Filmová premiéra se soutěží: Kniha džunglí

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Soutěže

Do českých kin už brzy zavítá chlapec Mauglí se svými zvířecími přáteli i protivníky v hraném celovečerním velkofilmu, na který vás chceme pozvat i prostřednictvím soutěže.

Snímek Kniha džunglí je zcela novým hraným výpravným zpracováním dobrodružství Mauglího, lidského mláděte, vychovávaného vlky.

Když se objevuje obávaný tygr Šér Chán, poznamenaný svým setkáním s člověkem, který hrozí tím, že zničí kohokoliv, koho bude považovat za hrozbu, zjišťuje Mauglí, že už v džungli není vítaným hostem. Nucen opustit jediný domov, který kdy poznal, se vydává na pozoruhodnou pouť sebepoznání v doprovodu přísného mentora Baghíry a volnomyšlenkářského medvěda Balůa.

kniha-dzungli2

Na své cestě se Mauglí setkává s obyvateli džungle, kterým nejde vždy pouze o jeho dobro, ať už se jedná o krajtu Ká, jež svým svůdným hlasem a uhrančivým pohledem lidské mládě fascinuje, či upovídaného krále Ludvíka, který se Mauglího pokouší přemluvit, aby mu prozradil tajemství záhadného a smrtícího červeného květu: ohně.

Film na motivy nestárnoucího díla Rudyarda Kiplinga Kniha džunglí se inspiruje klasickým filmem společnosti Disney, ale přistupuje k němu svým specifickým způsobem.

Snažíme se zohledňovat mýtičtější prvky Kiplingovy předlohy,“ říká režisér Jon Favreau, ale necháváme prostor pro to, co si pamatujeme z filmu z roku 1967 a snažíme se tedy zachovat kouzlo, které tento snímek společnosti Disney obsahoval.“

Postavy a příběhy Knihy džunglí dokázaly během své existence oslovit fanoušky po celém světě. Anglický spisovatel Rudyard Kipling, narozený v Bombaji, svou lásku k Indii vyjevil v této knize z roku 1894, aby na její oblibu navázal o rok později dílem Druhá kniha džunglí. Ačkoliv jsou tyto knihy obecně považovány za dětskou literaturu, jejich příběhy plné krásných míst a mluvících zvířat si dokázaly získat pozornost nejen dětí, ale i dospělých, a často byly pro čtenáře jejich vůbec prvním seznámením s Indií. Kipling, který tyto knihy napsal ve Vermontu, kde zakládal rodinu, vydal i další následné knihy a sbírky povídek, aby se nakonec ve svých 32 letech stal nejlépe placeným spisovatelem na světě. V roce 1907 obdržel Nobelovu cenu za literaturu.

            kniha-dzungli3

Tvůrci filmu využili k zachycení hereckých výkonů zvířat nejnovějších technologií počítačové grafiky. „Každé zvíře má ojedinělé citové projevy,“ říká Favreau. „Tygr vyjadřuje hněv naprosto jinak, než je tomu v případě vlka nebo medvěda.“

Místo aby se tvůrčí tým pokoušel počítačové prvky džungle zasazovat do záběrů džungle skutečné, rozhodl se vytvořit celou džungli takřka kompletně digitálně. „Zjistili jsme, že můžeme některé prvky nadsadit a rozšířit, například měřítko,“ popisuje Favreau. „Můžeme vzít porost z indických džunglí a některé barevné tóny zvýraznit. Ale vše vychází ze skutečnosti.“

Podle režiséra bylo každé rozhodnutí učiněno s ohledem na divácký zážitek.

Diváci se s námi musí vypravit na divokou jízdu. Touží po vzrušení, dobrodružství, smíchu. A touží po emocích. Snažil jsem se natočit film, jaký bych já sám chtěl vidět.“

Česká premiéra: 21. dubna 2016

Knihu džunglí do českých kin uvádí společnost Falcon. První diváci film uvidí 21. dubna.

Mauglímu svůj hlas v českém znění propůjčil Matěj Převrátil. Zvířecí hrdinové k nám budou promlouvat hlasy Miroslava Hanuše (Balů), Marka Vašuta (Baghíra), Radky Přibyslavské (Rákša), Jitky Moučkové (Ká), Lukáše Hlavicy (Akéla), Jiřího Plachého (Král Ludvík) a dalších.

A co soutěž?

Jak jsem slíbila, tady je. Společnost Falcon nám do ní věnovala 3 krásné filmové balíčky. Každý z nich obsahuje blok, baterku a ručník s logem filmu a 2 lístky do kina CineStar na libovolný film dle vašeho výběru.

kniha džunglí ceny

Pro tyto lákavé výhry stačí najít správnou odpověď na jednoduchou otázku a tipovat tak, aby váš soutěžní tip byl přesný nebo nejbližší vyšší vzhledem ke skutečnému počtu všech tipů.

Soutěž běží do 23. dubna 2016.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

 • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
 • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
 • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
 • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

kniha-dzungli

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Film jsme viděly a nezklamal nás. Dojem mi kazili akorát dva chlapečci v řadě za mnou, kteří mi neustále kopali do křesla…

 • Jindriska8
  Jindriska8

  To bude krásná podívaná!

 • mura

  Ukázky jsou moc pěkné-už se těším,až to bude u nás v kině.

 • Kyller

  Podle ukázek a vůbec všeho film vypadá báječně. Kluci Knihu džunglí a Mauglího milují, takže si ho určitě nenecháme utéct. 🙂 A zkusíme i štěstí v soutěži.

 • Jarmuschka

  Viděly jsme ukázky a rozhodně si nechceme tento film nechat utéct.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist