Letní veršování s Míšou

Rubrika: Soutěže

Podle kalendáře by už za pár dní mělo začít léto, ovšem počasí tomu poslední dobou zrovna nenasvědčuje a na koupání a další letní radovánky to moc nevypadá. Zkusme si tedy tu pravou letní atmosféru a náladu přivolat zatím aspoň ve verších, rýmech, říkankách a básničkách.
Můžeme to pojmout i trochu soutěžně 😉

V TAM-TAMu se rozmohlo veršotepectví a já jsem slíbila, že si v tom rýmování budete moci zasoutěžit. Pokud jste tedy v sobě odhalili básnické střevo, čtěte dál!
Paní Zuzana Kopecká nám do soutěže věnovala 3 výtisky časopisu Míša, který vydává.

Časopis MÍŠA vychází každý měsíc již od roku 1999. Kromě říkanek, básniček a vtipů v něm najdete především křížovky a hádanky pro děti.
Více informací o časopise Míša i o další publikační činnosti pro děti paní Zuzany Kopecké najdete na adrese www.zuzanakopecka.com.

SOUTĚŽ
Složte básničku nebo říkanku na téma LÉTO a nejpozději 30. června 2006 ji vložte pomocí říkankového formuláře na VašeDěti.cz. Před odesláním nezapomeňte zvolit sekci soutěž.
Každý soutěžící může takto poslat maximálně 3 básničky či říkanky. V případě, že jich vložíte více, budou do soutěže zařazeny jen ty nejnovější.
V průběhu července v redakci vybereme 3 výherce, kteří dostanou jako odměnu jeden výtisk časopisu Míša.


Po dohodě s paní Kopeckou byla soutěž rozšířena na celé léto!
Do 31. července můžete posílat další básničky a říkanky tentokrát na téma „VODA“.
Od 1. srpna do 31. srpna bude tématem letního veršování „LETNÍ TÁBOR“.

Pravidla zůstávají stejná jako pro měsíc červen. Nelze poslat jednu básničku více než 1× (tj. nemůžete ji vložit na červen i na červenec, i kdyby tematicky odpovídala).
Na konci bude vyhlášen celkový vítěz letního veršování s Míšou, který získá knihu sponzorky soutěže – paní Zuzany Kopecké – Veselé básničky.

Všechny soutěžní říkanky a básničky budou během soutěže i po jejím ukončení umístěny v rubrice Říkanky, v sekci soutěž.

Veršování zdar!

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (37 vyjádření)

 • Díky Chromle – je super. Pokus se ti podařil :o)

 • Chromle, ta Tvoje poslední o topení je skvělá. Já se taky jako dítě topila, ale otec si mne nevšiml a skočil pro mne známý, který přišel o hodinky.

 • Arabart, i ty jedna lichotnice:-))) Speciálně pro tebe jsem se vybičovala ještě k jedné. Byl to pokus o veselou a vtipnou:o)
  A navíc, myslím, že není důležité zvítězit, ale zúčasnit se:-)))(a to neříkám pro to, že jsem nic nevyhrála:-))

 • Arabart, nevěš hlavu, vítězové ještě nejsou vyhlášení a třeba se redakci zalíbí zrovna tvoje vtipné veršování. A když ne, ještě pořád budeš mít šanci v srpnu. Na letní tábor asi žádný kloudný rým nevymyslím:-((( Ale jestli si ještě trochu potrápím hlavu, přispěju na červenec zase dvěma výtvory.

 • Á tak konečně už mám konkurenci ;o) – i když je mi to trochu líto – už totiž zase nemám šanci vyhrát :o(
  Na Chromli s Katie totiž nemám – to je už opravdu vyšší básnická škola. Erča má podobný styl jako já – takový vtipný :o) – ale o hodně lepší – má hezčí rým a celé takové prostě hezčí.
  Ach jo holky, vy mě štvete, jak jste dobré ;o))))

 • Taky blahopřeji vítězkám – byly jste holky opravdu bezkonkurenčně nejlepší.
  Nikde ale nevidím pokračování na téma VODA – tak honem do toho – ať to nakonec nevyhraju já díky tomu, že tam budu jediná :o)

 • Taaak děkuju a taky blahopřeju:)

 • Přidávám se také …gratuluji všem třem

 • Milé výherkyně, gratuluji! Můj soukromý tip zcela vyšel:-)))

 • Holky, moc vám gratuluju! Přiznám se, že jsem ještě básničky nečetla, nechtěla jsem si předem kazit chuť do soutěže – jak se tady začalo šuškat, že jsou všechny skvělé! Hlavu mám ale dutou jak pařez, tak z toho stejně nic nebude. Takže milá střeva, básněte dál!

 • Pomněnka

  Všem výherkyním gratulujeme a těšíme se na další básnění ;o)

 • Petra Vymětalová

  Po jednom výtisku červnového čísla časopisu Míša dostanou:
  Káča, jaholka, Katie
  GRATULUJEME!!!

  Do 31. července můžete posílat další básničky a říkanky tentokrát na téma „VODA“.

  Od 1. srpna do 31. srpna bude tématem letního veršování „LETNÍ TÁBOR“.

  Pravidla zůstávají stejná jako pro měsíc červen. Nelze poslat jednu básničku více než 1× (tj. nemůžete ji vložit na červen i na červenec, i kdyby tematicky odpovídala).
  Na konci bude vyhlášen celkový vítěz letního veršování s Míšou, který získá knihu sponzorky soutěže – paní Zuzany Kopecké – Veselé básničky.

 • Katie, já jsem zhasla hned napoprvé, když jsem si přečetla tvou první báseň:-)))) A ty ostatní mě fakt dorazily:-)) Snad ani neměly být ty básničky vidět:-)

 • Tak po vložení druhé básničky jsem už neodolala a taky si přečetla výtvory ostatních. Že jsem to nevydržela! Třetí básničku už asi nezplodím, protože se cítím jako prskavka vedle ohňostroje! (Ale třeba mě něco napadne úplně samo od sebe, bez lámání si hlavy nad verši,které stále utíkají a nedají se dohonit:-))))

 • Já plánuji ještě dvě básně napsat, tak jsem ty ostatní taky ještě nečetla, ale už odolávám jen stěží…

 • Když jsem v noci – asi v půl 4 krmila a přebalovala Natálku, tak mě napadaly skvělé verše. Teď si ale zaboha nemůžu ani na jeden vzpomenout. Ach jo, asi si budu muset připravit papír a tužku a poslepu si to v noci zapsat – alespoň nějaký poznámky :o)

 • Když jsem skládala svou báseň, stírala jsem si z obličeje pot i krev:-) Stálo mě to úsilí a velkou dřinu, zvlášť, když do toho střídavě vstupovala dcera a manžel. Když jsem báseň vložila, zalil mě pocit ohromného uspokojení, jako bych zdolala minimálně Mount Everest a byla jsem na sebe pyšná jako blázen. Předchozí vložené verše jsem nečetla, abych se jimi nenechala ovlivnit.
  Že já trubka to neudělala! Mohla jsem si ušetřit dřinu. Dámy, vaše básně jsou tak krásné, umělecké a některé děsně dlouhé. Skládám před vámi poklonu a hodně hlubokou:-)))

  Ale budu upřímná, mě to fak bavilo:-))

 • Anonymní

  Ahoj, tady Zuzana Kopecká, autorka časopisu Míša.

  Chci Vám říct, že časopis vznikl proto,aby se k našim dětem dostalo něco ryze českého. Proto jsem do obsahu zařadila nejen luštění, ale i říkadla,hádanky, recept na jednoduchý dětský pokrm a především pohádku.
  Již devátý ročník napovídá, že zájem o Míšu je veliký. Snad by bylo dobré vědět, že je nenásilně zpracován podle školních osnov a hojně jej využívají například školní družiny.
  Takže Vám přeji mnoho úspěchů při letním veršování a příjemné chvíle strávené jak na těchto stránkách, tak i ve společnosti časopisu Míša. Ahoj, Vaše Zuzana Kopecká.

 • Ach jo, tak to zase nebudu soutěžit – básnické střevo fakt nemám. To se tady vyřádí Vesna, Vandula, Erča, no ale jak koukám tak i Katie, Káča, Chromle, Mamcalenca jsou dost dobrý. Kam na to holky chodíte?

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Jé, no to je motivace… ;o)
  Tak pište, pište…!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist