V posledních týdnech jsme pro vás připravili několik ukázek z knih pro rodiče, které byly napsány především kvůli dětem. Jednu z nich jste již mohli u nás i vyhrát, tentokrát si zasoutěžíme o obě dvě. Vyhrát můžete knihy Lžička plná cukru…, Vychováváme děti a rosteme s nimi a jako bonus také Nevšední hrátky se všedními věcmi, ze které jsme ukázku připravili na zítřek.
Než přejdu k pravidlům soutěže, podívejme se na možné výhry.
Jako první bych vám ráda představila knížku, se kterou jste se tu ještě nesetkali – Nevšední hrátky se všedními věcmi. Je věnovaná rodičům těch nejmenších dětí – od narození do 18 měsíců. Najdete v ní 40 námětů, jak děti i sebe zabavit a ještě je i něco málo naučit. Každý z námětů obsahuje stručný úvod do situace, ke které běžně během dne dochází v mnoha a mnoha rodinách – podáváte miminku dudlí, stříháte mu nehtíky, krmíte ho, hraje si s ovladačem na televizi, snaží se zdolat schody, pomáhá při věšení prádla… Za tímto úvodem následuje extra tip, jak tuto činnost využít ke hře či jak ji zvládnout. Další stránka je věnovaná tematické říkance s obrázkem, který si s dětmi můžete vybarvit. Nechybí ani doporučení, pro jak velké děti je hravá aktivita vhodná a ikonky označující, jaké schopnosti a dovednosti tímto způsobem u svého dítka rozvíjíte.
Lžička plná cukru… přináší 150 praktických rad a nevšedních triků, s jejichž přispěním si výchovu osladíte zábavou a fantazií. Kniha je plná inspirativních nápadů ke zvládání každodenních situací. Poradí vám, jak se poprat s nevhodnými slovy, nechutí cvičit na klavír, jak zábavnou formou pomoci dětem se čtením i psaním. Je tu také řada námětů k tvoření a vyrábění.
Prostě si užijete dost zábavy, naučíte se udělat si na své děti čas a některé stresující momenty vyřadíte se svého rodinného života.
Připomínám ještě zveřejněné ukázky: Pomoc, tady máma v domácnosti, vysvoboďte mě!, Jízda autem a čekání, Vzteklí šotci
Knihu pro rodiče malých i velkých dětí Vychováváme děti a rosteme s nimi, jsme vám už představili v rámci předchozí soutěže v článku Letní tipy do rodičovské knihovničky. Dle ohlasu u zveřejněných ukázek (Jak pochopit chování dítěte, Když komunikace nefunguje, Láska, Láska není odměna) usuzuji, že si soutěž o ni zopakujete rádi.
Ale teď už k soutěži – co je vaším úkolem?
Chcete-li vyhrát některou z těchto knih nabitých výchovnými radami a triky, podělte se s námi o ty svoje.
Napište článek o tom, jak jste se sami vypořádali s různými výchovnými situacemi, jak řešíte konkrétní výchovné problémy či jak se jim snažíte předcházet. Budeme se těšit na konkrétní rady a triky, které jste sami vyzkoušeli a které se vám osvědčily.
Své články posílejte prostřednictvím našeho webového formuláře, k článku nezapomeňte přiložit alespoň jeden obrázek nejlépe čtvercových rozměrů, který použijeme do úvodního odstavečku. Budete-li chtít přiložit více obrázků, využijte emailovou adresu redakce@vasedeti.cz.
Samozřejmě musíte být autorem jak článku, tak zaslaných fotografií, nebo mít práva k jejich zveřejnění. Článek zařazený do soutěže nesmíte zveřejnit na jiných internetových stránkách ani v dalších médiích, což platí jak v průběhu soutěže, tak po ní.
Soutěžní příspěvek by měl mít alespoň 300 slov.
Příspěvky můžete posílat až do konce září 2010.
Podrobná pravidla soutěže najdete ZDE. Jakékoli dotazy k tomuto kolu soutěže můžete psát přímo pod tento článek.
Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (14 vyjádření)
Pingback: Jak jste psali o svých zkušenostech s výchovou dětí? | VašeDěti.cz ()
Pingback: Bylo tu, není tu | VašeDěti.cz ()
Pingback: Vychováme knihomola? | VašeDěti.cz ()
Pingback: Modrá, žlutá, zelená… | VašeDěti.cz ()
Petro, mám v hlavě taky článek do tohoto tématu, ale jak tu bylo řečeno – není čas:-( Ještě že jsi připoměla do kdy posílat, tak to už moc času teda nemám:-( No, zkusím to sepsat a poslat:-)Snad to stihnu.
Peti, a ty za mě napíšeš to, co musím do zítra odevzdat? 😉 Dělám maximum pro to, abych pracovní věci stihla a mohla sepsat soutěžní články. Ach jo – nejdřív práce, potom zábava. 🙁
Ceny jsou myslím moc pěkné! 🙂
Asi chybí ten čas na psaní článečků.
Osobně dost pokukuji po knížce Lžička plná cukru, chystám se do knihovny, zda tam už bude k vypůjčení. Nedávno byla u nás beseda s překladatelkou této knihy, chystala jsem se, ale bohužel jsem to nestíhala.
kekunko, tak to vychází – jeden dnes, jeden zítra 😉
Ještě někdo?
Peti, mě to téma naopak vydatně zaujalo! Mám v hlavě dva články, ale nevím, zda je stihnu do zítřka sepsat. 🙁 Moc ráda bych, ale nějak nestíhám…
Tak jsem myslela, že téma je tak obsáhlé, že se sejde spousta zajímavých článků, a ono se to naopak vůbec neujalo 🙁 Nebo byly málo zajímavé ceny do soutěže?
Každopádně to nevzdám a na říjen zkusím naplánovat další kolo této soutěže, třeba se mi podaří trefit lepší téma nebo vybrat zajímavější ceny…
No taky asi moc nepřispěji – máme doma 20ti měsíčního drobečka a období vzdoru je někdy naprosto vyčerpávající a málokdy něco zabere na zklidnění. Na veřejnosti se spíš modlím, aby se to nestalo a když už se to stane a je možnost, dítě chytím a raději odcházím někam do ústraní, občas zabere rychle ho něčím zabavit, občas pomůže hračka, kterou dlouho neviděl, nebo se snažím s úžasem ve tváři mu ukázat něco zajímavého. Rady a promlouvání do duše naprosto selhaly.
Co se týče dudlíku – máme už jen na noc , přes den ho malému bereme a dáváme na vyvýšené místo a neteskní po něm.
A zábavná historka – nějak si nemůžu vzpomenout , spíš na tu horší, kdy mě studený pot oblije pokaždé, když jsme venku mezi spoustou lidí a prcek začne hezky ukazovat, jak se vytírá podlaha vlastním tělem :o((
Ja mám asi trošku ľahkú výchovu, pretože mám kľudné a veľmi dobré dieťa. Malý je na svoj vek veľmi poslušný, nemá problém sa deliť o hračky, aj keď má len 20 mesiacov…..jediné, čo sme mali veľký problém bolo naučiť sa poriadne papať. Počas dňa jediné čo chcel jesť bolo v podstate mlieko, trošinku jogurty, kaše a polievky, ale veľmi málo. Dlho som sa trápila a hľadala cestu, ako ho „naučiť“ jesť, ako ho motivovať, aby sa na jedlo tešil. Až na 17 mesiacov sme našli cestu. Základom bolo zmeniť celý režim jedenia, čo asi väčšina mamičiek pozná. Miesto mlieka ráno dostal jogurt, miesto desiate dostal polievku, obed bol často zemiak a nič iné, ale to už bolo viacej ako inokedy, potom ešte ovocie na olovrant a kašička na večeru, pred spaním mlieko. Len ten, kto zažil každodenný boj o každučkú lyžičku jedla vie, aká som bola šťastná, keď sa po pár dňoch naše nejedenie zmenilo na jedenie. Ale veľkú úlohu zohralo aj zabávanie pri jedení. Hračky, spievanie, rozprávka…to všetko nám pomohlo a teraz už môj chrústik pekne papá, sám si jedlo pýta, keď je hladný a dokonca už objavil aj čaro lyžičky v ruke a polievky je zásadne len sám:-)
Nevím, jestli to jsou triky, ale zabírá to. Máme teď rodiči milované období vzdoru, tak jistě všechny víte o čem je řeč!
Váš miláček se vzteká v nejnevhodnější dobu, nejlépe před co největším množství diváků, kteří se tváří, že tohle v životě neviděli. Co s tíj? Psycholožka mně řekla svůj recept, jak zkrotila svou vztekloudceru, na náměstí ji hodila hlavou do kašny a způsobený šok skutečně zabral, dobrý, ale odvahu k tomu nemám.
Tak na veřejnosti se snažím předcházet těmto situacím, těžko, a doma, odejdu a čekám na zklidnění. Nechceš, prostě nebude!!!!!!!!!! Zatím to funguje, zatím ! 🙂
Zatím jen jeden soutěžní článek? To mi neříkejte, že žádné triky nepoužíváte a ani rady pro ostatní nemáte…
Možná jsem zadání špatně formulovala, nečekám žádná pojednání o výchově, napsat můžete i o tom, jak jste děti odnaučovali od dudlíků, jak jste je učili plavat, jaké finty máte na to, aby neřádily v čekárně u lékaře, čím je spolehlivě zaujmete. Do soutěže můžete poslat i nějakou zábavnou historku, které souvisí s nějakým „výchovným momentem“, prostě skoro cokoli, jen to musí mít něco společného s výchovou dětí :-)))
Mobile Sliding Menu