Do kin přiletěl vrabčák se srdcem čápa

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Soutěže

Počasí tento týden návštěvám koupališť moc nenahrává, třeba se vám bude hodit tato pozvánka do kina. A abych vás nalákala ještě víc, prozradím, že 5 z vás má příležitost vyhrát trička a frisbee s motivy filmu, který vám představím.

Letíme!

Animovaná komedie Letíme! přináší velkolepé ptačí dobrodružství a zábavné opeřené hrdiny. Richard je vrabec. A všichni to ví. Všichni kromě Richarda. Malý ptačí sirotek vyrůstá v čapí rodině, má čapího bráchu, čapí mámu, čapího tátu a sám se cítí být čápem. Jenže jeho adoptivní rodina vyráží na zimu do teplých krajů a malého vrabčáka musí nechat doma.

A tak začíná velkolepá ptačí odysea. Čáp nečáp, vrabec nevrabec, Richard nemá svoje křídla pro nic za nic a vyráží do dálné Afriky na vlastní pěst.

Cestou přes celou Evropu potkává bláznivou sovu Olgu s neviditelným imaginárním přítelem jménem Oleg a také ješitného egocentrického papouška Kikiho, který ze všeho nejraději zpívá disko a tak trochu mimochodem se děsí výšek.

Tohle extravagantní hejno vnese do oblak zábavu i odvahu, nebojí se popojet vlakem, nezastaví je nebezpeční netopýři, na internetu závislí holubi, ani mafiánské vrány. Když nakonec opravdu dorazí do vytoužené Afriky, není vyhráno. Richard musí s pomocí kamarádů zachránit svého čapího bratra ze spárů obrovského medojeda a smířit se s nelítostným druhovým zařazením.

Richard se stane tím největším vrabcem široko daleko, ale pro všechny ostatní už bude napořád čápem.

Vrabec jako hlavní hrdina animovaného dobrodružství by se mohl zdát příliš obyčejným, ale nenechte se mýlit. Kdysi zcela běžný pták, který švitořil na každém rohu, z neznámých příčin úplně mizí a stává se pomalu vzácností.

Čápi, kteří se na zimu vydávají ze střední Evropy až do jižní Afriky, uletí při cestě tam a zpět na 20.000 km a při jarním návratu zvládnou až 400 km za jeden jediný den. Letíme! proto není film o nějaké průměrné dovolené v teplých krajích, je to velké dobrodružství, z něhož by nás všechny pěkně bolela křídla.

Letíme! v českých kinech od 20. července 2017.

Letíme!

(Richard the Stork)
Německo / Norsko / Belgie / Lucembursko  – 2017

Délka: 84 min
Žánr: animovaný
Premiéra: 20. července 2017
Režie: Toby Genkel
V českém znění: Matěj Havelka, Jana Zenáhlíková, Roman Štabrňák, Martin Zahálka, Sabina Laurinová, Matěj Ruppert, Michaela Tomešová, David Gránský

 

Soutěžíme!

Jak jsem slíbila v úvodu článku, rovnou si můžete zahrát o propagační předměty k tomuto filmu. 5 z vás od nás dostane frisbee a tričko s motivem filmu. Stačí najít správnou odpověď na jednoduchou otázku a chytře tipovat 😉

Soutěž o trička a frisbee Letíme!

Sponzor soutěže: Bontonfilm
Termín: 29.7.2017 - 11.8.2017

Kdo vyhrál?

veam (612), D. Hudečková (612), ozón (613), H. Musilová (613) a S. Frömlová (613)

Počet soutěžících: 246
Počet odeslaných tipů: 610

Správná odpověď

1. Kdo je Oleg?
    C) imaginární přítel sovy Olgy

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist