Soutěž: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti jako audiokniha

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Na sklonku září proběhla premiéra filmového zpracování románu Ransoma Riggse, před pár dny skončila soutěž o nové vydání knihy s filmovou obálkou. Dnes startuje další soutěž se slečnou Pereginovou a jejími podivnými dětmi. Tentokrát 3 z vás vyhrají audioknihu, které propůjčil svůj hlas Viktor Dvořák.

„Sirotčinec, a myslím tím celou trilogii, jejíž další dva díly plánujeme postupně vydat v průběhu příštího roku, má tu fascinující vlastnost, že dokáže svou uhrančivou atmosférou pohltit obecenstvo bez rozdílu věku,“ nastínil Martin Pilař, ředitel vydavatelství OneHotBook.

„Knížka je výrazně založená na zvláštních starých fotografiích a film působí zejména bujarou vizualitou, ovšem audiokniha posluchače zavede přímo do centra dobrodružného vyprávění, jehož podivné protagonisty si může představit dle vlastní imaginace. Viktor Dvořák umí svým sympatickým projevem skvěle zprostředkovat příběh jednoho kluka, který se bál, že jeho život bude obyčejný, ale zjistil, že na něj díky neobyčejnému, dosud neobjevenému nadání čeká velmi magická budoucnost, která je navíc prolnutá s minulostí,“ uvedla Šárka Nováková, redaktorka OneHotBook.

Existuje opravdu podivný sirotčinec pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž Jacob jako malý slýchával, když se probíral dědečkovou sbírkou starých fotek? Teď je mu šestnáct a po rodinné tragédii se vydává na cestu, která mu umožní pochopit, kým vlastně je. Nezodpovězené otázky jej zavedou na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objeví rozpadající se trosky starého domu. Když bloumá opuštěnými chodbami, uvědomuje si, že jeho obyvatelé byli skutečně velmi neobvyklí. Co s nimi má společného? A mohli by být ještě naživu?

v_dvorak_foto_alena_hrbkova„Jednou z mých nejoblíbenějších postav je právě slečna Peregrinová, takový typ anglické dámy, která se může zdát suchopárná a přísná, ale postupně se ukazuje jako velmi srdečná a svérázná,“ prozrazuje herec Viktor Dvořák, pro kterého byl Sirotčinec jeho první audioknihou. A dodává:

„Knížka je napsaná tak, že ji vnímáte z pohledu hlavního hrdiny. Asi každý má v jistém věku pocit, že se cítí být trošku odjinud a že mu jeho okolí nerozumí – a ono mu možná skutečně nerozumí… Když pak najednou najdete někoho, kdo vás chápe, nebo zjistíte, že to, co se vám na sobě samých zdá divné, možná divné je, ale že je to tak dobře a správně, tak věci začnou dávat smysl. Když se necháte vést ústřední postavou, tak se s tím prostě musíte ztotožnit. I jako vypravěč celý příběh vidím a čtu hodně z pohledu Jacoba.“

A co pro něj bylo na četbě ve studiu nejtěžší? „Tenhle text je hezký v tom, že má příjemný, svěží rytmus, ale zároveň je specifický tím, že jsou v něm velmi dlouhá souvětí. Je to hodně košaté a někdy dá docela fušku se vyznat ve větě, která zabírá třetinu stránky. A rozhodně není jednoduché ji pak ještě přečíst tak, aby to bylo srozumitelné i na poslech. Baví mě to, ale příprava si vyžádala dost času,“ vysvětlil interpret.

Poslechněte si ukázku

Nahrávku doprovází původní hudba, složená z temného přediva elektronických tónů a zvuků, nemilosrdně tepaných strojovým rytmem, který jako kyvadlo odsekává čas a graduje v tempu i dynamice. Jinde je posluchač ukolébáván melodií z dětského hracího kolotoče, jíž však pokradmu překrývá funění, šustot a přerývaný dech, které se postupně splétají ve strašidelné kakofonii.

Podívejte se na trailer

„Úžasný dobrodružný příběh s prvky fantasy a hororu. Ze začátku si autor se čtenářem pohrává a pohybuje se na pomezí několika žánrů. Pak už napětí nepolevuje na intenzitě…“  

LaCultura.cz

ransom_riggs_sirotcinec_slecny_peregrinove_pro_podivne_deti_audio_onehotbookSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Autor: Ransom Riggs

Interpret: Viktor Dvořák

Režie: Michal Bureš

Délka nahrávky: 7 hodin 16 minut

Audiokniha v režii Michala Bureše vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 299 Kč i jako CD mp3 za 349 Kč. Pouze na portálu Audiolibrix však mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 Kč.

 

Zasoutěžte si o 3 audioknihy

3 z vás mohou nyní audioknihu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti vyhrát v naší další soutěži. Výherci si budou navíc moct vybrat, v jaké podobě audioknihu chtějí. K dispozici je jak na CD, tak i ke stažení ve formátu MP3.

Vaším úkolem je najít na webu sponzora soutěže správnou odpověď na soutěžní otázku a chytře tipovat.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist