Jedna akce za druhou? Tak o ní napiš a vyhraj…

Rubrika: Soutěže

Předpokládám, že i u vás je to podobné a červen je doslova nabitý různými kulturními a zábavnými akcemi. A řada z nich je buď přímo věnovaná dětem, nebo na ně alespoň myslí s nějakou výtvarnou dílnou či divadélkem. Podělte se o své dojmy z nich. Pro 3 z vás máme připravenou krásnou knihu, která je pochopitelně určená také dětem.

Vyberte si jakoukoli akci, která je buď určená dětem, nebo naopak ji děti připravují pro své rodiče. Napište nám o ní a nezapomeňte na obrázky.

A protože se jedná o akce, můžete být akční i vy a pojmout svůj soutěžní příspěvek třeba jako fotoreportáž. Text lze doplnit i videem nahraným na youtube, stačí, když nám pošlete odkaz.

Jak se zapojit do soutěže?

Svoje příspěvky posílejte do 30. června na email redakce@vasedeti.cz, do předmětu zprávy napište SOUTĚŽ – AKCE PRO DĚTI a nezapomeňte uvést svoji VD přezdívku a přiložit alespoň 3 obrázky (nebo odkaz na video).

Tentokrát není pevně daný minimální počet slov. Pokud se pustíte do fotoreportáže, stačí napsat stručný úvod a závěr a pak už jen popisky k fotografiím.

V redakci pak rozhodneme, zda váš příspěvek zveřejníme jako článek, nebo ho zařadíme do diskutárny (do Tam-tamu).

Můžete také připsat, kterou z knih byste vyhráli nejraději. Při výběru výherců se budeme snažit vyjít vám vstříc.

O co soutěžíme?

Mezi 3 výherce budou rozděleny tyto knihy z nakladatelství Portál:

Dovádivé básničky pro kluky a holčičky
Knížka jednoduchých básniček s hříčkou je určena pro dovádění ve dvojicích – buď dospělý + dítě, nebo dítě + dítě. Další jsou určeny pro dětské skupiny. Básničky jsou zaměřeny na rozvoj prosociálního chování dítěte, rozvoj řeči, pohybových dovedností a vytvoření vztahu, ať už s blízkou dospělou osobou, nebo s vrstevníky. Většina veršovaných hříček vyžaduje vzájemnou spolupráci. Vytvoření blízkého vztahu s mámou a tátou je pro dítě velmi významné. Neméně důležité je však i jeho setkání s vrstevníky. Básničky mohou pomoci dospělým i dětem, aby se při dovádění vzájemně „potkávali“ a společně se smáli.

Pohádky do kapsy
Pohádky v této knížce jsou krátké, všechny se vejdou do kapsy. Na jejich přečtení postačí malá chvíle. Každá z nich však s sebou nese možnost hezkého času stráveného při společném čtení s předškolním dítětem či začínajícím čtenářem a při následném povídání.
V pohádkách se prolíná reálný svět s hravým světem fantazie. Při jejich čtení si děti nenásilným způsobem rozvíjejí jazykový cit a schopnost porozumět textu. Jednotlivé příběhy doplnila půvabnými ilustracemi Magda Veverková-Hnčířová.

Gorila a já
Hlavní hrdinkou knihy je osmiletá Jonna, která žije v dětském domově. Ředitelka ji nemá ráda a ochotně ji předá k adopci děsivé Gorile, která do domova jednoho dne přijede v otlučeném Volvu. Gorila žije na skládce a živí se prodejem šrotu. Jonna se nejprve Gorily bojí, myslí si, že ji chce sníst, ale postupně se s ní spřátelí. Ukáže se, že Gorila – mimochodem horlivá čtenářka, jejíž nejoblíbenější knihou je Oliver Twist – sice žije v nepředstavitelném nepořádku, ale dokáže Jonně poskytnout lásku a pocit bezpečí, které jí v dětském domově chyběly. Pořídí jí kolo, nakoupí jí oblečení a Jonna pochopí, že v životě tolik nezáleží na tom, zda má čisté ruce a upravené vlasy, pokud najde někoho, komu na ní skutečně záleží, kdo se dokáže vcítit do jejích potřeb. Nad nově vzniklou idylou se však začnou stahovat mračna…

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist