S dětskými kožními problémy pomůže ovesná koupel

Rubrika: Onemocnění a léčba, Péče o miminko, Soutěže, Tipy pro zdraví

Má vaše miminko příliš suchou pokožku nebo ho trápí atopický ekzém či lupénka? Vyzkoušejte osvědčené Ovesné koupele pro děti, které jsou hojně využívány i v dětských lázeňských léčebnách na mnoha místech České republiky. Lékaři jsou s hojivými účinky koupelí na dětskou pokožku velmi spokojeni. Přichystejte stejně příjemnou lázeň svému miminku také doma. Ovesné koupele pro děti jsou snadno k sehnání a jejich příprava je velmi jednoduchá.

O blahodárných účincích ovsa na lidskou pokožku se ví už celá staletí. Ve starých knihách našich babiček běžně najdeme recepty na léčbu podrážděné pleti novorozenců pomocí  louhované ovesné slámy a ovesných zábalů. Oves je zkrátka léty prověřenou klasikou, jejíž léčebné účinky potvrzují také moderní vědecké studie ústavů z celého světa. Na pokožku působí blahodárně hlavně proto, že obsahuje látky stimulující tvorbu kolagenu a elastenu v pokožce, podporuje buněčnou imunitu a chrání tak pokožku proti nepříznivému vlivu volných radikálů. V ovsu najdeme také značné množství zinku, který působí proti ekzémům a jiným kožním onemocněním.

Ovesné lázně jsou v dětských léčebných zařízeních často připravovány z „předchystaných“ Ovesných koupelí pro děti firmy ASP CZECH s.r.o. Jde o speciální tepelně upravený ovesný extrakt zcela přírodního původu. Má tu výhodu, že jeho příprava je mnohem snazší a rychlejší, než vaření skutečného ovsa. Léčebné účinky koupele jsou přitom zachovány.

Ovesnou koupel pro děti lze zakoupit v lékárnách nebo prodejnách zdravé výživy. Balení obsahuje šestici sáčků s ovesným extraktem a stojí 90 Kč. Obsah sáčku stačí jednoduše vysypat do ohřáté vody, nechat rozpustit a koupel pro miminko je připravena. Po ukončení lázně se pokožka neoplachuje, pouze jemně osuší. Do koupele lze přidávat i různé druhy olejů. Účinky ovesné lázně se projevují nejdříve po třetím vykoupání miminka.

K dostání jsou také Ovesné koupele pro dospělé, které si můžete snadno připravit přímo pro sebe.

Více informací o ovesných koupelích najdete na stránkách www.aspczech.cz.

Vyhrajte Ovesné koupele pro děti i dospělé

Chcete ovesnou koupel dopřát také svému miminku a vyzkoušet ji i na vlastní kůži? Tak se s námi zapojte do soutěže o 4 dárkové balíčky s Ovesnými koupelemi pro děti v hodnotě 500 Kč. Součástí výherní sady je i Ovesná koupel pro dospělé, která dokonale uklidní a zvláční vaši pleť.

Soutěž běží od 17. do 30. dubna 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: redakce

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist