Jak jste hledali a četli v březnu 2010

Rubrika: Soutěže

4756mVelikonoce jsou za námi, ale já pro pět z vás mám ještě jednu opožděnou nadílku v podobě výher z březnového kola soutěže Hledej, čti a vyhraj. Zároveň připomínám, že v dubnu v soutěži pokračujeme a podotýkám, že šanci na výhru máte, i když začne sbírat bodíky až dnes!


Jako obvykle na vás nejdříve vysypu pár čísel. Letos v březnu jsme zveřejnili celkem 68 článků, za které jste tedy mohli získat 340 bodů. Připomínám, že za články z aktuálního měsíce se vám body načítají po celý měsíc, klidně tedy můžete na konci dubna získat 5 bodů za článek zveřejnění prvního. Dále sbráte body za články zveřejněné v předchozích letech, vždy ve stejný kalendářní den. těch bylo v březnu 356 a mohli jste tak získat 1068 bodů. Maximum, kterého bylo možné dosáhnout se vyšplhalo na 1408 bodů, poctivě se k němu dopracovalo 6 z vás. Jelikož k postupu do slosování stačí překonat 90% hranici, losovalo se z 18 soutěžících, kteří získali alespoň 1268 bodů.

O co jsme tedy soutěžili?
1. cena: knihy z nakladatelství Mladá fronta
500 nocí s Andělem – Ohlédnutí za fantastickým hudebním mejdanem – pořadem Noc s Andělem, který stal se fenoménem pro celou generaci. Za dobu jeho trvání se v něm vystřídala přehršel hostů, vystoupili v něm často muzikanti, kteří by se jen tak spolu nesetkali. Kniha nabízí „nejlepší příhody z natáčení“, a kromě výjimečných událostí, které se před očima diváků v pořadu seběhly, poodhaluje také věci, které se staly v zákulisí.
Lásky žár (Feridun Zaimoglu) – hlavní postavou románu je mladý burzovní makléř, který se vzdal skvěle placeného zaměstnání a hledá nové podněty. Vydává se na cestu autobusem do Turecka, ale autobus havaruje. David si pamatuje jen půvabný obličej dívky (anděla?), která mu zachrání život. Najednou ví, že ji musí najít. Vydává se po jejích stopách do Nienburgu, Prahy a Vídně. Cestou zažívá lásku, zklamání i nenávist. Ale stále doufá, že jednoho dne najde milovanou osobu, kterou stále hledá. S jemnou dávkou ironie i patosu vypráví Zaimoglu romantický příběh o lásce v dnešních kulisách, kdy hledající netouží po dokonalosti, ale naplnění, možná dokonce vykoupení.
Láska a tělo (Arnošt Lustig) – ve zbrusu nové knize se Arnošt Lustig pokusil o konečné zúčtování s tématy, která poznamenávají celou jeho tvorbu – nepochopitelnost nacistické myšlenky na vyhlazení Židů na straně jedné a láska k životu a ke všemu tělesnému na straně druhé. Hlavní představitelé, mladí lidé plní tělesných tužeb Gabriela Lágusová a Josef Reinisch, prožívají v terezínském ghetu svou zakázanou lásku…

mf1mf2mf3

2. cena: knihy z nakladatelství Motto
Probuzená minulost (Deborah Crombie) – Dvojice detektivů Duncan Kincaid a Gemma Jamesová pátrají nejprve po po diamantové broži. Proč však přišla o život Kristin Cahillová, která přijala tuto brož do prodeje? Co ukrývá minulost?
Vražda v den svatého Valentýna – Christine Bennettová, bývalá jeptiška, dostane za úkol vypátrat, co se stalo na Erijském jezeře v den svatého Valentýna. Proč zmizeli tři kamarádi na zamrzlém jezeře?

mo1mo2

3. cena: knihy z nakladatelství XYZ
Kat katem kata (z pamětí kata Mydláře) – Převyprávěné paměti katovské rodiny Mydlářů zahrnující především jednotlivé případy vykonání práva útrpného. Podle Josefa Svátka vypráví Vojtěch Steklač. Octnete se ve světě mužů, kteří dědili „krvavé řemeslo“ z otce na syna, mužů, bez nichž nemohli být trestání nenapravitelní podvodníci, zloději, vrazi… Bez nich by nebylo možné provádět právo útrpné, bez nich rozsudky mocných nemohly být naplněny! Přesto rodiny katů žili na okraji společnosti a jejich postavení v ní nebylo záviděníhodné. Byli opovrhovanými vykonavači spravedlnosti, lidmi zahalenými tajemstvím. Nikdo se s nimi nechtěl dostat do křížku…
Co vyprávěly staré pražské domy – Publikace o dějinách tří desítek starých pražských domů i o nedávném životě v nich je určena milovníkům staré Prahy. Autor ve své knize formou procházky ulicemi Starého Města, Nového Města a Malé Strany v Praze, přibližuje historii památek, jejich architekturu, obyvatele a zajímavé a vzácné hosty, kteří Prahu navštívili. Připomíná historické události, pověsti a epizody, které se k domům váží. Text je doplněn kresbami.

xyz1xyz2

4. cena: kniha z nakladatelství Práh
Já ne! (Joachim Fest) – Slavný, již zesnulý německý publicista ve své neméně slavné knize s autobiografickými prvky podává zcela neotřelou analýzu nacismu. Kniha osloví každého, koho zajímá, čím žili zejména mladí lidé v předválečném a válečném Německu.

prah1

5. cena: kniha z nakladatelství Jota
Hvězdný hrad (Enrique Joven) – Mladý kněz Hector pracuje jako učitel matematiky a fyziky na jezuitské škole v provinčním španělském městečku. Ve volném čase se věnuje luštění Voynichova rukopisu, ilustrované knihy z patnáctého století (dnes v majetku Yaleovy univerzity) napsané neznámým jazykem. Se svými přáteli z on-line skupiny nadšenců se snaží vypátrat tajemství další knihy, popisující fascinující období v dějinách vědy, kdy velikání jako Johannes Kepler a Tycho Brahe mílovými kroky posouvali naše poznání vesmíru. Fakt, že Tycho zemřel za podivných okolností, je jedním z mnoha, jež uvedou do pohybu řadu záhadných událostí spojených s oběma knihami. Byl Tycho Brahe zavražděn Keplerem? Obsahuje tajemný rukopis nějaké esoterické poselství, nebo se jedná o pouhý podvrh?
jo1

A to nejdůležitější – kdo tyto ceny vyhrál?
1. místo: klokan
2. místo: bestreek
3. místo: sylver
4. místo: monyjka
5. místo: kekunka

Výhercům posílám velkou gratulaci!

všem připomínám, že pravidla soutěže najdete v článku Hledej, čti a vyhraj – pravidla soutěže platná od 1.6.2009. Abyste se dostali do dubnového slosování o knihy v hodnotě téměř 2800 Kč, můžete začít s dohledáváním článků právě dnes.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Gratulace a pěkné čtení.

 • sylver

  Petro, děkuji zavýhru.

 • mooc děkuji za výhru,má velkou radost,díky za gratulace 🙂

 • Padmé

  Blahopřeji výhercům / výherkyním.

 • Já Vám všem gratuluju a hoodně obdivuju,jak to stíháte:)))
  Tak pěkné počteníčko přeji…

 • Lussy

  Gratuluju výhercům! Knížky to jsou opravdu zajímavé.
  A Petro díky za info, že kdo začne dnes sbírat body, má ještě šanci. Já byla 3 dny mimo a už jsem přemýšlela, že tento měsíc mám smůlu, že ty tři dny budou chybět. Takže vzhůru do sběru bodíků, už jsem dlouho nic nevyhrála :-).

 • bokul

  Petro, díky za krásnou soutěž a posílám gratulace všem výhercům a přeji pěkné počtení nejen na internetu!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist