Soutěžte o stolní hry a vstupenky na interaktivní výstavu Hry a hlavolamy

Rubrika: Akce pro děti, Soutěže

V termínu 11. – 14. září 2014 proběhne v Praze 2 na Novoměstské radnici již 20. Výstava Hry a hlavolamy. Děti i dospělí návštěvníci se mohou těšit na desítky deskových her i výstavu mechanických hlavolamů ze sbírky patrona výstavy RNDr. Jaroslava Flejberka.

Připravena je i řada doprovodných programů – pro školy a dětské skupiny jsou to přednášky a workshopy. Dále se mohou návštěvníci těšit na Science show i testování IQ v režii Mensa ČR a Součástí výstavy bude také dvoudenní mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky.

hry_a_hlavolamy_uvodni

Datum: 11. – 14. 9. 2014
Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
Otevírací doba: čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 22 h, sobota a neděle 10 – 18 h
Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

Výstava je určena pro děti i dospělé, kteří si rádi hrají, připraveno bude množství hlavolamů z celého světa, samozřejmě včetně novinek a zajímavostí.

„Asi nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her. Můžete přijít ráno a hrát si celý den v kuse. Navíc jsme letos prodloužili v pátek hernu až do 22 hodin,“
láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter.

V této prostorné herně se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových her, jako je třeba oblíbená slovní hra Scrabble. Herní instruktoři všem rádi poradí s výběrem a pravidly her. Na výstavě bude možné si hry i hlavolamy koupit za výhodné ceny, vyberte si zde tedy skvělé vánoční dárky s předstihem.

hry_a_hlavolamy1hry_a_hlavolamy2

Ve čtvrtek a v pátek jsou na výstavě připraveny naučné programy pro školy. Jedná se o přednášky z oblasti hlavolamů, logiky, a rébusů a také workshopy, v jejichž rámci si mohou účastníci za asistence instruktorů vyzkoušet desítky hlavolamů a dozvědět se o nich mnoho zajímavostí i tipů na řešení.

Mezi další lákadla patří například science show, testování IQ nebo sobotní setkání sběratelů a autorů hlavolamů. Skvělou podívanou i napětí přinese bezesporu víkendové mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky. Na něm se představí 15 známých i méně známých disciplín ve skládání tohoto celosvětově proslulého hlavolamu.

hry_a_hlavolamy4hry_a_hlavolamy3

Výstava probíhá pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Mgr. Jany Černochové.

Výstava Hry a hlavolamy ve zkratce:

  • velká herna deskových her a páteční prodloužená herna (do 22 hodin)
  • výstava hlavolamů
  • science show (čtvrtek, pátek)
  • testování IQ (Mensa ČR)
  • mezinárodní mistrovství v Rubikově kostce Prague Open 2014 (sobota a neděle)
  • přednášky a workshopy pro školy a skupiny
  • sobotní setkání sběratelů
  • výstavní slevy na hry a hlavolamy

Více informací na www.hryahlavolamy.cz.

GARANT VÝSTAVY
RNDr. Jaroslav Flejberk se řadí mezi nejvýznamnější sběratele mechanických hlavolamů a je hry_a_hlavolamy_garantuznávaným znalcem společenských her. Jeho sbírka čítá více než 7000 hlavolamů. Je autorem rozhlasového pořadu Hrátky s logikou.

Publikuje v časopisech, je zván do pořadů televizních stanic. Každoročně se účastnísvětového setkání sběratelů. Matematik Jaroslav Flejberk je spoluzakladatelem MENSA ČR, producentem prvního sériově vyráběného kovového hlavolamu Ježek v kleci se šroubovacím ježkem a ředitelem rychlostního turnaje ve skládání Rubikovy kostky (Pardubice). Založil tradiční výstavy s názvem HRY A HLAVOLAMY.

Zahrajte si o vstupenky a stolní hry!

logo_hry_a_hlavolamy2Patříte mezi nadšence hlavolamů a her? Hrajete si i doma se svými dětmi? Pak určitě vyražte na výstavu Hry a hlavolamy, kde si můžete nejen skvěle zahrát, ale porozhlédnout se i  po zajímavých vánočních dárcích. V naší soutěži si můžete zkusit zahrát o tři stolní hry a rodinné vstupenky, které věnuje do soutěže pořadatel výstavy Hry a hlavolamy.
Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž o stolní hry a vstupenky na výstavu Hry a hlavolamy běží od 30. srpna
do 9. září 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist