Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte další

Rubrika: Soutěže

kompasPrázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Možná už máte pro letošek „odvýletováno“, možná právě zvažujete, kam vyrazit. Podělte se s ostatními o svá oblíbená výletní místa a máte šanci vyhrát knihy plné dalších tipů a povídání o zajímavých místech.


Z technických důvodů jsme bohužel nemohli zahájit další kolo soutěže Napiš to a vyhraj dříve. Ale možná, že toto je nakonec ta pravá chvíle – některé výlety máte ještě v čerstvé paměti a zároveň se ještě najde čas na nějaké další, na něž vás třeba naláká některý ze soutěžních článků.

Co je tedy vaším úkolem?
Máte za úkol napsat článek do sekce Cestování, který bude obsahovat zajímavý tip na výlet. Jak by takový článek mohl vypadat, se můžete inspirovat právě ve zmíněné sekci našich stránek.
Podmínky jsou jednoduché:

 • musíte být autorem textu článku (tedy žádné kopírování ani opisování textů!!!)
 • článek by měl mít alespoň 1500 znaků
 • článek odešlete pomocí našeho webového formuláře nejpozději 29. srpna 2010
 • k článku pošlete na adresu redakce@vasedeti.cz alespoň 2 fotografie, ke kterým máte autorská práva (opět nelze kopírovat!!!) – do emailu nezapomeňte uvést svoji přezdívku a název článku, ke kterému fotky patří

Pár tipů

 • budete-li doporučovat nějaké památky, muzea apod., nezapomeňte uvést otevírací dobu a cenu vstupného
 • připište, jak se dá na dané místo dopravit, zda se tam dostanou i maminky s kočárkem apod.
 • svůj text můžete doplnit o odkaz na webové stránky, kde najdou čtenáři další informace
 • popřemýšlejte, pro jak velké děti je tento výlet vhodný
 • přidejte své osobní postřehy – co jste na místě ocenili vy, co se vám naopak moc nelíbilo

O co vlastně soutěžíme?
Jak už bylo řečeno, vyhrát můžete knihy, které souvisí s cestováním a nabízejí zajímavé tipy na výlety. Na konci soutěže bude vybráno až 5 autorů soutěžních článků (může to být i méně – záleží na účasti a kvalitě soutěžních článků), kteří si v závislosti na pořadí budou moci postupně vybrat z těchto knih:

A) 2 knihy z oblíbené edice Tipy na výlety nakladatelství Fragment:
Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku
Vydejte se po stopách českých pohádek a filmů pro děti! Zavedou vás tam, kde chtěla princezna Krasomila po králi Miroslavovi zavázat střevíček nebo tam, kde se Bimbác ze Tří veteránů zamiloval do krásné princezny. Nechte se inspirovat 30 tipy na výlety po nejznámějších pohádkových místech, která znáte z televizní obrazovky a staňte se na chvíli filmovou hvězdou.
Křížem krážem po moravských horách pěšky i na kole
Desítky tipů na výlety obsahují:
– inspirativní fotografie
– charakteristiku cílových míst
– praktické informace o náročnosti terénu
– doporučené trasy
– rady a návody pro každého cyklistu a turistu

B) Po stopách (Nakladatelství XYZ)
Krajina, v níž pobývali významní lidé české společnosti, měla podstatný vliv na jejich život. Putování po stopách osobností našich dějin je poučná i zábavná hra, která skýtá historicky a lidsky významný úhel pohledu – na člověka v určité lokalitě, na lokalitu, která formuje člověka. Krajina se od dob minulých často dost změnila, avšak odkaz významných lidí, kteří v ní kdysi působili, tady zůstal. Jací byli hrdinové českých učebnic před tím, než je začal svět uznávat? A jakým způsobem ovlivnili „svou“ krajinu – nebo ona je? Českými a moravskými kraji vás provede televizní štáb v čele s hercem Miroslavem Vladykou a scenáristkou Šárkou Horákovou.

C) Netradiční průvodce po Praze – Pražské drobnosti aneb Kouzelné maličkosti (nakl. Motto)
V ulicích Prahy jsou nejen monumentální památky, které svou nádherou stále ohromují návštěvníky ze všech koutů světa, ale i místa méně známá či zcela neznámá.málokdo však už ví, že krásu celku dotvářejí i takové drobnosti, jako jsou klepadla na dveřích budov, komíny neobvyklých tvarů či původní šindelové střechy. I tyto a jiné doplňky mají svou historii a zajímavý příběh.
Prahou je nutno chodit s očima otevřenýma. Obdiv si totiž nezaslouží pouze monumentální památky, doporučené průvodci živými i tištěnými. Vždyť při procházkách ulicemi a parky naší metropole může chodec zahlédnout malé i větší objekty z dob dávných i nedávných, které upoutají svým určením nebo provedením.
Kniha je velmi čtivě napsaná a fascinuje rozsahem zmíněných maličkostí.

D) 3 brožurky Xenofobní průvodce z Nakladatelství XYZ – Rakušané, Poláci a Maďaři
Xenofobní průvodce se řídí myšlenkou, že neuctivý pohled na přesvědčení a slabůstky jednotlivých národů je téměř jistý způsob, jak xenofobii léčit. Xenofobovo heslo zní: „Předem varován znamená být předem připraven!“

E) Křížovky s tipy na výlety (nakl. Fragment)
Nejatraktivnější místa Čech ve vašich křížovkách! Až vás unaví luštění, vyberte si z 20 tipů na výlety a vydejte se na cestu s dětmi nebo vnoučaty. Přejeme vám příjemnou zábavu při luštění a mnoho dobrodružných zážitků z cest po Čechách!

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Právě jsem zveřejnila vyhodnocení soutěže – najdete je ZDE.

  Do soutěže se zapojily jen 3 autorky článků, každá z nich si tedy bude moci svoji výhru vybrat. Myslím, že se shodneme, že všechny příspěvky zařazené do soutěže, si odměnu zaslouží 😉

  S výherkyněmi se o konkrétních výhrách dohodnu emailem.

 • Pingback: Pohádková stezka v Malé Úpě | VašeDěti.cz ()

 • bokul

  Pěkná, motivační soutěž 🙂 Uvidíme, měla bych pár tipů, kam pozvat… jen nevím, kdy se dostanu k „peru“ 🙂

 • Ivča a Domča

  Mě se zase líbí druhá a třetí:-) Ježečku, ta Pohádková místa mám doma, je to moc hezky napsané a spousta obrázků, zkrátka bezva tipy na výlety:-)

 • Ježeček

  Tééda… ty první dvě knihy, tedy první cenu, docela závidím, vypadají krásně. Tak pište a zvěte nás ostatní nepsavky na výlety 🙂 Už se moc těším!!! *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist