Jak jste hledali a četli v únoru 2010

Rubrika: Soutěže

AN_logo150x75_bileVyhodnocení lednového kola soutěže se z důvodů úprav na stránkách hodně zdrželo, takže především z časových důvodů jsme výsledky zveřejnili pouze velmi stručně mezi vyhodnocenými soutěžemi. Od nynějška se ale vracíme do původních kolejí a výsledky přinášíme také formou článku.
Kdo ze stálých čtenářů dostane odměnu tentokrát?

Nejdřív si opět dovolím připomenout aspoň ve stručnosti pravidla soutěže – vaším úkolem je pročíst všechny články zveřejněné v aktuálním měsíci a denně dohledat i články ze stejného dne v předchozích letech – dnes tedy hledáte články zveřejněné 1. března 2009 / 2008 /2007 / 2006 /2005 – všechny najdete v archivu článků.

Pokud se vám za přečtení článků podaří získat alespoň 90 % všech možných bodů, postupujete do slosování.

Jak jste tedy hledali a četli v právě uplynulém měsíci?

Celkem jste nasbírali 28.431 bodů. Každý z vás mohl získat až 971 bodů, pro postup do slosování bylo třeba načíst články v celkové hodnotě alespoň 874 bodů.

Úplně všechny články dohledalo a otevřelo 9 z vás, do závěrečného slosování postoupilo 20 návštěvníků stránek.

O co jsme soutěžili?

Sponzorem soutěže byl opět partnerský server Akce-Novinky.cz, který do ní věnoval následující ceny:

1. cena: knihy z nakladatelství Mladá fronta
Dcera na přání – román o matkách a dcerách, ale také o otcích a o lásce, která se rozhodně neobejde bez komplikací. O citových tabu, o rodinných tajemstvích a o touze. O touze po věcech, které nemůžeme nikdy získat – ale které snad právě proto tak zoufale chceme.
S nejčistšími úmysly – napínavý příběh v duchu nejlepších tradic anglické detektivní školy.
Druhý ze série detektivních románů Susan Hillové odehrávající se v malém anglickém městě Laffertonu s tajuplným šéfinspektorem Simonem Serraillerem jako hlavním hrdinou. Neznámá osoba unese malého chlapce, který čeká před domem rodičů na odvoz do školy. Událost otřese celým městečkem, obzvlášť poté, co se ukáže, že se nejedná o jediný, a pravděpodobně ani o poslední případ únosu dítěte…

Dcera na PřáníS nejčistšími úmysly

2. cena: knihy z nakladatelství Jota
Jedenáct – Viki je vtipná, citlivá, svébytná a hlavně v březnu oslavila JEDENÁCT!
A právě v den jedenáctých narozenin se pro nás otevírají stránky poutavého Viktorčina deníku, ve kterém si hrdinka měsíc po měsíci s vtipem a břitkými postřehy zaznamenává své potíže s pubertální, náladovou starší sestrou, legrácky s mladším bráškou, nedorozumění s někdy nedůvtipnými rodiči, trable s novou, namyšlenou rivalkou Gábinou či narůstající odcizení mezi ní a nejlepší kamarádkou Amandou.
Marilyn- románový životopis ikony amerického filmu Marilyn Monroe v podání Normana Mailera. České vydání Mailerovy knihy (v překladu Roberta Křesťana) doplňují unikátní fotografie amerického režiséra, scenáristy a fotografa Lawrence Schillera, který byl mimo jiné při tom, když Marilyn v létě roku 1962 natáčela slavnou „koupací“ scénu ve svém posledním (již nedokončeném) filmu Something’s Got to Give.

JedenáctMarilyn

3. cena: knihy z nakladatelství XYZ
Čeněk Šlégl – celoživotní jízda špatnými vlaky – kniha o životě, nadějích, nevysokých vrcholech, strmých pádech a drsném osudu prvorepublikového českého herce Čeňka Šlégla, souputníka takových osobností jako Vlasta Burian, Jaroslav Marvan, Martin Frič nebo Hugo Haas. Příběh o osobním fatálním dramatu člověka, jenž si zpočátku sice vybral dobře, ale jehož pozdější nasměrování bylo přes jeho nejlepší vůli naprosto mylné. Příběh o složitých peripetiích jeho života, o jeho světě, kolezích a o době, v níž žil a která jej utvářela.
Letopisy zločinu – kniha pojednává o kriminálních případech, které se udály od dvacátých do devadesátých let dvacátého století. Bolest je zde opravdovou bolestí, smrt smrtí, statečnost statečností, varování varováním – a také lidská malost a lhostejnost tu mají reálnou podobu.
Autor se dotýká ran, ale též skládá hold těm, kteří se zločinem zápolí.

Čeněk ŠléglLetopisy zločiny

4. cena: kniha z nakladatelství Portál
Plus Minus Max – osmák Max je strůjcem neuvěřitelných příhod pro dobrodružstvíchtivé kluky i holky od 11 let. Max se díky svému nadšení pro vědu a neobyčejné pokusy setkává s pro něj dosud neznámým světem fotbalu, odhaluje účinky záhadného povzbuzujícího nápoje a je živým důkazem, že doba velkých objevů (Maxovým přičiněním i katastrof) ještě zdaleka neskončila! Kniha ukazuje, že umět myslet, mít vlastní názor, hodně znát a stát na straně spravedlnosti se vyplácí i v dnešním světě zbaveném kladných vzorů.
PhDr. Ondřej Hausenblas o Maxovi napsal: „Dobré nejen pro puberťáky, kteří by rádi četli Rychlé šípy, ale nemůžou je snést pro jejich přílišnou naivitu a historickou odlehlost… Vřele doporučuji.“

Plus Minus Max

5. cena: sešity pro předškoláky z nakladatelství Fragment
Rozeznávej tvary, hledej rozdíly nebo počítej do deseti. Vše půjde snadno a hravě s pracovními sešity pro malé předškoláky. Obkreslování a obtahování tě připraví na psaní číslic i písmen a rozvine logické myšlení:
Hry a úkoly nejen do školy
Zábavné úkoly na doma i do školy
Už se těším do školy!

Hry a úkoly nejen do školyZábavné úkoly na doma i do školyUž se těším do školy

A to nejdůležitější – kdo se může na výše uvedené knížky začít těšit?

1. místo: Sepy

2. místo: danasi

3. místo: ctiradka

4. místo: bokul

5. místo: sylver

Všem výherkyním posílám obrovskou gratulaci!

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist