Silvestrovské soutěžení

Rubrika: Soutěže

ohnostrojDalší rok nám utekl jako voda, pojďme jeho konec oslavit soutěží, vlastně hned dvěma. Na tu první z nich si budete muset najít chvilku během dneškana Silvestra, druhé se můžete zúčastnit až do konce příštího týdne. Obě soutěže budou mít dvě ceny – jednu hlavní a jednu cenu útěchy. Pravidla obou soutěží i to, co můžete vyhrát, najdete právě v tomto článku.

Na Silvestra se vrátíme ke kdysi hodně oblíbené soutěži Uhodni obrázek, i když v pozměněné formě.
Jak bude soutěž probíhat?
Během dne se na hlavní straně objeví článek nazvaný Silvestrovské hádání, jehož hlavním obsahem bude graficky upravený obrázek. Vaším úkolem je uhodnout, co je (tedy před grafickou úpravou bylo) na obrázku znázorněno. Prozradím, že se jedná o „nevánoční“ fotografii.
Svůj tip pak pošlete emailem, abyste neochudili ostatní o možnost pokusit se obrázek uhodnout. Autor nejpřesnější a nejrychlejší správné odpovědi získá hlavní cenu, kterou je nerezová butylka. Tu byste mohli ocenit třeba při dalších silvestrovských oslavách 🙂 Z ostatních správných odpovědí vylosujeme výherce ceny útěchy, který dostane nemoc šílených krav… tedy v plyšovém provedení 🙂

cena_butylkacena_silenakrava

U druhé soutěže spoléhám na ty, kterým není proti srsti malé silvestrovské bilancování a rádi sem tam něco „ťuknou“ do klávesnice. Nazvala jsem ji Silvestrovsko-novoroční ohlédnutí.
Vaším úkolem bude ohlédnout se za právě uplynulým rokem a napsat nám, v čem byl právě pro vás nezapomenutelný. Můžete psát naprosto o čemkoli, co se k roku 2010 ve vaší mysli i srdci váže – co vás nejvíc potěšilo, na co zřejmě nikdy nezapomenete, jaká zajímavá místa jste navštívili, s kým jste se potkali, kdo vás dokázal mile překvapit, čemu se s odstupem času dokážete zasmát… jistě vás napadne spousta věcí, díky nimž je/byl pro vás rok 2010 jiný než ty ostatní.
Když přidáte i nějaké to novoroční přání či předsevzetí, určitě to nebude na škodu, i když podmínkou to není.

Pusťte z hlavy představu, že se musí jednat o duchaplné a hlubokomyslné zamyšlení, budeme se těšit i na drobné osobní příhody, takže hoďte jakékoli obavy ohledně psaní za hlavu a s chutí do toho!
Váš článek by měl mít alespoň 250 slov. Jiné podmínky splňovat nemusí.
Uvítáme, když k němu na adresu redakce@vasedeti.cz pošlete alespoň jeden obrázek – ideálně čtvercových rozměrů (případně samy redakčně upravíme). Do emailu nezapomeňte uvést svoji přezdívku a název článku, ke kterému máme obrázek přidat.
Článek nám prosím posílejte prostřednictvím odesílacího formuláře, usnadníte nám práci při zpracování vašich příspěvků.
Do soutěže budou zařazeny všechny příspěvky poslané do 9. ledna 2011 (včetně), psát můžete samozřejmě i poté, jen to bude mimo soutěž.

Jak budou vaše příspěvky oceněny?
Jeden z vás získá malou počítačovou myšku se samonavíjecím kabelem a koncovkou USB a PS2. Cenou útěchy jsou nelámavé trojhranné flexibilní pastelky Méďové. Oba výherce vybereme dle svého nejlepšího vědomí a svědomí (bude-li rozhodování moc těžké, bude se losovat).
cena_myscena_pastelky

Už v tuto chvíli se těším na vaše silvestrovská a novoroční ohlédnutí a zároveň doufám, že vás obě soutěže zaujmou.
Zároveň chci jménem celé VD redakce popřát všem našim čtenářkám a čtenářům veselého Silvestra bez následků a do nového roku hlavně zdraví a pohodu a k tomu takové zážitky, na které budete po letech s radostí a láskou vzpomínat. Hodně štěstí!

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • kekunka

  Veliká gratulace ke krásným cenám!

  A jen musím napsat, že mě vůbec nepřekvapilo první místo. Já to „prostě věděla“, že to tak bude. 🙂 Padmé, vážně jsi to napsala naprosto skvěle, a krom toho – je to tak moc přínosné i pro ostatní! Pro mě byl Tvůj článek jasným vítězem. 😉

 • ze srdce vítězkám gratulujiiii:)

 • Padmé

  Jsem příjemně překvapená a mile zaskočená, děkujííííí.

 • Petra Vymětalová

  Jména výherců Silvestrovsko-novoročního ohlédnutí najdete ve vyhodnocených soutěžích. Oproti původnímu plánu jsme se rozhodly udělit dvě druhé ceny 🙂

 • Náš silvestr byl z novým přírustkem, synem Matyáškem,měla jsem strach jak to zvládne, když je tak lekavý, ale mile překvapil vůbec se nezbudil, i když trvalo než jsem jej uspala, usnul až o půl 11 🙁 tak jsme měli hodinu a půl na posezení v klidu s manželem u salámové mísy se skleničkou 🙂 za 3 minuty 12 se vzbudila naše starší dcera (3 roky) tak jsme si přiťukli a manžel šel pouštět rakety a my se z tepla domova dívali na ohňostroje 🙂 poté jsem dceru uložila a ještě si uživala klidu noci bez dětí 🙂 Všem přeji do nového roku vše nejlepší, hlavně zdraví a aspoň trochu hodné děti 🙂

 • Doufám v lepší rok příští, rok zajíce. Nevím s čím přiskáče. Jako tygrovi mi měl nahrát rok předešlý,ale nenahrál. Svoji luxusní práci jak jsem lehce získala, tak jsem lehce pozbyla, takže v tomto směru mínus. Další mínusy snad nebudu ani rozebírat. Nyní čtu knihu Dobře naladěný pesimista, kde se vlastně ukazuje, že být pesimistou je správné, je to v pořádku. No vida. Snad rok 2011 tedy nastaví svoji přívětivější tvář, když vkročení do nového roku bylo střízlivé a kulturní. Kulturní vstup do dalšího roku nakonec každému doporučuji. Již nějakou dobu to praktikuji, taková návštěva divadla v poslední den roku je decentní oslavou, když už se má slavit…Poté zajít na dobrou kávu a sekt už může bouchat doma, poblíž postele. Sportovní verze toho dne také není špatná,ale letos to byla kultura, takže do smutné silvestrovské statistiky jsem se nezapsala,nakonec petardy nesnáším a na prskavky jsem zapomněla.
  Začátek roku se mi ale pojí s pojmy jako daně, což nenavozuje nic veselého. Ještě to oddálí pobyt na horách a nějaké společenské akce a pak vzhůru k daňovým termínům.
  Na ostatní věci abych si nechala věštit z křišťálové koule nebo doufala v osud. Nakonec když to zvážím, z větší části jse dítě štěstěny, takže i ty mínusy asi k životu patří.
  Dcera si potřebuje zlepšit známku z fyziky, je dostatečně motivována novou peněženkou, když Ježíšek byl údajně chudý…Nedonesl to co měl a ani další akce prý nebyly podle představ. Povánoční oslava narozenin a Silvestr.
  Vánoční období vlastně ještě neskončilo, počkáme si na Tři krále, takže až po setkání se s nimi na Pražském hradě, kde každoročně prochází celá družina směrem k Loretě, se člověk oprostí definitivně od svátečních myšlenek a bude vědět, že nastala realita a ten pravý všední den.
  Každodenní boj s přítomností a to vše s veselou myslí přežít.

  Takže zajíci, snad to vyjde, to co si přejeme.
  Beru zdraví, práci, peníze i tu lásku.Prostě šťastné konce a nadějné začátky.

 • Anonymní

  Konec roku bývá vždy důvodem bilancovat, jenže někdy se do toho vůbec nechce, zejména pokud se vám během nejen posledního roku moc v životě dobře nevedlo. A můj život je bohužel právě z této kategorie. Rodiný život se mi začal rozpadat už před pár lety a přes všechny pokusy se to nepodařilo zlepšit. S manžalkou už nežijeme spolu, ale vedle sebe. To vše jen kvůli dětem, která jsou citlivá a mám strach jak by reagovala na můj případný odchod. Letošek měl být pro mne takovým životním předělem, neboť právě letos jsem oslavil kulaté padesátileté jubileum. Tedy oslavil, protože jsem neměl ani důvod ani náladu na nějaké oslavy, tak jsem celou tuto akci prostě přešel. Malá naděje se mi zableskla, když jsem dostal z portálu Spolužáků mail od své bývalé spolužačky ze základní školy. Abych osvětlil. S touto dívkou mne poutalo velice úzké přátelství až do doby těsně před maturitou, kdy mi ji najednou přebral jiný starší kluk. Přípravy na maturitu byly možná příčinou, že jsem první náznaky přehlédl a pak jsem byl náhle postaven před hotovou věc. Skončilo to potom jejich svatbou a mým dalším studiem. Ale nikdy jsem na ni nezapomněl a snažil se s ní setkat a jen si tak nezávazně povykládat. Jenže její partner byl nadmíru žárlivý a byl by schopen ji snad i ublížit. Proto jejich vztah nevydržel moc dlouho a skončil rozvodem. Kamarádka si našla jináho partnera a odstěhovala se pryč z obce. Snažil jsem se přes jejího bratra zjistit nějaký kontakt na ni, ale jen jsem se po čase dozvěděl, že je opět rozvedená a žije s jedním partnerem a spolu dělají v malém obchůdku. Tím moje zprávy o ní skončily. Snažil jsem se tedy přes správce třídy ve Spolužácích zjistit buď adresu, telefon, nebo jiné spojení an ni. A pak těsně po mých narozeninách jsem dostal mail s její zprávou, že je doma nemocná a našla můj vzkaz na Spolužácích. Začali jsme si psát maily a časem jsme se rovněž setkali. Na rozdíl ode mne ona se téměř vůbec od doby co jsme se stýkali nezměnila, byla stále taková jakou jsem si ji celou dobu pamatoval. Spousta vzpomínek se nám vracela při prohlížení starých fotografií a poslouchání hudby z doby naši mladých let. Párkrát jsme se setkali jednak u ní doma a také na návštěvě kin, kde ona už dlouhu nebyla. Napadlo mne naplánovat si společný program na konec roku. Jenže já mám zkušenosti, že pokud si něco předem plánuji, tak se mi to nakonec nikdy nesplní. A tak tomu bylo i tentokrát. Takže žádný Happyend se nekonal. Den před Silvestrem jsem se od ní dozvěděl, že má na poslední den již jinou společnost, takže moje plány a návrhy byly nakonec nevyslyšeny. Takže ten letošní Silvestr bude tentokrát dvojmo pro mne smutný. Snad mi alespoň trošku pomůže to, že jsem se o tom všem svěřil na stránkách Naše děti. Tiše jen závidím všem, kteří mají spokojený život a nemusí se trápit podobnými situacemi. Jinak všem přeji nejen v tom nastávajícím roce jen to nejlepší, pevné zdraví spokojenost v rodiném životě a žádné překážky. M.G

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist