Učení bez učení? Tak musí angličtina ve školce vypadat!

Rubrika: Předškolní vzdělávání, Soutěže

S angličtinou je dobré děti seznámit co nejdříve, to už je dnes jasné. Celá řada studií potvrdila, že řečové centrum se u dětí nejvíce rozvíjí od narození do 6. – 8. roku života, mateřská školka je tedy perfektním startovacím můstkem pro seznámení s novou řečí. Jak by ale měly hodiny angličtiny u předškoláků vypadat? Musí být hlavně zábavné, přirozené a metodicky zvládnuté. Jinak to nemá smysl!

Anglických kroužků pro předškoláky je dnes celá řada. Je ale dobré velmi pozorně vybírat, dát na doporučení a metodický základ. Jednou z nejpropracovanějších společností, která má navíc akreditaci ministerstva školství, je britská Wattsenglish. „Základem našich kroužků je spolupráce s rodilými mluvčími, které pečlivě každý rok vybíráme. Když se s dětmi seznamují, automaticky mluví anglicky a děti naprosto přirozeně pochopí, že s touhle osobou se zkrátka mluví trošku jinak, než jsou zvyklí,“ vysvětluje principy fungování metodiky Wattsenglish Marek Kadlec, ředitel společnosti.

Smích, zábava a hry – základ spokojeného dítěte

Nejdůležitější roli ve výuce cizí řeči hraje bezpochyby způsob a forma předávání znalostí. U předškoláků jsou hry a nejrůznější zábavné aktivity naprostým základem. „Děti si během angličtiny hrají, zpívají, sportují, a na řeč se tak vůbec nesoustředí, vnímají ji naprosto přirozeně,“ doplňuje Marek Kadlec. Nicméně i tyto aktivity musejí mít svůj řád a průběh, aby byla řeč dětem zprostředkovávána koncepčně a celistvě.

Pokud se tedy tyto předpoklady potkají, dítě má skvělou možnost vstřebat angličtinu přirozeně a jednoduše. Díky rodilým mluvčím navíc pochytí i přízvuk a stylistiku, a pokud bude v jazycích pokračovat i na základní škole, má obrovskou výhodu oproti ostatním. To potvrzuje Lenka Vrátná, jejíž dcera Terezka anglickou školkou prošla: „S anglickými výsledky i celou metodikou Wattsenglish jsme moc spokojení, Terka si v angličtině brouká písničky, občas nám i anglicky odpovídá a hlavně, hodiny ji neskutečně baví a rodilou mluvčí Jessicu miluje!“

Vybírejte jen osvědčené!

Opravdu se tedy průzkum a chvilka hledání v oblasti vzdělání vyplatí. Ptejte se známých, hledejte v okolí, na internetu, čtěte recenze… Zkrátka nepřihlašte své dítko do prvního jazykového kroužku, který potkáte. Možností je celá řada. Například Wattsenglish, kterou jsme už zmiňovali, dnes vyučuje téměř 8 000 dětí po celé ČR a své kurzy otvírá ve více než 20 městech. Díky rodilým mluvčím také přináší jedinečný způsob osvojování si řeči, a vaše dítě tak může přirozeně „speakovat“ třeba už ve 4 letech. Ať už se tedy rozhodnete pro cokoliv, věřte, že to váš malý předškolák ve svém životě určitě ocení!

Online přihlášky do kurzů Wattsenglish najdete na:
http://www.wattsenglish.com/kurzy-anglictiny-pro-deti/aktualni-kurzy/

Pozor, soutěž!

Ve spolupráci se společností Wattsenglish jsme pro Vás připravili soutěž, ve které jeden z vás získá půlroční kurz angličtiny Wattsenglish v hodnotě 2950 Kč pro své dítě zdarma! Výherce si bude moci vybrat, kde kurz absolvuje – k dispozici jsou kurzy v těchto městech: Praha, Liberec, Plzeň, Karlovy Vary, České Budějovice, Český Krumlov, Mladá Boleslav, Kladno, Unhošť, Teplice, Ústí nad Labem,  Poděbrady, Kolín a Nymburk.
Soutěž poběží od 20. srpna do 2. září 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Mgr. Kateřina Stuchlíková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Klara.Clareia

  Dobrý den,

  mohu doporučit jazykovku Perfect World. Děti u nás učíme zábavnou formou a zapojujeme je do hodiny, co to jen jde. Nesoustředíme se na učení jen samostatných slovíček, ale naopak postupně děti vedeme ke tvoření jednoduchých vět. Na kurz k nám může Vaše dítě chodit i třeba s kamarádem. Podívejte se na naše stránky: http://www.perfect-world.cz/vyuka-anglictiny-pro-deti .

 • Karin777777

  Dcera chodila na angličtinu ve školce rok. Strašně jí to bavilo…doma jsem neposlouchala nic jiného, než anglické písničky. Můžu zhodnotit, že ji to dalo něco do začátku. Ve škole jí paní učitelka jazyků jen chválí.

 • Petra Vymětalová

  Tak dnes přibylo možnost vybrat si výhru i v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově…

 • Petra Vymětalová

  Tak silná slova by chtěla podpořit nějakými fakty… Máte nějaká konkrétní čísla? Nebo osobní zkušenost s lektory?

 • Anonymní

  to ,že učí 8000 dětí je velikáááánská lež.A pečlivě vybíraní rodilí mluvčí NO COMENT.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist