Jak jste hledali a četli v dubnu 2010

Rubrika: Soutěže

AN_logo150x75_bileDopoledne jsem trochu opožděně zveřejnila ceny do květnového kola soutěže Hledej, čti a vyhraj, zbývá ještě vyhodnotit dubnové kolo. Jak se vám tedy dařilo dohledávat starší články a jak jste zvládali projít ty nové, se dočtete právě zde, stejně jako jména výherců knih v hodnotě téměř 3.000 Kč.


V dubnu jsme letos zveřejnili 57 nových článků, v předchozích letech bylo s dubnovým datem publikováno 311 příspěvků dohledatelných v našem archivu článků. Mohli jste tedy získat celkem 1218 bodů (57×5 + 311×3). To se podařilo pouze dvěma návštěvníkům našich stránek.
Protože pro postup do závěrečného slosování stačí nashromáždit pouze 90% bodů, losovali jsme nakonec ze 14 aktivních účastníků soutěže, kteří se dostali přes hranici 1097 bodů.

O co jsme soutěžili?

1. cena: knihy z nakladatelství Mladá fronta
Moje první encyklopedie Larouse: Kdo je to? – Encyklopedie pro děti již od 3 let odpoví např. na otázky: Kdo jsou gladiátoři? Světci? Piráti a korzáři? Králové a královny? Přízraky?
Po oblíbených dětských encyklopediích Larousse Co je to?, Už vím proč a jak či Jak se co dělá? přichází další díl s názvem Kdo je to? Ilustrovaná encyklopedie odpovídá na více než 200 otázek, jaké děti kladou ve věku, kdy chtějí všechno vědět a všemu rozumět. Formou krátkých portrétů jsou v knize představeny nejrůznější postavy: nadpřirozené bytosti, historické osobnosti i celebrity dneška. Encyklopedie obsahuje zábavné obrázky, a současně přináší témata, která děti vybízejí k zamyšlení.
Velikonoční průvod (Richard Yates) – už jako malá děvčátka se od sebe Sarah a Emily hodně lišily. Emily vzhlíží ke své uvážlivé starší sestře a žárlí na její blízký vztah s jejich nepřítomným otcem a později na její zdánlivě zářné manželství. Cesta, již zvolí sama pro sebe, není tak bezpečná, je méně konvenční a její milostné pletky ji nikdy plně neuspokojí. Ačkoli pouto mezi nimi přetrvá, vzdálenost mezi oběma ženami postupně narůstá až do chvíle, kdy k jejich vzájemnému vztahu naposledy přitáhne pozornost tragická událost.
Detektivní kancelář Podkova: Zaříkávač koní (Karin Müllerová) – Co se skrývá za zázračným uměním zaříkávače koní?
Vzdorovití koně jsou v několika minutách krotcí jako beránci, plaší koně ho bez odporu následují – vypadá to, že zaříkávač koní Svensson vládne magickými schopnostmi. Za kulisami velké show se však podle členů detektivní kanceláře Podkova děje něco nekalého. Jak je to s onou tajuplnou kapsou plnou pamlsků? Proč si Svensson neustále myje ruce? Mladí detektivové jsou si jisti: Tady něco nehraje!
Pro čtenáře od 9 let.
č1004_1č1004_2č1004_3

2. cena: knihy z nakladatelství Fragment
Bratrstvo svatého grálu: Do posledního dechu – Úchvatné historické kulisy… Fascinující mystika… Velkolepé dobrodružství… Mocná kombinace fantasy a historického románu… Akkon – poslední bašta křesťanstva – je už velmi dlouho obléhán mameluckými vojsky a jeho pád se nezadržitelně blíží. Svatý grál je ohrožen!!! Je nezbytné najít mýtickou relikvii ukrytou od dávných dob hluboko pod městem. Nadlidský úkol je svěřen čtyřem mladíkům z různých koutů světa. Vydrží bojovat za jeho záchranu až do posledního dechu? Napínavé dobrodružství na život a na smrt začíná…
Alice a … Dóóóst dobrej hepáč – Vaše dóóóst dobrá Alice má opět pořádně zamotanou hlavu. Rodiče její nejlepší kamarádky Sandie nečekaně oznámí záměr odstěhovat se z Londýna a Sandie vůbec nevypadá, že by ji to mrzelo. Také nejstarší sestru Linn to táhne z domova a chce jít po maturitě studovat do Skotska. Zdá se, že Alici již nic dalšího nemůže překvapit, když vtom B?lly zjistí, pro koho jeho zraněné srdce vlastně bije, a nová láska je na světě!
Křížovky s citáty a obrázky Pavla Kantorka – Luštěte pro radost, ve chvílích volna, na cestách nebo dovolených. Na odhalení čeká 100 tajenek v křížovkách, které jsou doplněny citáty českých i světových autorů a vtipnými ilustracemi Pavla Kantorka.
č1004_4č1004_5č1004_6
3. cena: knihy z nakladatelství Jota
Labyrintem smrti (Ariana Franklinová) – volné pokračování románu Vykladačka smrti, další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií, která znovu dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř…
Případ dobře vychlazené pomsty – Evropa roku 1911 vře v předtuše hrozícího válečného konfliktu. Politika nakonec dostihne i Holmese v jeho venkovském azylu a v jejích patách také starý přítel doktor Watson. Oba se totiž na přímluvu Mycrofta Holmese mají pustit do vyšetřování případů vraždy mocného průmyslníka a únosu synovce britského monarchy, které spolu podle všeho nebezpečně souvisejí. Legendární detektiv se znovu vydává na cestu – tentokrát přes italské Benátky až do kulis starého hradu uprostřed skotských planin. Zažije během ní dobrodružství, kterých by se na prahu šedesátky zřejmě už nenadál. Dobrodružství, která jej téměř připraví o celoživotního přítele. Dobrodružství, jež ho postaví před klíčové otázky: Kdo má zájem na vyvolání světové války? Nesouvisí celý případ s postavou, jejímž prostřednictvím Holmese dostihuje vlastní minulost?
Ke čtenářům se dostává další z příběhů legendární detektivní dvojice nesoucí všechny klasické znaky svého žánru: nevšední zápletku, vzrušující napětí i intelektuální hravost.
č1004_7č1004_8
4. cena: knihy z nakladatelství Columbus
Tekoucí písek (Iris Johansenová) – „Pořád ještě postrádáš svou malou Bonnie?“
Pouhá tato jediná věta, pronesená nějakým šílencem v anonymním telefonátu, stačí přenést Evu Duncanovou do onoho strašlivého dne před několika lety, kdy beze stopy zmizela její malá dcerka. Od toho dne se Evin život vyznačoval posedlostí najít dcerčiny ostatky a uložit tak bolest z Bonniiny smrti do hlubin milosrdného zapomnění. Avšak jeden muž to nechce dopustit…
Osudný příliv (Iris Johansenová) – Oceánografka Melis Nemidová se pouští do nebezpečných vod, které ji mohou beze stopy pohltit. Zná tajemství, pro něž už jeden oceánograf přišel o život… a to je jen část minulosti, poskvrněné zradou a násilím. Když se uchýlila na svůj ostrov v Karibském moři a ponořila se do studia chování delfínů, zdálo se jí, že všechno zlé nechala daleko za sebou. Její mír – a také život – se však náhle ocitá v ohrožení z rukou zběsilého vraha, který se stezkou smrti a zkázy blíží přímo k ní…
č1004_9č1004_10
5. cena: kniha z nakladatelství XYZ
Mágové (Lev Grossmann) – Napínavý příběh o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě. Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Fillory. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou…
č1004_11
Ceny do soutěže věnoval opět partnerský web Akce-Novinky.cz.

Kdo se může radovat z těchto krásných cen?

1. místo – ctiradka
2. místo – Havoj
3. místo – kekunka
4. místo – Hele.hanele
5. místo – Lussy

Všem výhercům GRATULUJEME!

Do soutěže se můžete zapojit samozřejmě i tento měsíc. Pokud jste na ni narazili až dnes, nezoufejte, díky tomu, že k zařazení do slosování stačí jen 90% všech bodů, máte stále šanci na výhru!

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Petra

  Hanele, děkuji za zprávu, doufám, že se knížky budou líbit 🙂

 • Dobrý večer, chtěla bych moc poděkovat za výhru, knížky došly v pořádku – nevím, kam mám tuto informaci napsat, tak to zkouším sem. Pa. Hanele

 • bokul

  Dámy, ze srdce Vám gratuluji a přeji krásné počtení!

 • Padmé

  Posílám blahopřání všem pěti výherkyním (výhercům),
  knížky jsou krásné, tak ať potěší a dobře se čtou.

 • ctiradka

  Děkujíííí.. Protože tento měsíc jsem se snažila právě kvůli té encyklopedii….. Mám radost….
  A ostatním výhercům taky blahopřeji.

 • danasi

  Blahopřeji také všem výhercům.

 • Lussy

  Jů, já vyhrála :-). Tentokrát to byl boj, ještě 30. dubna před půlnocí jsem lovila nové články, a hledala potřebných 10 bodů, abych splnila limit 90 % :-).

  Blahopřeju samozřejmě i ostatním výhercům.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist