zemím, kde pro kvalitní potraviny stačí bez rozmyslu sáhnout do regálu obchodu či supermarketu. I stejné produkty stejných výrobců tu často mívají různé složení a tedy i různou kvalitu oproti jejich ekvivalentům na západě. Přemýšlejte o tom, co kupujete, dříve než doma u stolu. Věnujte svou pozornost složení potravin, zajímejte se o jejich původ a způsob výroby. Ochutnejte výrobky Jaroměřické mlékárny, kde vědí, že dobrý sýr či pomazánkové máslo není žádná věda (ani chemie). Dopřejte si chuť s tradicí.

Svačinky bez éček – blog plný zdraví a inspirace:

www.mlekarna.cz/cz/svacinky-bez-ecek

Jaroměřická mlékárna nyní přichází s novým projektem, kterým je první český foodblog zaměřený na přípravu jídel bez nežádoucích „éček“. Cílem je přesvědčit veřejnost, že zdravý životní styl, ke kterému svačiny určitě patří, není žádná věda. Recepty na blogu jsou převážně jednoduché a časově nenáročné. Zdůrazňují využití konkrétních zdravějších ingrediencí v běžných pokrmech. Dvorním dodavatelem surovin je Jaroměřická mlékárna.

„Blog odpovídá filozofii Jaroměřické mlékárny,“ říká Bedřich Štecher, majitel a ředitel Jaroměřické mlékárny, a dodává: „V Jaroměřicích nad Rokytnou sázíme na kvalitní suroviny a tradiční výrobní procesy. Mléko kupujeme jen od místních farmářů a nepoužíváme žádné konzervanty, umělá barviva ani sladidla. Naše výrobky jsou poctivé a české. Věříme, že lidé takovýmto produktům budou dávat přednost stále častěji.“

Fotosoutěž na téma Síla mléka

Pravidla

 • Fotografie na uvedené téma vkládejte do fotogalerie s názvem Fotosoutěž – Síla mléka.
 • Fantazii se meze nekladou, je jen na vás, co si pod pojmem Síla mléka představíte. Fotografie se ale musí týkat tématu Mléko a mléčné výrobky.
 • Nezapomeňte své fotografie popsat.
 • Jeden soutěžící může vložit maximálně 3 fotografie.
 • Soutěžní fotografie lze vkládat do 26. 10. 2014 (včetně).
 • Výherce určí redakce (zohledňuje se dodržení tématu, obsah snímků, popisky, případně budeme přihlížet i  k hodnocení ostatními uživateli).
 • Vyhodnocení fotosoutěže bude na VD zveřejněno nejpozději 15. listopadu 2014.

Ceny pro výherce

Partner fotosoutěže, Jaroměřická mlékárna, věnuje do soutěže 5 poukazů na měsíc s výrobky Jaroměřické mlékárny. Hodnota jednoho poukazu je 1.000 Kč. V ceně poukazu je doručení i obsah dvou balíčků s výrobky Jaroměřické mlékárny. Produkty budou výhercům doručeny až domů!

JM_image1_zuzanamachova

Těšíme se na vše příspěvky!

Foto: Zuzana Machová

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Mámy hledají zdraví v tvarohu,ten říká:já vždy pomohu,
  je li něco bez chuti svým dětem to nenutí!

 • Manželka stále kupuje vaše výrobky a když přijdou vnoučatká na návštěvu, vždy si pochutnávají. Takže na víkend máme pro ně vždy plnou chladničku…

 • Petra Vymětalová

  Tak už máme od včerejška jeden soutěžní snímek 😉 Kolik jich přibyde dnes?

 • bamiska

  tuto znašku mám velmi velmi ráda, a opravdu je velmi chutná….no co mi budem fotit to nevím..

 • Králíček4

  to vypadá dobře,škoda pro nás nic,máme alergii na kravské mléko,ale nemusím se zúčastňovat všeho 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist