Jiří Pavlica a Hradišťan dětem…

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Soutěže

„Studánko rubínko“ je počinem Jiřího Pavlici a Hradišťanu v kategorii hudby pro děti. Zaposluchejte se do nádherných melodií a zahrajte si s námi!

Již v roce 2005 vyšlo, dnes velmi populární, album Hrajeme si u maminky. Po pár letech následovalo  album Studánko Rubínko, pro které vytvořil Jiří Pavlica na tři desítky  nových  písní na verše Jana Skácela, Františka Halase, Miloslava Bureše, Věry Provazníkové, Františka Nechvátala a lidovou poezii, které nás provedou  jarem od prvních sněženek přes velikonoční svátky až po svátek sv. Jana.

„Studánko rubínko…“ zní úvodní verš „Písně o Studánce Rubínce“ Miloslava Bureše, kterou pod názvem „Otvírání studánek“ neopakovatelným způsobem zhudebnil Bohuslav Martinů. Právě motiv studánky a vody čisté, nezkalené, se vine celým albem, které pro děti a jejich rodiče natočili  Jiří Pavlica a Hradišťan. Album, stejně tak jako stejnojmenná kniha Jiřiny Rákosníkové, jež vychází u nakladatelství Vyšehrad, je provázená půvabnými ilustracemi Jana Kudláčka.

Na albu se nachází 36 písní. Album otevírá titulní skladba „Studánko rubínko“, dále jsou skladby řazeny do 7 tematických bloků ( Předjaří / První kytičky, píšťaličky / Doba velikonoční / Co si ptáčci povídají / Zíváníčko na spaníčko / Na travičce / Voda – vodička). Kromě Hradištanu na albu opět zpívá řada talentovaných dětských zpěváků ve věkovém rozpětí 5 až 12 let. Jako hosty si Hradišťan přizval do studia Josefa Fojtu (klávesy, perkuse), Jiřího Kučerovského (kytara), Kamilu Kozákovou (hoboj) a  sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno Kantilénu pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera.

CD Studánko rubínko

Hradišťan a Jiří Pavlica

Žánr: acousticdětské / children´sfolk
Datum vydání: 21. 03. 2009
Vydal: Indies Scope

CD Studánko Rubínko si můžete objednat například zde.

Pozor, soutěž!

Máte rádi vy a vaše děti písničky, které potěší? Takové, které jsou zpívané s láskou?

Pak byste si neměli nechat ujít album Jiřího Pavlici a Hradišťanu! Ve spolupráci se společností Indies Scope, která album vydala, jsme pro vás připravili soutěž, ve které mohou dva z vás toto album vyhrát!

Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování!

Soutěž s albem Studánko rubínko běží od 26. listopadu do 9. prosince 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist