[Soutěž] Audiokniha Jak zlomit dračí prokletí

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Čtvrtý díl humorné dětské série Škyťák Šelmovská Štika III. od anglické spisovatelky Cressidy Cowell vychází jako audiokniha JAK ZLOMIT DRAČÍ PROKLETÍ v podání Davida Novotného.Tři z vás tuto audioknihu vyhrají v této soutěži.

Příběh je volným pokračováním předchozích titulů Jak správně mluvit dracky, Jak se stát pirátem a Jak vycvičit draka, který se stal předlohou úspěšného animovaného filmu z roku 2010 i jeho pokračování Jak vycvičit draka 2 (2014), na něž v únoru 2019 naváže třetí snímek.

„Mám dojem, že se mi Škyťák líbí díl po dílu víc a víc. První díl byl trochu zatížený posláním, že slabý, úplně obyčejný a v kolektivu neoblíbený hoch se může státi hrdinou. Když autorka postupem psaní přestala mít potřebu tezi naplňovat, vybylo jí víc času, aby si hrála. A tak na toboganu fantazie čím dál víc fičíme vikingským světem a užíváme si ho,“ líčí vývoj svého vztahu k látce Jitka Škápíková, „kmenová“ režisérka vydavatelství OneHotBook. A dodává: „David si rochní v poloze, ve které se ubydlel už při Doktoru Proktorovi, a daří se mu v ní skvěle. A je s podivem, že do mozaiky hlasů, které v obou opusech vystřídal, je stále možné přidávat další – zdá se, že šíře jeho interpretačních možností je snad nekonečná. Aby se nám to všechno nepletlo, máme databázi hlasů postaviček, které se zatím ve škyťákovské sérii vyskytly, a při hledání dalších se k nim vracíme.“

Ve čtvrtém díle svých pamětí se Škyťák Šelmovská Štika III. vydává se svojí novou kamarádkou Kamikazi na nejděsivější, nejstrašidelnější a nejpříšernější dobrodružství, jaké dosud zažil. Aby zlomil dračí prokletí a zachránil život svému na smrt nemocnému nejlepšímu příteli, bude závodit s časem, čelit strašlivé nestvůře a ledovému nebezpečí. Barbarské souostroví totiž právě svírá ta nejtužší zima za posledních sto let.

Vypravěč David Novotný už je po četbě čtyř dílů série prakticky rodilý Viking.

„Škyťák se mi líbí jako figurka, i když je to trošku Mirek Dušín. On je ten, o kterém všichni vědí, posluchači i já, že to musí celé přežít a spojit od první knížky po poslední, čili je prostě nedotknutelný a my víme, že ze všeho, co se mu děje, se dostane. Je to netypický hrdina, možná i trochu proti své vůli. Mezi všemi těmi neurvalými hromotluky, kteří jsou hlavně svalnatí a umějí hodně řvát, má on fištróna. Navíc si k sobě charitativně přidružil kamaráda Rybinohu, který je takový dýchavičný nemotora. Škyťák má taky nejmenšího dráčka ze všech, takže má na čele napsáno ,jsem lúzr‘, ale přesto díky svému způsobu uvažování dokáže všechno vyřešit. To je dycinky zábavné,“ popisuje herec.

A dodává: Objevují se nové výrazné postavy, ale některé se nám i vracejí. To ale nemůžu prozradit, protože se znovu objevuje jedna velice zajímavá a podlá figura. Oživením je Kamikazi, která vystupovala už v předchozím díle – je výjimečná tím, že je tam jediná holčička. Je tam ještě pár saní, pár ženských draků, ovšem jinak jsou všechny audioknihy se Škyťákem ryze chlapská věc – žijí na ostrově, je to dobrodružné, jsou tam hlavně mužští, ale píše to ženská. Je zajímavé, až obdivuhodné, jak fantazie autorky umí klukovské myšlení. Když se do toho nořím, tak přemýšlím, kde to Cressida Cowell bere. Ty klukovské duše dokázala pěkně vystihnout, v tom je šikovná…, i když taky znám holky, co lezly po stromech a hrály s námi fočus.“

Dobrodružství malých válečníků doprovází v nebojácném tempu původní hymnické opusy plné silných a chlapáckých melodií, dynamických momentů gradovaných perkusemi, hrdinských popěvků a vítězných fanfár, které doplňují sametově jemné a hřejivě přítulné písně i předěly.

Audiokniha v režii Jitky Škápíkové vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 259 Kč i jako CD mp3 za 279 Kč. Pouze na portálu Audiolibrix si však mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 Kč.

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout >> ZDE.

Jak zlomit dračí prokletí

Napsala Cressida Cowell

Čte David Novotný

Režírovala Jitka Škápíková

Vydává One Hot Book

Délka nahrávky 3 hodiny 47 minut

Formát CD / mp3

Soutěž o 3 audioknihy Jak zlomit dračí prokletí

Sponzor soutěže: OneHotBook
Termín: 16.11.2018 - 29.11.2018

Kdo vyhrál?

I. Jakubíčková (366), L. Janečková (368) a B. Pincová (369)

Počet soutěžících: 229
Počet odeslaných tipů: 366

Správná odpověď

1. Jak se jmenuje hlavní hrdina audioknihy Jak zlomit dračí prokletí?
    C) Škyťák

Po vyhodnocení soutěže výherci obdrží kód ke stažení audioknihy ve formátu mp3.

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

 

 

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist