Písničky, ukolébavky a říkanky – to je Zvěřinec!

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Soutěže

Yellow Sisters je tentokrát věnovali dětem a jejich dospělákům a zapojily tak celou rodinu. V naší soutěži můžete tato alba z produkce Indies Scope i vyhrát!

Děti hostují hned v několika písních a také se podílely na tvorbě obalu. A ani tatínkové nezůstali opomenuti a zapojili se buď vokálně nebo instrumentálně. Výsledkem je petrobarevné album, žánrově dosti odlišné od předchozích dvou (Singalana – 2006, Tubab Woman – 2010), kde si určitě přijde na své každý člen rodiny.

Album začalo vznikat již před rokem s jasným cílem, udělat zábavné a vtipné album pro děti. Rozhodnutí natáčet dětskou desku znamenalo částečně ustoupit od složitých melodií a oblíbených žánrů Yellow Sisters, jak se můžete dozvědět od Báry Vaculíkové.

Myslím, že se žánrově dost liší od předchozích alb. Dětská duše potřebuje trochu přímočařejší přístup. Hodně jsme se snažily zjednodušovat, aby si s námi děti mohli zazpívat.

CD Zvěřinec

Yellow Sisters

Žánr: dětské / children´s • vocals
Datum vydání: 15. 06. 2012
Vydal: Indies Scope

CD Zvěřinec si můžete se slevou objednat například zde.


Již delší dobu bylo jasné, že kapela natočí album pro děti a bylo jen otázkou času, kdy to mateřské povinnosti dovolí. Nakonec to sestry vyřešily účastí všech ve studiu.

„Přemlouvat jsme nikoho nemusely, všechno vyplynulo ze situace. Dětí máme dohromady osm a kromě toho nejmenšího, který je teď dvouměsíční, se zapojily všechny. Některé jsme musely trochu polochtat, aby se na mikrofon zasmály, ty starší se pustily do beatboxu a do rapu. Náramně jsme se u toho ve studiu bavili. Nakonec nám zahostovali i tatínkové. Jeden nám složil říkanku a zazpíval synkovi ukolébavku, další zahrál na cajon a Léni partner dokonce celou desku točil, protože je naším dvorním zvukařem a kde bylo potřeba dodat trochu basu nebo rytmu, přihodil také svou trošku do mlýna.

Debutové album Singalana (2007, Indies Scope) a i druhé album Tubab Woman (2010, Indies Scope) jsou nahrávky, které připravovaly a natáčely dámy z Yellow Sisters delší dobu a v produkci se zaměřovaly na každičký detail. Třetí album vzniklo v daleko kratším čase a navíc ve velmi uvolněné atmosféře.

Chvilkama to byla dost divočina, takový zvěřinec :). Zvlášť když jsme v jednu chvíli měly všech osm dětí ve studiu najednou a snažily jsme se s nimi nahrát sbor bojujících ninjů.

A tak z nového alba sálá radost z muziky, zpívání a rozpustilost dětí. Rodina Yellow Sisters si hraje a zpívá a zve vás ať se k nim přidáte. Není nic jednoduššího.

Pozor, soutěž!

Pouštíte svým dětem písničky, říkanky a ukolébavky z CD přehrávače? Rádi zpíváte?

Pak byste měli možná zkusit tuto novinku od Yellow Sisters!

Ve spolupráci se společností Indies Scope, která album vydala, jsme pro vás připravili soutěž, ve které mohou dva z vás toto album vyhrát!

Stačí jen správně zodpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování!

Soutěž s albem Zvěřinec běží od 12. listopadu do 25. listopadu 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist