Jak jste hledali a četli v květnu 2010

Rubrika: Soutěže

Možná jste si toho sami všimli při pročítání červnových článků, už jsem to dnes naťukla v diskutárně – soutěž Hledej, čti a vyhraj letošním květnovým kolem téměř po dvou letech své existence končí. Líbila-li se vám, nezoufejte, brzy se do ní budete moci opět zapojit, i když v pozměněné podobě. Nejdříve ale k vyhodnocení toho zatím posledního kola…

V květnu jsme letos zveřejnili 60 nových článků, v předchozích letech jich s dubnovým datem bylo zveřejněno 337 příspěvků, celkem jste tedy měli možnost nasbírat 1311 bodů za jejich dohledání, což se opět podařilo dvěma soutěžícím. Devadesátiprocentní hranicí pro zařazení do slosování bylo tentokrát 1180 bodů, překonalo ji 13 návštěvníků našich stránek.

O co jsme soutěžili?

1. cena: knihy z nakladatelství Motto
Halina Pawlowská: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci – Čtvrté vydání úspěšné prvotiny známé autorky a scenáristky o čtyřicetileté ženě, s níž se rozvedl manžel a ona je nucena řešit novou životní situaci. Kniha srší nápady a návody, jak překonat komplexy a citové a rodinné trable a jak relativizovat pojem zoufalosti. Je to kniha plná humoru, laskavosti a životního optimismu.
Ivanka Devátá: Koukám a co nevidím – Fejetony známé herečky a spisovatelky, které si s humornou nadsázkou všímají obyčejných věcí kolem nás, ať už se udály v oblasti kulturní, politické, nebo osobní. A všude autorka nachází něco, čemu se můžeme od srdce zasmát.
zoufalezenykoukamaconevidim

2. cena: knihy z nakladatelství XYZ
L. Rogaková: Stephen King – Mistr strachu – Biografie amerického spisovatele Stephena Kinga (nar. 1947), jednoho ze čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti a bezesporu nejvýznamnějšího představitele žánru hororu a thrilleru vůbec.
Kniha mapuje jak Kingův pestrý život – od raného dětství, přes nuzné spisovatelské začátky, až po současnost – tak monumentální Kingovo dílo, které bylo jednotlivými životními etapami ovlivňováno. Zároveň pojednává o Kingově vztahu ke své vlastní slávě, k vášnivým fanouškům, k žurnalistům a literárním kritikům a odhaluje jeho rodinné zázemí, koníčky a záliby.
Tato publikace by neměla chybět v knihovně žádného fanouška, který chce nahlédnout do zákulisí knih, kterými Stephen King dobyl svět populární literatury.
Druhý záchodník – vám pomůže ukrátit čas v oné místnůstce, kam každý chodí sám. A tak, soustředěni na důležitý „výkon“ si můžete zpestřit neotřelými vtipy, povídkami, křížovkami, kvízy a testy a filmovými hláškami ze slavných českých filmů. Kdekoli otevřete, nudit se nebudete! A vybere si každý!
mistrstrachudruhyzachodnik

3. cena: knihy z nakladatelství Fragment
J. Masannek: Fotbaloví divoši – Jožka – Vládu nad městem chce převzít obávaný gang skejťáků „Plamenné čepice“. Na důkaz své moci ukradnou Fotbalovým divochům černé dresy těsně před důležitým zápasem a dokonce obsadí Čertovský kotel. Divoši jsou v ohrožení, ale trenér Willi vymyslí plán…Divochy může zachránit jen Jožka Sedmá kavalerie… Staň se i ty členem party Fotbalových divochů a rozehraj další utkání!
F. Gehm: Upíří ségry – Přepadení v muzeu – Létání nad městem se mění v katastrofu… Daka a Silvania vezmou svou kamarádku na let nad městem, při kterém dojde k nehodě. A to je teprve začátek! Zpočátku nudné psaní referátu o uměleckém muzeu se mění v boj o holý život. Při prohlídce výstavy totiž dojde k přepadení muzea bandou lupičů. Podaří se dvojčatům zachránit situaci pomocí upírských schopností?
fotbalovidivosi-jozkaupirisegry-prepadenivmuzeu

4. cena: kniha z nakladatelství Metafora
Y. Sigurdardóttir: Žhavý hrob – Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy!
Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna.
Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce.
zhavyhrob

5. cena: kniha z nakladatelství Grada
L. Procházková: První počítání – Chtěli byste své dítě zajímavou formou seznámíte s čísly a probudit v něm zájem o počty? S rozstomilými obrázky a básničkami, které je vtipně doplňují, můžete společně zkusit počítat od jedné do deseti a začít procvičovat základní početní úkony. Při povídání nad jednotlivými obrázky jistě prožijete spostu pohody a legrace Nová ediční řada, určená pro vaše malé předškoláčky, přináší říkanky, básničky, veselá zvířátka, zajímavé úkoly, to vše vycházející z českého prostředí. Tyto barevné knížky s veselými obrázky jsou zdrojem zábavy i poučení, mohou se stát odrazovým můstkem na cestě vašich dětí do světa literatury a poznání.
prvnipocitani

Kdo se může začít na tyto knihy těšit?

1. cena – zuzusxP
2. cena – doug
3. cena – ctiradka
4. cena – bokul
5. cena – Ježeček

Co bude dál?

Jak už jsem psala v úvodu, tak soutěž v této podobě končí. Není to rozhodnutí ze dne na den, o osudu soutěže přemýšlím už delší dobu. Během června bych ještě ráda vyzkoušela, jak bude fungovat upravená verze soutěže, která by měla být podstatně zkrácená, možná i zjednodušená. Bude-li o ni v nové podobě zájem, můžeme v ní zase nějakou dobu pokračovat…

Na závěr chci pogratulovat všem výhercům a poděkovat všem dosavadním účastníkům soutěže. Máte-li jakékoli postřehy či připomínky, sem s nimi 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Péče o první dětské zoubky

„Mléčné zuby stejně vypadají a narostou nové.“ Je to pravda, ale i přesto je potřeba se o už od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • bokul

  Jééé, to je mi ale překvapení, na Žhavý hrob se moc a moc těším!

  Díky a posílám gratulace i ostatním, na které se usmálo štěstí!

 • Padmé

  Všem výherkyním/výhercům blahopřeji.:-)
  Knížky jsou krásné, tak přeji příjemné počtení.

  A stejně jako Nuninka jsem zvědavá na novou soutěž.

 • Všem výhercům gratuluji :-))
  A jsem zvědavá na novou verzi soutěže :-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist